Karadeniz Pet

dal darı yiyor ve kabuksuz yem yemiyor

arkadaşlar herkese iyi geceler diliyorum. forumda yeniyim ve sürekli araştırmaalr içerisindeyim 2 hafta önce 1 aylık jumbo muhabbet kuşu yavrusu aldım . ve petshoptaki arkadaş daldarı verdi severler diye ayrıten kabuksuz soyulmuş yem verdi .kuşum 2 haftada 4 adet daldarı bitirdi. artık yem yemesini istiyorum . ara sıra mandalina veriyorum mama yapıyorum muz veriyorum. bunların sadece tadına bakmaklayetiniyor. bugün pek çok yazı okudum yeme alıştırma konusunda daldarıyı çıkardım kafesten ve soyulmuş yem olan yemliğine biraz sepeledim. bu arada soyulmuş yemin tavsiye edilmediğini bugün öğrendim . yemliğe geliyor resmen yemin arasındaki darıları yiyor eşelerken yere döküyor. nasıl alıştırabilirim normal yeme. kuş elime alıştı. bir sorum daha var elime gelidğinde sürekli bir delikten geçmeye çabalıyor ili parmağımın arasından geçmeye çabalıyor parmağımda duryor mesela diğer elimle yuvarlak yapıyorum içinden geçmeye çalışıyor kafasını sokuyor hemen sizce oyun mu yapıyor. cevaplayanlara şimdiden teşekkür ediyorum .
Garden Mix Platin Yavru Muhabbet Kuşu Yemi 500 Gr hocam bu yemi temin edebilirseniz bu yem dal darının ayıklanmış hali kabukları kolay kırılıyor içerisine az miktarda normal yem katıp verirseniz 1-2 haftaya alışır bence.Bunu bendeki annesinin beslemediği ispinozlara vermiştim yemişlerdi

Dışkı fotoğrafları

Ekli dosyalar

• D042C77E-3EF6-442C-921F-E924A80A3B69.jpeg
    D042C77E-3EF6-442C-921F-E924A80A3B69.jpeg
    116.6 KB · Görüntüleme: 51
Daha net taze tuvalet kağıdı veya peçetenin üzerine yapılmış dışkı fotoğrafı atabilir misin? Bu fotoğraflar hem net değil hem de gazete üzerinde. Bu arada lütfen kafes tabanına mümkünse renkli kağıtlar kullanma. Izgara olsa bile tuvalet kağıdı, A4 kağıt veya havlu kağıt daha iyi iş görecektir.
Dışkı fotoğrafları

Daha net taze tuvalet kağıdı veya peçetenin üzerine yapılmış dışkı fotoğrafı atabilir misin? Bu fotoğraflar hem net değil hem de gazete üzerinde. Bu arada lütfen kafes tabanına mümkünse renkli kağıtlar kullanma. Izgara olsa bile tuvalet kağıdı, A4 kağıt veya havlu kağıt daha iyi iş görecektir.
Bunu anca yarın atabilirim.

Garden Mix Platin Yavru Muhabbet Kuşu Yemi 500 Gr hocam bu yemi temin edebilirseniz bu yem dal darının ayıklanmış hali kabukları kolay kırılıyor içerisine az miktarda normal yem katıp verirseniz 1-2 haftaya alışır bence.Bunu bendeki annesinin beslemediği ispinozlara vermiştim yemişlerdi
Tamamdır çok sağolasın deneyeceğim

Bu gece az da olsa dal darı vereyim yazık hayvan aç kalmasın yinede me olur ne olmaz
Dediğim gibi eğer dal darı vermeye devam edersen hem yağlanacak hem de normal yeme olan ilgisi azalacaktır. Ben de kendi kuşlarıma yulafı çok alıştırdım seviyorlar diye sürekli bir veresim geliyor onların hoşuna gittikleri için ama yulafı da fazla verirsem onlara zararı olur. Acıkırsa yemini yemek zorunda. Dal darıyı kuşa yem yemeye alışana kadar verme.

Dediğim gibi eğer dal darı vermeye devam edersen hem yağlanacak hem de normal yeme olan ilgisi azalacaktır. Ben de kendi kuşlarıma yulafı çok alıştırdım seviyorlar diye sürekli bir veresim geliyor onların hoşuna gittikleri için ama yulafı da fazla verirsem onlara zararı olur. Acıkırsa yemini yemek zorunda. Dal darıyı kuşa yem yemeye alışana kadar verme.
Küçük tırnak büyüklüğünde verdim . Hayvancağız çok acıkmış direk saldırdı. Neyse ben en iyisi yarın arkadaşın dediğim garden mix platin yavru yemi alayım öyle deneyim birde. Aç kalmasına içim el vermedi. Bu gece sondu daha da vermeyeceğim darı

Küçük tırnak büyüklüğünde verdim . Hayvancağız çok acıkmış direk saldırdı. Neyse ben en iyisi yarın arkadaşın dediğim garden mix platin yavru yemi alayım öyle deneyim birde. Aç kalmasına içim el vermedi. Bu gece sondu daha da vermeyeceğim darı
Dal darıyı isterse karnı dibine kadar dolu olsun yine de yiyecektir. Bizim için çikolata onlar için dal darı kısaca. Vermeniz onun yararına olmayacaktır. Arkadaşın dediği yem uygundur kullanabilirsiniz.

Dal darıyı isterse karnı dibine kadar dolu olsun yine de yiyecektir. Bizim için çikolata onlar için dal darı kısaca. Vermeniz onun yararına olmayacaktır. Arkadaşın dediği yem uygundur kullanabilirsiniz.
Tamamdır yarım dal darı yok 🙂 yarım en iyisi o yemden alayım. Öyle alıştırmaya çalışayım. Ayrıyeten aspurda almama gerek var mı sizce ?

Tamamdır yarım dal darı yok 🙂 yarım en iyisi o yemden alayım. Öyle alıştırmaya çalışayım. Ayrıyeten aspurda almama gerek var mı sizce ?
Biz aspuru kırması çok daha kolay bir yem olduğu için ek olarak alıp veriyoruz genelde. Sizin kuşunuzde yem kıramama sorunu yok. Çok gerekli değil açıkçası. Yem içerisinde bulunuyor zaten.

Biz aspuru kırması çok daha kolay bir yem olduğu için ek olarak alıp veriyoruz genelde. Sizin kuşunuzde yem kıramama sorunu yok. Çok gerekli değil açıkçası. Yem içerisinde bulunuyor zaten.
Sadece garden mix platin yavru yemi alacağım. Deneyeceğim sizede çok rahatsızlık veriyorum kusura bakmayın .

Sadece garden mix platin yavru yemi alacağım. Deneyeceğim sizede çok rahatsızlık veriyorum kusura bakmayın .
Öyle rahatsızlık verecek bir durum yok. Amacımız edebildiğimiz kadar çok insana yardım etmek. Yarın yemi aldıktan sonra güncelleme yaparsan sevinirim. Umarım bir etkisi olur.

Merhabalar, kuşuma o yemden aldım. Yine aynı sonuç tırtıkladı bıraktı aralarından birşeyler seçiyor, ve 1 saattir halsizlikti.

Dışkıların fotoğrafı . Biraz kararma olmuş dışkıda . Dediğim gibi kuytuya girmeye çalışıyor ve halsizleşti. Korkuyorum birşey olacak diye

Ekli dosyalar

• 2523CD28-6CD9-4C3A-8441-6883EF311269.jpeg
    2523CD28-6CD9-4C3A-8441-6883EF311269.jpeg
    54.3 KB · Görüntüleme: 41
  • C324DF98-6AEB-4E84-BD72-13364EEE82D3.jpeg
    C324DF98-6AEB-4E84-BD72-13364EEE82D3.jpeg
    75 KB · Görüntüleme: 30
  • 17B091D4-48C6-480F-848E-08962591C0C9.jpeg
    17B091D4-48C6-480F-848E-08962591C0C9.jpeg
    70.5 KB · Görüntüleme: 39
Geri