Karadeniz Pet

Dişi kuşum ilk yumurtasını yapıyor 2 haftadır sırtında ama hala yumurtlamadı

Yusuf bolat

Yeni Üye
Öncelikle selamünaleyküm muhabbet kuşum ilk deneyimi ,7 aylıklar dişi kuşumun 2 hafta önce sırtında yumurta olduğunu farkettim 2 hafta oldu hala yumurtlamadı kalamar kemiğini çok yiyor 2 haftada yaklaşık 2 dane bitirdi yumurta maması veriyorum vitamin veriyorum yeşillik filan ama hala yuvalığa girip yumurtlamıyor yuva hazırlığını yaptı ur olmasından şüpheledim ama Allaha şükür ur yok sanırım sıkışma var ama sizlerinde görüşlerini okumak isterim 🙂

Yumurta sıkışması olan kuş Tunekte duramaz kafes dibine oturur hareket edemez, sanırım öyle bı durum yok. Fotoğraflar atın dişi kuşun yandan bakalım bı. Kuyruk ta atma var mı aşağı yukarı hızlı nefes alıp verme yada

Yumurta sıkışması olan kuş Tunekte duramaz kafes dibine oturur hareket edemez, sanırım öyle bı durum yok. Fotoğraflar atın dişi kuşun yandan bakalım bı. Kuyruk ta atma var mı aşağı yukarı hızlı nefes alıp verme yada
Hepsi var ben bizzat elimle kontrol ettim yumurta var

Hepsi var derken kuş hareketsiz kafes tabanında mı yatıyor ?

Hayır dünekte ama ilgisiz genellikle ve bazen erkeği dövüyor

Tamam hareketli ise yumurta Sıkışması söz konusu değildir bekleyin bı kaç gün daha

Birde diğer çiftimde her şeyi yapıyor yem kusuyor yuvaya giriyor kur yapıyor ama yumurta gelmiyor

Daha önce 3 defa yumurtlamış çift , 2 aydır bende daha hala yumurta yok

Gerekli takviyeleri yapın vitamin mama gibi zamanı gelince olacaktır zaten çift kuşlarmış

Evt ama ben diğer çiftimiz aynı takviyeliri veriyorum nijer havuç yumurta çimlenmiş tokum fln

Geri