Karadeniz Pet

Dişi kuşumun cere renk değişimi

Ali_06

Meraklı Üye
Merhaba dişi kuşumun cere rengi (1. fotoğraf) açık rekti şimdi kahverengi (2. fotoğraf) oldu, bu kızıştığını mı gösteriyor? Bu arada kuşum 8. aylık oldu.

36578
36579

Maşallah kuşunuz kızışmış durumda.
Şöyle bir durum var, erkek kuşumda 15-2 yaşlarında, dişi erkeğe ayak atıyor ama erkeğe izin vermiyor, erkekte sakin ayak atma felan pek yok. Dişi yuvada erkeğin üstüne çıkıyor, çekiştiriyor, erkek yuvadan çıkmak isteyince çekip yuvaya alıyor vs. Yani işin özü dişi fazla baskın gibi, bu iş nasıl olacak :)

Şöyle bir durum var, erkek kuşumda 15-2 yaşlarında, dişi erkeğe ayak atıyor ama erkeğe izin vermiyor, erkekte sakin ayak atma felan pek yok. Dişi yuvada erkeğin üstüne çıkıyor, çekiştiriyor, erkek yuvadan çıkmak isteyince çekip yuvaya alıyor vs. Yani işin özü dişi fazla baskın gibi, bu iş nasıl olacak :)
Yaralayacak kadar davranış yoksa gerisi sabır işi. Erkeğin baskinliktan ziyade bana kalırsa dişine göre vücut olarak küçük (cılız) olabilir. Erkeğin Fotoğrafini atarmisiniz.

Yaralayacak kadar davranış yoksa gerisi sabır işi. Erkeğin baskinliktan ziyade bana kalırsa dişine göre vücut olarak küçük (cılız) olabilir. Erkeğin Fotoğrafini atarmisiniz.
Yok zarar vermiyor, diğer sorunun cevabı ise erkek show jumbo ve dişiden daha da iri, ama sakin bir erkek. Acaba dişinin tam kızışmasını mı bekliyor bilemedim. Dişi kum, mama, mineral bloğu vs. hepsini yerken erkek pek dokunmuyor sadece normal yemi yiyor, bu durum dişinin hazırlık yaptığını veya daha fazla ek besine ihtiyaç duyduğunu mu gösterir?
36583

Maşaallah kuşlarınız çok güzel dişiniz kızışmaya başlamış

Onunla alakası yok çekiniyordur zamanla atlatır inşaallah bu durumu
Umarım :), ilk tecrübe olacağı için heyecan var, bu arada erkek show jumbo da dişi de show olabilir mi? Birde inşallah olursa nasıl renk kombinasyonu olur? (Dişi tek faktör mü çift mi tam anlayamadım), sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20181215_140047.jpg
    20181215_140047.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 81
gözleri kırmızı ise albinodur eğer gözleri normal renk ise çift faktördür. Nasıl renk olacağını bilmek için 2 3 kuşak geçmesi lazım .

Irk konusunda pek bilgili değilim sonra uyarı alıyorum :) SHOW besleyen arkadaşlarımız büyüklerimiz küçüklerimiz en kısa zamanda cevap verir inşaallah. Bana göre Show olsun ya da olmasın Show yapmış prenses :)

Geri