Karadeniz Pet

cremio muhabbet kuşu

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Kuşu bugün aldım erkek kuşuma eş olarak cremio diye geçiyor sanırım gözleri koyu bir kırmızı ben beyaz ve sarı tonları hakim kuşun kaç aylık olduğunu nasıl anlarım elimi ısırmıyor gözünde iris falan da Yok nerden belli oluyor acaba bu tarz kuşların yaşı

Ekli dosyalar

• IMG_8049.JPG
    IMG_8049.JPG
    656.6 KB · Görüntüleme: 256
  • IMG_8028.JPG
    IMG_8028.JPG
    993.1 KB · Görüntüleme: 247
  • IMG_8053.JPG
    IMG_8053.JPG
    624.2 KB · Görüntüleme: 207
  • IMG_8035.JPG
    IMG_8035.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 220
Kuşu bugün aldım erkek kuşuma eş olarak cremio diye geçiyor sanırım gözleri koyu bir kırmızı ben beyaz ve sarı tonları hakim kuşun kaç aylık olduğunu nasıl anlarım elimi ısırmıyor gözünde iris falan da Yok nerden belli oluyor acaba bu tarz kuşların yaşı
konusturmak istiyordunuz siiiz :) hayırlı olsun ancak dişi var iken konusmaz :)

Daha yavru 2 aylik civarı belli oluyor.
Keyifli hobiler

Başka fikri olan yok mu acaba ?

maşallah çok tatlı bir yavru güle güle besleyin bence siz bunları bekleyin yavrularını alın :) mükemmel bir çift olurlar erkek parçalı dişi cremio :) :) :)

maşallah çok tatlı bir yavru güle güle besleyin bence siz bunları bekleyin yavrularını alın :) mükemmel bir çift olurlar erkek parçalı dişi cremio :) :) :)
Teşekkür ederim tanışmaları için yan yana koydum da resime göre birbirlerini sevdiler sanırım :)

Ekli dosyalar

• IMG_8042.JPG
    IMG_8042.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 196
mükemmel oldu hocam :) siz yine ayrı tutun 8 aylık olduğu zaman yan yana koyarsınız çok güzel şeyler olacak tahmin edebiliyorum :) maşallah :)

Doğukan beyin dediği gibi en fazla 2 aylık maşallah sağlıklı bir şekilde büyüsün inşAllah :) tüyü kadar ömrü olsun bir o kadar da yavrusunu alın inşaAllah.

Doğukan beyin dediği gibi en fazla 2 aylık maşallah sağlıklı bir şekilde büyüsün inşAllah :) tüyü kadar ömrü olsun bir o kadar da yavrusunu alın inşaAllah.
Çok teşekkür ederim âmin inşallah 4-6 ay arası demişti aldığım kişi sorun değil sanırım erkek de 3.5 aylık kadar

Çok teşekkür ederim âmin inşallah 4-6 ay arası demişti aldığım kişi sorun değil sanırım erkek de 3.5 aylık kadar
Rica ederim. Sıkıntı olmaz inşaAllah güle güle besleyin.

Rica ederim. Sıkıntı olmaz inşaAllah güle güle besleyin.
Süleyman Bey bendeki cremionun küçük olduğuna emin miyiz çünkü ben dayanamayıp en azından yalnız kalmasınlar diye dün birleştirdim kafesleri Yanyana getirdim ancak kafesin Tekini odaya götürmeye çalıştığımda kıyamet koptu evin içinde o bağırmışlarsa ailemde dayanamadı kafesi birleştirdim 1 saat boyunca birbirleriyle öpüştüler kaşıdılar ikisi de birbirlerine yem kustular biri nereye giderse oda gidiyor üstüne birde erkek kuşum dişiye bacak atıyor dişi de eğiliyor ama tam anlamıyla kuyruğunu kaldırmıyor her şey 1 saat içinde olunca çok şaşırdım ben sizce dişi büyük olabilir mi biraz yada erken ergenlik mi yaşıyor :)

Süleyman Bey bendeki cremionun küçük olduğuna emin miyiz çünkü ben dayanamayıp en azından yalnız kalmasınlar diye dün birleştirdim kafesleri Yanyana getirdim ancak kafesin Tekini odaya götürmeye çalıştığımda kıyamet koptu evin içinde o bağırmışlarsa ailemde dayanamadı kafesi birleştirdim 1 saat boyunca birbirleriyle öpüştüler kaşıdılar ikisi de birbirlerine yem kustular biri nereye giderse oda gidiyor üstüne birde erkek kuşum dişiye bacak atıyor dişi de eğiliyor ama kuyruğunu kaldırmıyor tam olarak her şey 1 saat içinde olunca çok şaşırdım ben sizce dişi büyük olabilir mi biraz yada erken ergenlik mi yaşıyor :)
maşallah ben size demiştim güzel şeyler olacak diye :) o zaman birleştirin güzelce kalsınar beraber :) 8 aylık olunca yuvalık takarsınız hayırlısı ile yavrularını da görürsünüz. Ya böyle renk varyenterlerin de yaşı bulmak çok zor ama kuş en fazla 1 veya 2 aylık gibi geldi Doğukan beyde aynı şekilde söyledi o yüzden bir şey diyemeyeceğim :)

erken ergenlikte olabiliyor ama siz yine de bekleyin benim dişim 6 aylıkken baya gelişimi falan iyiydi eşe attım ve yavruladı maşallah baya da iyi baktı yavrulara şuan 2 kuluçkası maşallah şuan 9 aylık oldu :)

erken ergenlikte olabiliyor ama siz yine de bekleyin benim dişim 6 aylıkken baya gelişimi falan iyiydi eşe attım ve yavruladı maşallah baya da iyi baktı yavrulara şuan 2 kuluçkası maşallah şuan 9 aylık oldu :)
Maşallah sizin kuşa o zaman peki çiftleşme olursa yinede 8 aylık olmasını beklemeli miyim yuvalık takmak için :) erkek kuşum 3.5-4 aylık civarı çünkü hiç beklemediğim şeyler oldu akşam ailecek şaşkınız :)

Ekli dosyalar

• IMG_8096.JPG
    IMG_8096.JPG
    760.6 KB · Görüntüleme: 165
Allahu ekber :) siz yada bunları ayırın ama kafesleri yan yana kalsın çok bağırma oluyorsa 7,8 aylık olduğu zaman yan yana koyarsınız :)

Allahu ekber :) siz yada bunları ayırın ama kafesleri yan yana kalsın çok bağırma oluyorsa 7,8 aylık olduğu zaman yan yana koyarsınız :)
Forumda daha önceden 4 aylıkken anne baba olduğunu yazan Bi konu görmüştüm hayretler içinde kalmıştım şu olana bakın :)

Geri