Dişi kuşumu kendime nasıl alıştırabilirim

Mehmet396

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
20200521_225702.jpg

Yeni yavru bir kuş aldım sanırım cinsiyeti dişi bana sıcak davranır mı bazıları dişi kuşlar insanlara yakın olmaz diyorlar bu doğru mu bir de kendime nasıl alıştırabilirim

Ekli dosyalar

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P., Akvaryum
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
c8482d80-d5a6-49d1-a660-7f99abaac1ca.jpg

7 Aylık dişi, evin oyuncusu dişi olması alıştırılmayacağı anlamına gelmez yaşı küçük olan kuşlara ilgi gösterirseniz dişi erkek fark etmez alıştırabilirsiniz.

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Beni en çok seven en çok sevdiğim kuş dişi klasik yeşil bir muhabbetkuşu idi alıştırılabilir konuşturulabilir.

Mehmet396

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Beni en çok seven en çok sevdiğim kuş dişi klasik yeşil bir muhabbetkuşu idi alıştırılabilir konuşturulabilir.
Teşekkür ederim şimdiden elime gelmeye başladı özgür ruhlu yetiştiriyorum kuşumu kapıları kapatıp uçuruyorum ilk başta çarptı biryerlere sonra düzeldi ben şimdi çağırdığımda gelmesini istiyorum nasıl eğitim verebilirim :)

Recai

Bilgili Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Evde 1 çiftim var. Üretim yapıyorum. Dişi kuşum yavruluktan beri bende. Bi kere saldım,salar salmaz omzuma gelip kondu. Dişi olması alıştıramayacağınız anlamına gelmez

Mehmet396

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Evde 1 çiftim var. Üretim yapıyorum. Dişi kuşum yavruluktan beri bende. Bi kere saldım,salar salmaz omzuma gelip kondu. Dişi olması alıştıramayacağınız anlamına gelmez
Cevabınız için teşekkür ederim yavaş yavaş bana alışıyor elime fln almaya başldım omuzuma koyuyorum maşallah çok tatlı hayvanlar

bvvraw

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Ekli dosyayı görüntüle 46743
Yeni yavru bir kuş aldım sanırım cinsiyeti dişi bana sıcak davranır mı bazıları dişi kuşlar insanlara yakın olmaz diyorlar bu doğru mu bir de kendime nasıl alıştırabilirim
tabii ki dişi kuşlar erkeklere göre daha soğuk davranır ve geç konuşur ama yeterli ilgiyle her muhabbet kuşu alıştırılır elinizden yem yedirin