Karadeniz Pet

Dişi kuşumun olduğu eve erkek kuş almak istiyorum ama konuşmamasından korkuyorum

Oguz Kaan

Yeni Üye
Daha önce bir dişi bir erkeğim vardı ikisinin kafesleri bitişik duruyordu erkeği yavruyken başlayıp 3 ay boyunca uğraşmama rağmen konuşturamadım.Bundan da korkuyorum şuanda ama bu sefer kafesleri bitişik koymayacağım ikiside farklı odalarda olucak.

Evde bir tane dişi muhabbet kuşum var.
Bir tane de erkek muhabbet kuşu almayı düşünüyorum.
Ikisi farklı odalarda duracak.
Birbirlerini görmeyecekler ama tabi bagirirsalar birbirlerinin seslerini duyabilirler.
Eve yeni gelecek erkek kuş konuşurmu ve hiç ürkütmezsek elime gelip sevdirir mi sizce ?

Daha önce bir dişi bir erkeğim vardı ikisinin kafesleri bitişik duruyordu erkeği yavruyken başlayıp 3 ay boyunca uğraşmama rağmen konuşturamadım.Bundan da korkuyorum şuanda ama bu sefer kafesleri bitişik koymayacağım ikiside farklı odalarda olucak.

Evde bir tane dişi muhabbet kuşum var.
Bir tane de erkek muhabbet kuşu almayı düşünüyorum.
Ikisi farklı odalarda duracak.
Birbirlerini görmeyecekler ama tabi bagirirsalar birbirlerinin seslerini duyabilirler.
Eve yeni gelecek erkek kuş konuşurmu ve hiç ürkütmezsek elime gelip sevdirir mi sizce ?
Birbirlerini görürler ya da aynı kafese koyarsan ikisini erkek kuş konuşsa bile konuşmayı bırakıyor.
Ayrı odalarda tutarsanız ve sürekli ilgilenirseniz erkek kuş ile tertemiz konuşur sevdirirde. Yalnız erkeği 1 aylıkken almak en iyisi olacaktır yani yuvalıktan yeni çıkmış olması sizin avantajınıza. Mümkün olduğunca kafes içinde ayna oyuncak türü vs. şeyler olmayacak. Elinize alıştırmak için en fazla 2 tünek olmalı kafeste ve sürekli kafes içinde elinizi uzatıp elinize konmasını sağlayacaksınız. Gerekirse tünekleri çıkartacaksınız elinize alışması için (ama elinizi kafese soktuğunuz sıra tünekleri çıkarın) 1 hafta kadar kafesten çıkarmayın 1 hafta sonunda kafesten elinize alarak çıkarın perde arkasına geçin ve omzunuza falan koyun başınıza koyun size güvenecektir böyle böyle.

Ben bu şekilde bir dişi bir erkek kuş bakıyorum. erkek kuşum şuan 4aylık hem konuşuyor hem elimize geliyor. Aldığınız yerin çok önemi var ben hobi olarak bu işle ilglenen bir kişiden aldım kendisi elinde büyüttüğü için erkek kuşumun bize alışması çok kolay oldu.

Ben bu şekilde bir dişi bir erkek kuş bakıyorum. erkek kuşum şuan 4aylık hem konuşuyor hem elimize geliyor. Aldığınız yerin çok önemi var ben hobi olarak bu işle ilglenen bir kişiden aldım kendisi elinde büyüttüğü için erkek kuşumun bize alışması çok kolay oldu.
Büyüdükleri zaman sorun olabiliyor ben eşleştirmeye kalktığımda bütün bildiği kelimeleri söylememeye başladı.

Büyüdükleri zaman sorun olabiliyor ben eşleştirmeye kalktığımda bütün bildiği kelimeleri söylememeye başladı.
ben eşleştirmeyi düşünmüyorum. dişi kuşum biraz rahatsız herşeyden korkuyor erkek kuştan bile korkup saldırıyo. petshoptan bilgisiz oldugum için almıştım kuşu nasıl bi ortamda büyütmüşlerse kuşum herşeyden korkuyor hiçbir şekilde alıştıramadım ne kendime ne herhangi bişeye oyüzden ayrı bakıyorum

Geri