Karadeniz Pet

Dışkıda bozukluk

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese iyi forumlar yumurtasi olan ciftimin diskisinda problem var onceden daha sulu idi sorun ne olabilir acaba ?

Ekli dosyalar

• IMG-20160728-WA0002.jpg
    IMG-20160728-WA0002.jpg
    136.6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20160728-WA0001.jpg
    IMG-20160728-WA0001.jpg
    174.8 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG-20160728-WA0000.jpg
    IMG-20160728-WA0000.jpg
    181.8 KB · Görüntüleme: 17
Bu dışkılar dişi kuşunuza mı ait ? Eğer dişiye aitse yumurta belirtisi olabilir çünkü büyük duruyor dışkılar. Eğer herk iki kuş da aynı böyle dışkılıyorsa ishal başlangıcı olabilir. Aspur yeminiz varsa bir tane yemliğe koyup kafese asın. Hemen ilaç vermenizi tavsiye etmem 1-2 güne geçmezse öyle verin. Vitamin vermeyin yoksa hastalık etkeni olan virüs güçlenir.

Bu dışkılar dişi kuşunuza mı ait ? Eğer dişiye aitse yumurta belirtisi olabilir çünkü büyük duruyor dışkılar. Eğer herk iki kuş da aynı böyle dışkılıyorsa ishal başlangıcı olabilir. Aspur yeminiz varsa bir tane yemliğe koyup kafese asın. Hemen ilaç vermenizi tavsiye etmem 1-2 güne geçmezse öyle verin. Vitamin vermeyin yoksa hastalık etkeni olan virüs güçlenir.
Ciftin zaten yumurtasi var. Disi mi yapiyo erkek mi daha anlayamadim diskidan hic anlamiyorum valla :)

Ciftin zaten yumurtasi var. Disi mi yapiyo erkek mi daha anlayamadim diskidan hic anlamiyorum valla :)
Pardon yazdığınız yazıyı görmemişim. Eğer dişi yapıyorsa normal böyle dışkı bırakması diye düşünüyorum . İSterseniz aspur koyun bir zararı olmayacaktır . Ben hep ishal başlangıcı olan kuşlarımda denedim işe yaradı çoğunda.

kuşları bilmem ama bende hastayım bu sıralar öyle ishal ilacı ile de geçmiyor şüphelerim var acaba bu nörovürüs insanları hayvanları mı etkiliyor.

Bu dışkı dişi ye aittir yumurtalama zamanında normal. Yuva içinde biriktiriyor ve arada dışarı çıkar dışkısını bırakır yuvasına girer. Martı dışkısı kadar dışkı bırakan muhabbet kuşuna dahi denk geldim kuluçka zamanında :) Sağlıcakla yavrular gelir inş.

Kuluçkadaki kuşlarda olağan durum herhangi bir sıkıntı yok

Geri