Karadeniz Pet

disi muhabbet kusu kizginlik yumurtasi sorunu

findikkusu

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba, 1.5 yasinda dişi muhabbet kuşum var. Tek başına yaşıyor. Ağustos ayında kizginlik yumurtasi yapmaya basladi, basta yanina sahte yumurta koyup yumurtlamasini onleyerek kulucka yatirdik ve bittiginde kizginligi gecmis gibiydi fakat araliklarla bugune kadar neredeyse 8 kez yumurtladi. İki kuşa bakamayacagimiz icin yanina es almadik bu zamana kadar fakat artik uzuluyoruz bu haline ve es almak istiyoruz. Ama aldigimizda da yavrulara bakamayacagiz. Bir erkek kusla ciftlestirip sonra erkeği geri versek ve yumurtalardan birini altında birakip geri kalanin yerine sahte koyup o yavruyu beslemesini ve büyütmesini sağlasak ise yarar mi vazgeçer mi surekli yumurtlamaktan sizce? Gercekten artik psikolojik olarak cok yoruldum ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Alirken bir hevesle aldim ayrintisini dusunmedim kusuma cok bagliyim ve ona bir sey olursa mahvolurum ama hayatimi da yavrularina vs adayamam o kadar vaktim ve sabrim da yok. Ne yapmaliyim lutfen yardim edin :(

Ben olsam muhabbet kuşumun sağlığı için ona yavrulariyla bakabilecek birine verirdim. Benim de dişi kuşum var böyle bir problemle karşılaşırsam dediğimi yaparım muhtemelen çok sevsem de.

Ben olsam muhabbet kuşumun sağlığı için ona yavrulariyla bakabilecek birine verirdim. Benim de dişi kuşum var böyle bir problemle karşılaşırsam dediğimi yaparım muhtemelen çok sevsem de.
merhaba öneriniz icin tesekkur ederim ama inanin benden daha iyi bakacak daha cok ilgilenecek biri tanımıyorum cevremde. bir ureticiye asla guvenmem bu konuda. baska da yavrulariyla bakmayi goze alacak kimse tanimiyorum maalesef. baska öneriniz olursa yazarsaniz cok mutlu olurum. umarim kusunuz boyle seyler yasamaz.

merhaba öneriniz icin tesekkur ederim ama inanin benden daha iyi bakacak daha cok ilgilenecek biri tanımıyorum cevremde. bir ureticiye asla guvenmem bu konuda. baska da yavrulariyla bakmayi goze alacak kimse tanimiyorum maalesef. baska öneriniz olursa yazarsaniz cok mutlu olurum. umarim kusunuz boyle seyler yasamaz.
Şuan küçük çaplı bi araştırma yaptım. yumurtadan yavru çıkmayınca daha fazla yumurta yapmaya teşvik ediyormuş. Odasını değiştirebilirsiniz fazla gün ışığı almasını azaltabilirsiniz. Elmanın da kızgınlığı önleyici özelliği varmış haftada 1 verebilirsiniz. Ayna gibi şeyleri yani onu kızgınlığa teşvik edecek şeyleri kaldırın bi de öyle deneyin inşallah düzelir.

Geri