Karadeniz Pet

Dişi Muhabbetimde Ateş ve İshal

İlaçlı suyu ağzına damlatmış olsaydınız, zaten bünyeleri küçük ve metabolizmaları hızlı olduğu için kısa zamanda etki ederdi.

hocam damlattım, sabaha kadar başında bekledim de diyebilirim, ama kötüye gidiyordu, vücut ısısı hiç düşmedi...
Kuşun hala ateşi varsa, şu anda ilacın dozajını birden artırdığımız da kuş bağışıklık da kazanabilir. Yani birden normal uyguladığımız dozajdan yüksek bir dozaj yüklemesi yapmamız zehirlenmelere kadar yol açabilir ki tetramezatin çok ağır bir ilaçtır. Ateş önemlidir, ateşini düşürmek gerek. Selçuk abinin dediği tedaviyi uygulayın, gerisi Allah'ın takdiri. Nelerle karşılaşıyoruz, 1 gece de en sağlam kuşlarımız bile ölebiliyor. Kafesleri ayıramadı iseniz diğer kuşunuza da elma sirkesi verin gagadan sabah akşam. Aynı zamanda iateşi olan kuşunuza Selçuk abinin dediği tedaviye ek olarak suyuna ekleyerek; çeriğinde parasetamol olan bir ilaç kullanabilirsiniz, oldukça hafif ve yan etkileri az olan sağlam ateş düşürücülerdir. Bebeklerde de kullanabiliyoruz mesela. Ateşi hala düşmedi ise, bu şekilde bir uygulama yapabilirsiniz. Eczaneden alacağınız CALPOL süspaniyon işinize yaracaktır, ancak içeriğinde bu madde olan bir sürü ilaç bulabilirsiniz. Eğer Calpol alırsanız yarım suluğa 5 damla şeklinde uygulayın. İlk gün gagadan sabah ve akşam olmak üzere 1 damla verebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yorumları daha detaylı okuyunca gördüm ki, kuş sizde değil. Kusura bakmayın, geç farkettim.

Yorumları daha detaylı okuyunca gördüm ki, kuş sizde değil. Kusura bakmayın, geç farkettim.
evet kuşu arkadaş emanet ettim, sağolsun o da elinden geleni yapmış ama kuş çok daha kötü olmuş, işin garibi bu kötü halinde yem yiyormuş arada... yüreğim götürmüyor, sağlıklıyken kuş beslemek güzel ama aniden hasta olup ölüme gidince insanın yüreği kaldırmıyor :(

Ölüm hepimiz için bir şey, ölümleri gördükçe ben; daha da sarılmalıyız diye düşünüyorum. Ölüm bize çok şey öğretir, kaybettik diye vazgeçenlerden olamayalım. Bence üstüne gidelim. Tbiki tercih meselesi, siz bilirsiniz.

Kuş normal sağlıklı iken herşey güzel diyorsunuz hasta olduğunda bundan kaçınıyorsunuz.Herşeyi yapıp mücadele etmeniz tüm imkanlarınızla onu sağlığına kavuşturmanız için gayret sarfetmeniz lazımdı.Bence kolaya kaçmak yerine zoru başarmayı denemenizi beklerdim en azından bu hobiyi yapan herkesten bunu beklerim.Gülü seven dikenine katlanır.

Geri