Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu dışkıda siyah noktalar

Ceren4

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarımın dışkısında siyah noktalar var. Bu olumsuz bir durumu gösteriyor olabilir mi?

Muhabbet kuşlarımın dışkısında siyah noktalar var. Bu olumsuz bir durumu gösteriyor olabilir mi?
Fotoğraf paylaşın 👍🏻
Hızlı resim yükle isimli siteyi kullanabilirsiniz.
Kuşun videosunu da görelim, Streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz.
Kuşta başka belirtiler var mı halsizlik,iştah kaybı,kusma vs? Kilosu nedir,hassas teraziniz varsa ağırlığını ölçer misiniz?

Telefondan beceremedim yarın bilgisayardan deneyeceğim ama şöyle ki benim 4 tane kuşum var birkaç gün önce yem markalarını değiştirip aspur eklemeye başladım biri sevdi ve onunkinde az var. Diğer üçü ise yeni yemi pek beğenmediler herhalde bununla beraber dışkılarının kıvamı normal ama siyah noktacıklar var. Onun dışında halsizlik vb. yok. Bilmiyorum bazı markalarda böyle bir durum olabiliyor mu tohum içeriği vb.den?

Telefondan beceremedim yarın bilgisayardan deneyeceğim ama şöyle ki benim 4 tane kuşum var birkaç gün önce yem markalarını değiştirip aspur eklemeye başladım biri sevdi ve onunkinde az var. Diğer üçü ise yeni yemi pek beğenmediler herhalde bununla beraber dışkılarının kıvamı normal ama siyah noktacıklar var. Onun dışında halsizlik vb. yok. Bilmiyorum bazı markalarda böyle bir durum olabiliyor mu tohum içeriği vb.den?
Aspuru ne kadar verdiniz,hangi marka yem?

Pet Bee's diye bir marka. Aspuru yemliklerin çeyreği kadar koydum.

Yem değişikliği sonrası dışkı değişimi olabilir. Direkt eski yemden yeni yeme geçilmez. Eski(önceki) yemle yeni yem karıştırılır ve daha sonra sadece yeni yem verilir. Geçişli olarak yeni yeme geçilir yani. Probiyotik varsa kullanın 3 gün.
Aspur dışkının rengini değiştirebilir ve katılaştırabilir deniyor.
Aspur oranı hakkında bir şey diyemem fakat önerilen oranda vermek gerekir.

Yem değişikliği sonrası dışkı değişimi olabilir. Direkt eski yemden yeni yeme geçilmez. Eski(önceki) yemle yeni yem karıştırılır ve daha sonra sadece yeni yem verilir. Geçişli olarak yeni yeme geçilir yani. Probiyotik varsa kullanın 3 gün.
Aspur dışkının rengini değiştirebilir ve katılaştırabilir deniyor.
Aspur oranı hakkında bir şey diyemem fakat önerilen oranda vermek gerekir.
Anladım, teşekkür ederim.

Geri