Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Çok Hasta

leontech

Yeni Üye
Arkadaşlar bu kuşu aldığımda 4 aylıktı şubat gibi aldım yaklaşık 4 aydır bende aldıktan 1 ay sonra kara ishali başladı her dakika kara ishal atmaktaydı kafesi simsiyah ediyodu . Zor bela o yoğun kara ishali kestik . Ama şuan kakası simsiyah ishali yok sadece kakasıyla birlikte hafif siyahımsı su akıyor. Aşırı derecede halsiz uçamıyor . Sürekli uyuyor . Tünekte duramıyor . Birde poposundaki tüyleri dökülmüş hiç tüyü gelmiyorda. İlk tüyünü bile bitiremedi kafası aylardır aynı duruyor . Bir türlü hastalığını yenemedi bu kuş .

Painted kuş olduğu içinde minyon tipli bir kuş zaten hasta olunca hiç gelişemedi .

Güncel arkadaşlar

LG-K580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ek olarak verilen gıdaların kafes içerisinde fazla kalmasından kaynaklanan bir beslenme problemine benziyor.En kısa zamanda bir veterinere götürmeniz iyi olacaktır.

Ek olarak verilen gıdaların kafes içerisinde fazla kalmasından kaynaklanan bir beslenme problemine benziyor.En kısa zamanda bir veterinere götürmeniz iyi olacaktır.
Buna verdiğimiz elma , havuc vs dahilmi en fazla 1 saat durdu mesela kafeste . Bayağıdır vermiyorum .

@Selçuk YÜKSEL hocam bir bilginiz varmı bu hastalık hakkında. Birde videosunu çektim sürekli bu şiş olan yerini içine çekip çekip geri veriyor haliyle kuyruğuda sürekli yukarı aşşağı yapmakta . Tünekte uzun süre duramıyor hep yerde , uçamıyorda . Fotoğraflarda gördüğünüz gibi ilk tüylerini bitiremedi . Sürekli uyuyor .

İshalini kesmek için neler yaptınız ilaç kullandınız mı ?

İshalini kesmek için neler yaptınız ilaç kullandınız mı ?
Neo-Terramycin kullanıldı ilk önce kara ishalle başladı zaten bunun hastalıkları 4 aydır bu hastalığı çekiyor . Neo terramiycn veteriner verdi. sonra flaggy şurup önerenler olmuştu ErceFuryl ilacını bulmuştum flaggy yoktu eczanede onu uyguladım fayda etmedi . Suyuna limon sirke herşeyi denedim internetten edindiklerimle bir fayda göremedim ve bu kuş aldığımdan beride böyle hasta 2 aydırda poposundaki tüyler dökük ve hafif şiş orası . Şuan ishali yok ama idrarı siyaha çok yakın . siyahta diyebiliriz. ve hafif de siyah sulu bir şekilde idrarı var.

Büyük ihtimalle kanlı ishal. Bağırsakta kan olduğu zaman kuş o kanı sindirdiğinden dışkı rengi siyahlaşır. Cocsidioz olabileceği gibi Tricomonas da olabilir. Flagyl bulsaymışsınız iyi olacakmış Çünkü Ercefuryl anti fungal bir ilaç değil antibiyotik. Falagyl'i deneyin yüksek ihtimalle çözecektir. Eğer geç kalmamışsanız tabi. İlacı alana kadar da Sabah akşam bir damla sirkeyi 3 damla suyla seyreltip içirin. Suyuna da çeyrek suluğa 10 damla sirke katın ilacı alınca yukarıda bahsettiğim dozda kullanın.

Büyük ihtimalle kanlı ishal. Bağırsakta kan olduğu zaman kuş o kanı sindirdiğinden dışkı rengi siyahlaşır. Cocsidioz olabileceği gibi Tricomonas da olabilir. Flagyl bulsaymışsınız iyi olacakmış Çünkü Ercefuryl anti fungal bir ilaç değil antibiyotik. Falagyl'i deneyin yüksek ihtimalle çözecektir. Eğer geç kalmamışsanız tabi. İlacı alana kadar da Sabah akşam bir damla sirkeyi 3 damla suyla seyreltip içirin. Suyuna da çeyrek suluğa 10 damla sirke katın ilacı alınca yukarıda bahsettiğim dozda kullanın.
Zaten diğer konumda sarı kuşuma yanıt vermiştiniz o kuşada bu tıksırma olayı bu kuştan geçti bunda bir süre oldu sonra tıksırma kesildi.

Flaggy alıp suyuna 3 damla olarak kullanıyorum o zaman . Bu arada tıksırmayı evveliyatında bu kuşta gördüğüm için mikostatin suluğuna diğer konumda yazdığınız gibi 6 damla olarak verdim .

çeyrek suluğa 6 damla suluğa 3 damla değil. Daha önce de böyle yapmışsanız ondan fayda etmemiş olabilir.

Mikostatin uygun dozda kullanıp 3 tam gün sonra gelişmeleri yazın. Flagyl'i reçetesiz vermeyebiliyorlar.

Mikostatin uygun dozda kullanıp 3 tam gün sonra gelişmeleri yazın. Flagyl'i reçetesiz vermeyebiliyorlar.
tamamdır diğer kuşum için yazdığınız tedaviyi bunada uygulayacağım . flagyl dediginiz gibi reçetesiz vermiyorlar doğrudur bugün sordum. 3 gün sonra gelişmeleri tekrar yazacağım.

Geri