Karadeniz Pet

Dal Darı ve Ballı Meyveli Kraker Bilgi

Emreylmzzz

Yeni Üye
Merhaba 10 gün önce aldığım kuş henüz kendine gelmedi uyuma durumu devam ediyor yem yiyor elime geliyor ama çok küçük olduğu için sürekli uyuma durumu var kakası normal sorun yok gibi dal darı koysam kafesine ve ballı meyveli kraker koysam nasıl olur sizce ve ne sıklıkla vermeliyim ?
Şimdidem teşekkürler

61-F329-F8-0-BE8-4-B00-AC63-95-C60-AA13653

ben dal darıyı asmıyorum kafesine direk 1 tane koparım elimle veriyorum hem benide sevmiş oluyo ve enerjisi yerine geliyo kuşun normalde benimkide olduğu yerde 1 saat bana bakar öter ben gidince kudurmaya başlıyor darıyı görünce zaten bişey tanımıyo en son kafesinin kapısını zorladığında açıyodu dün kırdı kapısını darıyı benim gibi elden vermeyi deneseniz

şimdi fark ettim zaten kuşunuz yeni gelmiş kuşunuzun etrafı ve sizi tanıması için biraz süre vermeniz lazım kafesi yüksek yere koymanızı tavsiye ederim böyle durması normal zaten bakın tek ayağını kaldırmış bu kuşlarda rahatlama hareketidir size ve ortama alışınca dinamik bir kuş olur

bide kuşunuz sürekli uyuyorsa gelişen bir hastalığı olabilir geceleri yatarken onlarda uyurken bizim gibi üşüyebilirler üstüne bir ortü örtün kafesine ön tarafı yarım açık olsun üşütmüş olabilir bi gözlemleyin sürekli uyuyorsa dediğim gibi gelişen bir hastalık olabilir

kusura bakma bilgiler yeni aklıma geliyo kuşuna portakal verirmisin eğer kendine gelirse c vitamini eksikliği olabilir

kusura bakma bilgiler yeni aklıma geliyo kuşuna portakal verirmisin eğer kendine gelirse c vitamini eksikliği olabilir
Kuşcuya tekrar götürdüm baktı oraya gittiğimizde kuş zaten ötmeye başladı kontrol etti oda sağlıklı dedi muhtemelen çok küçük şuan alışması biraz zaman alıcak gibi gece üstünü örtüyorum rüzgardada bırakmıyorum hastalık belirtiside yok hiç işin ilginç tarafı alışma süreci uzun sürücek sanırım dal darı ballı kraker belki canlandırır diye düşündüm ama bakalım meyve verdim bikaçdefa ama hiç yemedi

Ballı kraker asmayın onlar tamamen zehirli. Dar darı asabilirsiniz veya elinizle verebilirsiniz .Kuşun durumunu sürekli takip edin , toplu bir yerde ötmeyen kuş bir kaç gün içinde ölme ihtimali yaklaşmış kuşlar olur genelde , yani bu canlılar durumunu olabildiğince gizlerler , hastalık belirtilerini usta bir sinsilik ile saklar...

Geri