Karadeniz Pet

Disi kuşumda yumurtamı var?

26.11.

Ilk yolladigim fotografta diside yumurta var ihtimalinden yola cikmistim, malesef yumurta yokmus, arastirarak kabiz oldugunu yada bagirsaginda sorun oldugunu poposuna sürekli sert diski yapismasindan anladim. Bikacgün sularina kuru hamur mayasi vererek, havucu rendeleyip suyunu sikmadan maydonozuda ince dograyarak iki gün yem kablarinda verdim. Nihayetinde dişim kendine geldi, kuyrugu eski haline döndü.
Fakat bu arada disi yuvalikla hic ilgilenmiyordu kafesin yanina kamara koyarak telefonumdan sürekli takip ediyordum. Takviye vitamin olarak fertivit kullaniyordum. Forumda yazilarin birinde fertivit in daha cok kanaryalara verildigini muhabbetlerde pek ise yaramadigini okudum. Nekton e ye geçtim. Nektona başladiktan 2 gün sonra dişinin günde ufak araliklarla yuvaya girdigini fatkettim. Şuan yuvada günde ortalama toplam 5-6 saat geçiriyor. Yuvada kazimalar başladi. Erkegim cok aktif sürekli ciftlesmek istiyor, disi muhtemelen daha hazir degil :)

Paylasmak istedim..

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Ekli dosyalar

• 201711192343511511131431872.jpg
    201711192343511511131431872.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Masallah kardeşim ınsallah kısa zamanda yavru alırsın sağlıklı şekilde benim disim yumurtladı 4 tane 1 boş 3 doluydu yumurtanın biri çatladı icin yavru içinde olmuş şuan 2yumurta kaldi çıkmasına 4 gün kaldi ilk yumurtanın bakalım ınsallah sağlıklı şekilde çıkarlar :) darisi başına şuan bendede yumurta bekledim 3 çift var biri 6 aylık çift bugün 3kere ciftlesdiklerini gördüm popo sis yuvaya ilgi cok buyuk icinde uyuyor cogu zaman kuyrukda atio kanatda dusdu insallah onlarda 2 haftaya yumurtlar bide yeni aldim jumbo hollanda cift var onun disisininde kanatlari düşdü kuyrugunun altina kadar kuyruğu atıo kuyrugu düşdü dışkıları irilesdi 3 çiftinde bide da once yumurtası alınmış kusun var onlardada aynı belirtiler var bakalım kıyamette ne varsa o olur ınsallah darisi başına rabbim sana kat kat versin :)

Masallah kardeşim ınsallah kısa zamanda yavru alırsın sağlıklı şekilde benim disim yumurtladı 4 tane 1 boş 3 doluydu yumurtanın biri çatladı icin yavru içinde olmuş şuan 2yumurta kaldi çıkmasına 4 gün kaldi ilk yumurtanın bakalım ınsallah sağlıklı şekilde çıkarlar :) darisi başına şuan bendede yumurta bekledim 3 çift var biri 6 aylık çift bugün 3kere ciftlesdiklerini gördüm popo sis yuvaya ilgi cok buyuk icinde uyuyor cogu zaman kuyrukda atio kanatda dusdu insallah onlarda 2 haftaya yumurtlar bide yeni aldim jumbo hollanda cift var onun disisininde kanatlari düşdü kuyrugunun altina kadar kuyruğu atıo kuyrugu düşdü dışkıları irilesdi 3 çiftinde bide da once yumurtası alınmış kusum var onlardada aynı belirtiler var bakalım kısmette ne varsa o olur ınsallah darisi başına rabbim sana kat kat versin :)

Geri