Karadeniz Pet

cremio muhabbet kuşu

Forumda daha önceden 4 aylıkken anne baba olduğunu yazan Bi konu görmüştüm hayretler içinde kalmıştım şu olana bakın :)
var hocam oluyor en çokta mesela kendi kuşların dan yavru almaya başlıyorsun onlar çok çabuk gelişim gösteriyor forumda @Bünyamin Altay ustam var benim aklım gitti ya onda 5 aylık kuşlar vardı kuşların göz irisi açılmış kur falan yapıyor ayak atıyor bende 8 aylık bir erkek vardı daha kuşun cere maviye yeni dönüyor göz irisi yeni yeni ortaya çıkıyordu :) bakım da çok önemli oluyor ama yine bir en az 6 ay beklemek gerek

Görkem kardeşim maşallah kuşlarına çok hızlılar :D Aynı durumu ben de yaşadım. 8 ay olsun yuvalık takarım diye beklerken bi sabah uyandım ki ne göreyim bizimkiler işi pişiriyor :D Dişim daha 5 aylık civarıydı. Mecburen yuvalık takmak zorunda kaldım. Heralde insan beklemezken geliyor böyle şeyler :) Şu an 3 yumurtası var 4 de 5 de 6 da gelecek gibi duruyor :) Sağlık durumunda bir problem yok ama küçük olunca sıkışma riski artıyor. Yumurta yeteri kadar gelişemeyebiliyor. En hayırlısı ortalama 8 ay ama bazen yaramazlar sabırsız davranabiliyor :D

Görkem kardeşim maşallah kuşlarına çok hızlılar :D Aynı durumu ben de yaşadım. 8 ay olsun yuvalık takarım diye beklerken bi sabah uyandım ki ne göreyim bizimkiler işi pişiriyor :D Dişim daha 5 aylık civarıydı. Mecburen yuvalık takmak zorunda kaldım. Heralde insan beklemezken geliyor böyle şeyler :) Şu an 3 yumurtası var 4 de 5 de 6 da gelecek gibi duruyor :) Sağlık durumunda bir problem yok ama küçük olunca sıkışma riski artıyor. Yumurta yeteri kadar gelişemeyebiliyor. En hayırlısı ortalama 8 ay ama bazen yaramazlar sabırsız davranabiliyor :D
Maşallah sizin kuşlara kardeşim bende sabırlı davranıyorum ama kuşlar sabırsız çıktı çiftleşme haricinde her şeyi yaptılar erkek sürekli deniyor dişi izin verirse yuvalık takarım büyük ihtimal onların keyfine bırakmak gerekir bazen :D

Maşallah sizin kuşlara kardeşim bende sabırlı davranıyorum ama kuşlar sabırsız çıktı çiftleşme haricinde her şeyi yaptılar erkek sürekli deniyor dişi izin verirse yuvalık takarım büyük ihtimal onların keyfine bırakmak gerekir bazen :D

Dursunlar bir arada daha sağlam eş tutarlar erkek baya baskın duruyor tıpkı benimki gibi. Erken çiftleşirlerse dediğiniz gibi mecbur takacaksınız yuvalığı :) Benimkiler de gece gündüz ben varım yokum hiç farketmeden sürekli çiftleşiyorlar :D Sizinkilerde de böyle bir potansiyel görüyorum hadi hayırlısı kucak dolusu yavru alırsınız inşallah :)

Dursunlar bir arada daha sağlam eş tutarlar erkek baya baskın duruyor tıpkı benimki gibi. Erken çiftleşirlerse dediğiniz gibi mecbur takacaksınız yuvalığı :) Benimkiler de gece gündüz ben varım yokum hiç farketmeden sürekli çiftleşiyorlar :D Sizinkilerde de böyle bir potansiyel görüyorum hadi hayırlısı kucak dolusu yavru alırsınız inşallah :)
Evet erkek çok baskın büyük bir kafes alıp önce erkeği o kafese attım kafesi benimsedi dişiyi erkeğin kafese attım ilk görüşte vuruldular birbirlerine :) inşallah yavrularını alırım bir çok kuşum oldu hiç yavru alamadım çok istiyorum :)

:)

Ekli dosyalar

• IMG_8108.JPG
    IMG_8108.JPG
    610.4 KB · Görüntüleme: 19
Evet ben de daha o civarlarda olduğunu düşünüyorum. Ama 2 aylık olması sizin için daha iyi erkek daha büyük tam bir erkek egemenliği kurulur kafeste. Zaten 8 ayı bekleyeceklerini düşünmüyorum 5. , 6. ayda mecburen taktiracaklardir yuvalığı :)

aynen bende öyle düşünüyorum yavru diyende 5-6 ay diyen de çok bakalım ne kadar sürede cere kahverengiye dönerse o zaman anlarız yaşını :)

Geri