Karadeniz Pet

Dişi kuşum Limon'un sorunları

Vedat ASLAN

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar.Cicikuş'a 3 tane dişi almıştım.İlki yaşlı çıkmıştı,diğeri erkeğe saldırıyordu.Şimdiki dişi Limon ile çok iyi anlaşıyorlar,dişi vaktinin çoğunu yuvada geçiriyor vs.Ama hala burnu beyaz ve hiç çiftleşmek istemiyor.Nijer tohumu veriyorum ama burnu hala beyaz.Kahverengi olmuyor bir türlü.Kahverengi olunca kızışıyormuş heralde.
Ayrıca
1.Kuşun bir kanadı biraz aşağıda,kanat tüyleri ayrı ayrı,biraz uçup konunca bu tek kanadı titriyor.Çok acıyormuş gibi.Ve kuş fazla uçamıyor.Çıkarınca uçuyor bir süre sonra hemen alçalıp bir yere konmaya çalışıyor.Frenleme sistemi kötü heralde her zaman duramayıp koltuğun arkasına düşüyor :D:eek::p.Bir süre kafesten çıkarmadım ama yine de düzelmedi.
2.Ve yaptığı dışkıların %85'i tamamen sıvı, rengi de su gibi ve 1 2 dk'da bir dışkı yapıyor.Ben çok su içtiğini düşünüyorum.Ayrıca çok uzun zamandır aynı.Siz ne dersiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Çok sulu yapması böbrek rahatsızlığına işaret. Kanat tüylerinin eksik olmasından kaynaklıda uçmakta zorlanıyor. Her iki sorun içinde veterinerin inveleme yapması lazım. Özellikle sulu dışkı ölümcül.

Kuşun muhtemelen yumurtlayacak.
Cerenin renk değiştirmesi geremiyor kızışması için.
Siz görmedende çiftleşmiş olabilirler.
Uçurma, bugün yarın yumurta geliebilir.

Son düzenleme:
Kuşun muhtemelen yumurtlayacak.
Cerenin renk değiştirmesi geremiyor kızışması için.
Siz görmedende çiftleşmiş olabilirler.
Uçurma, bugün yarın yumurta geliebilir.

Uzun zamandır durumu aynı.Yumurta olduğunu pek sanmıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:36 --

Çok sulu yapması böbrek rahatsızlığına işaret. Kanat tüylerinin eksik olmasından kaynaklıda uçmakta zorlanıyor. Her iki sorun içinde veterinerin inveleme yapması lazım. Özellikle sulu dışkı ölümcül.

Bugün kanadında bir açıklık gördüm.Belki dediğiniz gibi orada bulunan tüy düşmüştür.Diğer problemleri için hiç kafesten çıkarmadan bir müddet beklemeyi düşünüyorum.Belki iyileşir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:39 -->-> Daha önceki mesaj 14:38 --

Yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Ne kadar ilginç olsa da benim kuşumun ceresi yumurtladıktan sonra kahverengileşti.

Kafeste tuttarak rahatsızlığının geçmesini beklerseniz kuşu kaybedebilirsiniz

Güncellll.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Güncellll.

Son düzenleme:
Geri