Karadeniz Pet

Dişi Muhabbetimde Ateş ve İshal

Hemen ağzına 2 damla sirke damlatın sularına da 10 damla kadar. Yarın veterinerden tetra mezatin ve vilmectin alın. İki kulun ensesine birer damla damlatın. 7 gün aralarla 3 seans yapın. Ayruca tetra mezatin ve probiyotik de alın. hasta kulun suyuna çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar tetra ve probiyotik katın. Sağlıklı kuşa sadece probiyotik katın.

unutmadan

@Selçuk YÜKSEL gibi abilerimiz olduğu sürece insallah hiçbir şey olmaz.

bak ben sana başımdaki belayı gostereyim.

HASTALIK 1. gün >>

@Selçuk YÜKSEL abim sayesinde

TEDAVİ 1. GÜN >>
TEDAVİ 2. GÜN >>
TEDAVİ 3. GÜN >>
TEDAVİ 4. GÜN >>

VELHASIL hiç ama hiç karamsar olmaz. Gördüğün gibi hayvanı kaybedecekken ne hale geldi.

hepsi @Selçuk YÜKSEL abim sayesinde.

allah ondan 10000001 kere razı olsun.

kuşun dişkilarinda ishal belirtisi var evet. gözüken bu yönde ama bu basli basina bir tedavi gerektirir mi net bir şeyi @Selçuk YÜKSEL abim gelince söyler. Benim fikrim resimlerden de çok fazla hasta olduğunu ben göremedim. Yeşillik v.s. fazla mı verdin?

tedaviye başlayacağın için eşleri ayirmalisin. hasta kuşa uygulanacak tedavi farklı oluyor.

ikinci bir kafesin var mı? Ateş hastalık belirtisi olabiliyor.

kuşun baş tüyleri ve vücut tüyleri iyice kırışmış durumda, yani düşünüyor, hiç yem yemiyor ve su içmiyor. Maalesef ne kadar canlı görünse de son durumumuz bu :( dün balkon kapısını hafif aralık bıramıştım ama odada 6 kuş var ve ceryan yapacak bir yer yok, sadece bu kuşun etkilenmesi garip geldi. Bir de benim kuşlarım çok şükür 1 senedir hasta olmuyor, bu kuşu 3 hafta önce aldım, çok sağlıklıydı ama dediğim gibi dışarıdan kuş getirmenin risklerinden olsa gerek... Selçuk beyin dediklerini tatbik edeyim hemen, çok teşekkür ederim...

Hemen ağzına 2 damla sirke damlatın sularına da 10 damla kadar. Yarın veterinerden tetra mezatin ve vilmectin alın. İki kulun ensesine birer damla damlatın. 7 gün aralarla 3 seans yapın. Ayruca tetra mezatin ve probiyotik de alın. hasta kulun suyuna çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar tetra ve probiyotik katın. Sağlıklı kuşa sadece probiyotik katın.
Selçuk bey çok teşekkür ederim, kuş sudan içmiyor, şırıngayla ağzına ilaç sıkıyorum, dediklerinize hemen başlayayım, kuşları yarın ayırsam sorun olur mu, başka kafesim yok çünkü.

unutmadan

@Selçuk YÜKSEL gibi abilerimiz olduğu sürece insallah hiçbir şey olmaz.

bak ben sana başımdaki belayı gostereyim.

HASTALIK 1. gün >>

@Selçuk YÜKSEL abim sayesinde

TEDAVİ 1. GÜN >>
TEDAVİ 2. GÜN >>
TEDAVİ 3. GÜN >>
TEDAVİ 4. GÜN >>

VELHASIL hiç ama hiç karamsar olmaz. Gördüğün gibi hayvanı kaybedecekken ne hale geldi.

hepsi @Selçuk YÜKSEL abim sayesinde.

allah ondan 10000001 kere razı olsun.
hayretle izliyorum.......

ben sana @Selçuk YÜKSEL abimin müdehalelerinden sonraki durumu anlattim.

@Selçuk YÜKSEL abim olmasaydı kuşun ilk hali böyleydi.

buyur kendi kuşunla kıyasla

çiftler ayrilmadan önceki hali HASTALIK BAŞLANGICI

son bonus..

sadece hastaliga yardım etmedi. YARALANMIŞ KUŞUM'U da KURTARDI.

@Selçuk YÜKSEL abimde yok yok...

onu dinle arkadaşım

hocam az önce ağzına sirke damlattım vücudu ateş gibi yanıyor yavrucağın :( çok üzgünüm..............

Kuşların bağışıklık sistemi kuvvetlidir. Sıcak ortamda bulundukça ve enerji sağlayacak yem bulundukça kolay kolay ölmezler. Canını sıkma.

Kuşların bağışıklık sistemi kuvvetlidir. Sıcak ortamda bulundukça ve enerji sağlayacak yem bulundukça kolay kolay ölmezler. Canını sıkma.
inşallah hocam ya, yem arada yese, umutlanacağım ama hayırlısı bakalım, sabaha rengini belli eder diye düşünüyorum. teşekkür ederim.

su içmemesi de kötü ama daha kötüsü olan yem yememesi buda kurumaya doğru götürür en büyük şansın erken tedaviye başlaman burada çoğu mubiş sever kuruma olduktan sonra tedaviye başlamaya çalışıyorlar geçmiş olsun

Su içmiyorsa tetra mezatini alır almaz toplu iğne kadar ilacı 3-4 damla suda eritip ağzına damlatın. Biran önce tedavi başlamalı çünkü. Suyuna da desiğim oranda katın ve suyu 6 saatte bir taze hazırlayarak verin.

ben sana @Selçuk YÜKSEL abimin müdehalelerinden sonraki durumu anlattim.

@Selçuk YÜKSEL abim olmasaydı kuşun ilk hali böyleydi.

buyur kendi kuşunla kıyasla

çiftler ayrilmadan önceki hali HASTALIK BAŞLANGICI

son bonus..

sadece hastaliga yardım etmedi. YARALANMIŞ KUŞUM'U da KURTARDI.

@Selçuk YÜKSEL abimde yok yok...

onu dinle arkadaşım
Kötü yaralanmış geçmiiş oldsun.Böyle bir durumda soğuk kanlı davranabilmek çok iyi birşey.Benim elim ayağım birbirine giriyor hemen:( Yardım istemeye kalksam durumu anlatamam bile heralde ki aklıma video bile gelmez.Bu durumlarda soğuk kanlı olabilmek çok önemli.Allah şifasını versin.

Size önerilen tedaviyi uygulayın bu tedavinin yanına birde karaciğer düzenleyici ve koruyucu bir ürün almanızı öneririm.Hainks Biostim,Nekton Q gibi bir ürün.Su yoluyla vermen gereken ilaç vitamin türü ürünler kallanıyorsan ve kuş içmemekte diretiyorsa hiç içmiyorsa kürdan ucunu kuşun ağzına zarar vermeyecek şekilde yuvarlat törpüle çok hafif bal sür ve ağzına bu balı çok hafif yedir bu biraz olsun susuzlaştıracak ve su içmesini sağlayacaktır.Buda olmadıysa enjektör yardımıyla suluktan biraz çek ve 1-2 damla ver ve bunu belli bir periyotla tekrarla.

Bilgilendirme için yazıyorum arkadaşlar, kuşa ne yaptımsa hastalığıyla baş edemedim, ateşi maalesef düşmedi, normal hali canlı olsa da yem yememesi ve su içmemesini bir türlü çözemedim, yıllardır muhabbet bakan, bu işlere daha çok zaman veren bir arkadaşıma götürdüm, kendisine hediye ettim, artık kendisi elinden geleni yapacak, maalesef ben baş edemedim hepinizden özür diliyorum, bilgileriniz ve çabanız için çok teşekkürler...

Geri