Karadeniz Pet

Disi kusum hasta mi

Slastc

Yeni Üye
2 adet kusum var biri disi biri erkek. Disi olan 4,5 yasinda erkek olan 2,5. Disi olan surekli kendini sisiriyor kanatlari yana dusuk kuyrugu da cocuk. Surekli kusma gibi hareket yapiyor ancak kusmasi yok. Kakasi buyuk geliyor. Surekli ciftlesiyorlar erkek kusumla. Ama disi kusumun hasta olmasindan da supheleniyorum.

erkek kusum disi kusu agzından besliyor mama veriyor kusup yem veriyor ama disi kus oğurme hareketi yapıyor sanki boğazına bir sey takılmıs gibi genelde uyuklaması da var sürekli ciftlestikleri icin de hasta mı yoksa hamile mi cozemiyorum

O kuş bence hasta benim kuşumda bu hastalığa yakalanmıştı "Eritrotek" adlı ilacı kullandım kuşum 1 haftada düzelmişti

O kuş bence hasta benim kuşumda bu hastalığa yakalanmıştı "Eritrotek" adlı ilacı kullandım kuşum 1 haftada düzelmişti
Hamile olma ihtimali olduğundan çok fazla ilaç da kullanmak istemiyorum ama kakası 1 kez siyah geldi sonra tekrar düzeldi bir kez de salya geldi ağzından veterinerler de sadece üşütmüş olabilir vitamin ver falan diyorlar hiçbir şey fayda etmiyor

Bence o kuş hamile değil hamile olan kuş kusmaz ama kuşun düzelmesse dediğim ilacı kullan

@Merve merhabalar sanırım bu konuda bilgilisiniz görüşünüzü alabilir miyim
Güncel durum olarak kakası normal kabarma ve titreme mevcut kuyruk aşağı yukarı hareket ediyor ve öğürme refleksi devam ediyor kusma veya ağızdan salya akıtma yok.
Dişi ile erkek kuşu ayırdım ikisi de ayrı kafeslerde. Dişiye dal darı takviyesi yaptım veteriner şırıngada antibiyotik vermişti ama bir işe yaramadı.

Geri