Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşu kızgınlık yumurtasi

zeysal

Yeni Üye
Merhaba
Muhabbet kuşum dişi, mayısda 1 yaşına girdi, eşi yok ve bugün kızgınlık yumurtasi yaptı bu yüzden birkaç sorum var
1- 14 yaşındayım bu yüzden kendi başıma eş alamıyorum ve ailemde eş almak istemiyor, eş almazsam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?
2- Yaz olduğu için tatile gitme durumu olabilir, tatile kuşumuda götürmek istiyorum, kafesi bunun için çok büyük ve arabaya sığmıyor, taşıma kafesi değilde normal boylarda bir kafes alıp yeni bir ortama soksam stres veya hastalanma gibi bir durum olabilir mi? (Kuşumun kafesinin resmini koydum)
3- Kuşumu aldığımız petshop (Gold Bird PLUS) vitamin verdi ve haftada yarısına kadar dolu olan suluğa 10 damla damlatmamiz gerektigini söyledi ilk aylarda buna uydum fakat sonra muhabbetkusu.com'da yaptigim araştırma sonucunda bu ölçünün çok fazla olduğunu soyleyenler gördüm ve ayda 1 kere yapmaya basladim, buna tekrar başlayıp vitamin bitene kadar devam etmeli miyim yoksa şuan uyguladığım şekil doğru mudur?

Kafesin resmini koymamışsınız. Şu an eş almak zorunda değilsiniz kızgınlıktaysa kuş onu kızıştırıcak yiyecekler vermeyin kızgınlığı alacak şeyler verebilirsiniz elma gibi. Ama kabuğunu ve çekirdeğini ayırın. Duş verebilirsiniz rahatlatır.
Tatil için en son çare götürmek olmalı eğer bakabilecek biri varsa ona bırakın yoksa da küçük kafesle ya da taşıma kafesiyle götürmek en doğrusu zaten yolculuk esnasında ve gittiğiniz yerde ortam yabancı olduğu için mutlaka biraz korkup stres olacaktır gittiğiniz yerde eğer uzun durmayacaksanız kafesten çıkarmayın ilk 1 hafta kesin çıkmasın bilmediği ortam olduğu için kendini oraya buraya çarpabilir. Yolculuk esnasında dikkatli olun tünekleri en alt seviyeye indirin arabada klima açmayın ve kul rüzgar almasın kucağınızda en sabit tutabileceğiniz konumda olsun kafesin size dönük tarafı hariç kalan kısımlar bi örtüyle örtün. Yol uzunsa ara ara durun ki yem yesin su içsin.
Vitamin olarak petshopun verdiği muhtemelen yetersiz bi ürün onu kullanma bence. Vitamin olarak gerwit öneririm ve entrobac probiyotik kullan internetten bölünmüş şekilde satın alabilirsin en küçük ölçüde al ve güvenilir siteden olsun

Kafesin resmini koymamışsınız. Şu an eş almak zorunda değilsiniz kızgınlıktaysa kuş onu kızıştırıcak yiyecekler vermeyin kızgınlığı alacak şeyler verebilirsiniz elma gibi. Ama kabuğunu ve çekirdeğini ayırın. Duş verebilirsiniz rahatlatır.
Tatil için en son çare götürmek olmalı eğer bakabilecek biri varsa ona bırakın yoksa da küçük kafesle ya da taşıma kafesiyle götürmek en doğrusu zaten yolculuk esnasında ve gittiğiniz yerde ortam yabancı olduğu için mutlaka biraz korkup stres olacaktır gittiğiniz yerde eğer uzun durmayacaksanız kafesten çıkarmayın ilk 1 hafta kesin çıkmasın bilmediği ortam olduğu için kendini oraya buraya çarpabilir. Yolculuk esnasında dikkatli olun tünekleri en alt seviyeye indirin arabada klima açmayın ve kul rüzgar almasın kucağınızda en sabit tutabileceğiniz konumda olsun kafesin size dönük tarafı hariç kalan kısımlar bi örtüyle örtün. Yol uzunsa ara ara durun ki yem yesin su içsin.
Vitamin olarak petshopun verdiği muhtemelen yetersiz bi ürün onu kullanma bence. Vitamin olarak gerwit öneririm ve entrobac probiyotik kullan internetten bölünmüş şekilde satın alabilirsin en küçük ölçüde al ve güvenilir siteden ol

Vitamin olarak petshopun verdiği muhtemelen yetersiz bi ürün onu kullanma bence. Vitamin olarak gerwit öneririm ve entrobac probiyotik kullan internetten bölünmüş şekilde satın alabilirsin en küçük ölçüde al ve güvenilir siteden olsun

Normalde bende birine birakiriz diye düşündüm fakat annemler uzun kalacağımızı söylediler o yüzden almaya karar verdim. Vitamin önerileri için çok teşekkür ederim. Kafes bu normalde kullandığım kafesin görüntüsünü atacaktım fakat inmedi. Tekrar teşekkürler
images (1).jpeg

Rica ederim. Bu kafesler katlanabiliyor yani bendeki öyle küçük bi kafesle ya da taşıma kafesiyle götürün bunu da yanınızda katlı götürün orda tekrsr buna koyarsınız kaldığınız yerde kafesten çıkarmayacağınız için sıkılmasın içinde uçabilir de bunda. Ama götüremezseniz çok büyük problem de değil küçük kafeste durur

Geri