Karadeniz Pet

Dışkıda yem kalıntısı

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Kolay gelsin .. iyi forumlar arkadaslar .. benim erkek muhabbet kuşumda dışkıda sindirilmemiş yem görmeye basladım iki haftadır ..neşesi, keyfi yerinde .. Daha öncede defalarca veterinere gittim .. hiç sonuc alamadım .. kusması azaldı derken şimdi de dıskısında yem kalıntısı oluyor .. bugün de Zolax diye mantar ilacı basladım elma sirkesiyle birlikte.. bu kuruma hastalığı mı oluyor acaba ? Lütfen yardımcı olun. İyice endişe etmeye başladım internette gezindikçe...

Geçmiş olsun.Kafeste kuş kumu bulunduruyor musunuz?

Tetra mezatin , Augmentin uyguladım .. Ekstradan metpamid ve triflucan şurup suya karıstırıp uyguladım @Sakuram

Eğer bahsettiğiniz ilaçları doğru dozlarda ve sürede uygulamışsanız. Tekrar ilaca başlamanıza gerek yok. Kusma azaldı mı bitti mi ? Oda önemli. Kusmuğu yem taneleri şeklinde mi yoksa mukuslu mu ? Ne zamandan beri kusuyor ?

Ben 1-1.5 yaşında aldım kuşu aldığım günden beri ara ara öğürme refleksi var .. öle tam kusma da değil .. ilaçları size danışarak beraber uyguladık tedaviyi @Selçuk YÜKSEL hocam .. şuan ara ara yapıyo ama öğürme şeklinde .. sorun dışkıda düzelmiyo bir türlü

Fotograflar

Ekli dosyalar

• 95238B5C-10DD-4317-8148-D5FD2474F685.jpeg
    95238B5C-10DD-4317-8148-D5FD2474F685.jpeg
    428 KB · Görüntüleme: 36
  • 739F1CD5-8B9B-468C-8EB8-1CF5952FE659.jpeg
    739F1CD5-8B9B-468C-8EB8-1CF5952FE659.jpeg
    622.8 KB · Görüntüleme: 29
  • C73A054A-7A36-41A3-8EBA-E768EF12B342.jpeg
    C73A054A-7A36-41A3-8EBA-E768EF12B342.jpeg
    622.6 KB · Görüntüleme: 31
İlaç tedavisi söyleyecektyim bende onun çiçin sormuştum ama, şu anda kuşa daha fazla antibiyotik yükleyemeyiz zannımca tedavinizi Selçuk abi ile yapmışsınız zaten, dediklerini tam manası ile uyguladınız mı? Şu an benim nacizane tavsiyem,tam 3 gün probiyotik uygulayın.

Dışkıda sindirilmemiş yem göremedim. Ayrıca hastalık belirtisi de yok dışkıda. Öğürme geçmediyse flagyle veya biteral tedavisi gerekiyor. Ornidazol veya metranidazol etken maddeli herhangi bir ilaç da olabilir. Beşeri veya veteriner ilacı hangisine kolay ulaşırsanız artık.

bana var gibi geldi selçuk hocam da .. o gözükenler ne dıskıda katı katı bisey var gibi ama siz daha iyi bilirsiniz ben çok anlamıyorum .. Buarada zolax diye mantar ilacı başlamıstım dün öğlen.. internette gezinirken kuruma hastaığı diye gördüm endişelendim çok

Beyaz yuvarlak kısımdan bahsediyorsanız onlar kristalleşmiş idrar asidi. Tabi resimden belli olmayıp da sindirilmemiş yem varsa onu bilemem. Ama kanımca yok. Kuşunuzda kuruma hastalığı yok. Flagyle veya biteral’e ek olarak ağzına günde bir damla zokax da damlatabilirsiniz. Sakıncası yok. Ama mutlaka ornidazol veya metronidazol etken maddeli bir ilaçla tedavi edin.5-7 gün süreyle.

Geri