Karadeniz Pet

Doğuştan Felçli olan muhabbet kuşu

merhaba arkadaşlar petshopta ayakları tutmayan kanatları ve kuyruğu tam oluşmamış bir muhabbet kuşu gördüm ve onu orada bırakamadım sahiplendim. Doğuştan böyle olduğunu söylediler. Bu kuşa nasıl bir tedavi uygulayabilirim? Hayatını devam ettirebilmesi için ona nasıl yardımcı olabilirim. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Kuşun fotoğrafınıda ektedir.

Ekli dosyalar

• BCF7554A-377C-4E39-B03E-EA0BB3B1786E.jpeg
    BCF7554A-377C-4E39-B03E-EA0BB3B1786E.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 158
  • A5092454-B3DA-45CC-97B9-FB1741A174ED.jpeg
    A5092454-B3DA-45CC-97B9-FB1741A174ED.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 139
Maşallah çok tatlıymış inşallah size yardım ederler

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

merhaba arkadaşlar petshopta ayakları tutmayan kanatları ve kuyruğu tam oluşmamış bir muhabbet kuşu gördüm ve onu orada bırakamadım sahiplendim. Doğuştan böyle olduğunu söylediler. Bu kuşa nasıl bir tedavi uygulayabilirim? Hayatını devam ettirebilmesi için ona nasıl yardımcı olabilirim. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Kuşun fotoğrafınıda ektedir.
Ne kadar güzel bir yüreğe sahipsiniz. Yaptığınız şey çok güzel, keşke dünyada hep sizin gibi insanlar olsa.

Kalsiyum ve vitaminndestegi verin belki güçlenebilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tam olarak nedeni nedir bilemeyiz ama b vitamini, kalsiyum takviyesi faydalı olabilir. güneş ışığı da alsın bol bol. balkona çıkarabilirsiniz çok yakıcı olmayan güneşli zamanlarda. bacaklarını, ayaklarını sık sık hareket ettirin, egzersiz yaptırın pasif olarak. umarım fayda görür. dışkısı falan nasıl? tüyleri de problemliyse tüm vücudu etkileyen bi hastalığı olabilir. bu hastalık bacaklarını kullanamamasına neden olmuş olabilir.

Kuşunuz bir felç ise asla uçamaz gozuyle yaklasirsaniz bu durum olmaz.Cesitli multivitaminler takviyesi yapin kalsiyumu artdirin çestitli egzersizler yaptirabilirsiniz ama kusunuzu yurumuyorsa arkadan vs itmeyin canini yakmadan onunla ilginizi kaybetmezseniz buyuk bir basari kazanacaginizi dusunuyorum ;)

Arkadaşlar öncelikle yorumlarız için hepinize tek tek teşekkür ederim geldiği günden itibaren ayaklarına masaj yaptım. Birazda olsa ilerleme sağladı. Tek amacım kendini idare edebilecek kadar yürüyebilmesi. İştahı iyi hareketlide maşallah.

tam olarak nedeni nedir bilemeyiz ama b vitamini, kalsiyum takviyesi faydalı olabilir. güneş ışığı da alsın bol bol. balkona çıkarabilirsiniz çok yakıcı olmayan güneşli zamanlarda. bacaklarını, ayaklarını sık sık hareket ettirin, egzersiz yaptırın pasif olarak. umarım fayda görür. dışkısı falan nasıl? tüyleri de problemliyse tüm vücudu etkileyen bi hastalığı olabilir. bu hastalık bacaklarını kullanamamasına neden olmuş olabilir.
B vitamini olarak neyi Önerirsiniz ? Direk oral yoldan bir ilaç olmalı çünkü su içemiyor Suluktan. Çok az miktarda su tüketiyor.
Veterinere sordumdoğuştansa yapabileceğimiz birşey Yok dedi ama ben yinede elimden geleni yapmak istiyorum. Dışkısı normal. Kanatlarının da doğuştan yarım olduğunu söylediler. Kanatları yarım, kuyruk hiç oluşmamış.

B vitamini olarak neyi Önerirsiniz ? Direk oral yoldan bir ilaç olmalı çünkü su içemiyor Suluktan. Çok az miktarda su tüketiyor.
Veterinere sordumdoğuştansa yapabileceğimiz birşey Yok dedi ama ben yinede elimden geleni yapmak istiyorum.
Ilaclari tam bilmiyorum ureticilerden bilgi alabilirsin hergun egzersiz yaptirman da faydali olacaktir ve normal yem diisnda kendin mama hazirlayip siringa ile yavasca veirsen gucu artar ve egzersizlerde kolay yorulmaz buda daha hizli ilerleme gostermesini saglar

benim felç olan kuşuma b vitamini ve kalsiyum veteriner vermişti. kendisi küçük şişelere koymuştu. ağzına damlatıyodum. o yüzden bilemiyorum. kliniklerde kanatlılar için b vitamini sorarsanız tavuk güvercin için falan varsa ondan kullanabilirsiniz agzına bir damla. ama vardır diye düşünüyorum b vitamini sıvı şekilde. olmadı benexol kullanabilirsiniz beşeri ilaç. ama ölçüsü vs. hakkında bi bilgim yok malesef. veterineri karalamak olmasın ama çok da dinlemeyin. çünkü kuşlardan anlayan doktor bir elin parmağı kadar. bol bol egzersiz yaptırın bence. kuşun daha net fotoğraflarını da atın. kanatlarını elinizle açıp kanat fotoğrafı, dışkısının da fotoğrafını atın. tüy diplerine bakın.hiç mi tüy yok, yoksa kapsül gibi bişey var mı? kan var mı tüy diplerinde falan.dediğim gibi tüy çıkarmayla alakalı sorunu da varsa başka bir hastalık olabilir ya da bi vitamin, aminoasit falan fazla eksiktir vücudunda o yüzden böyle olmuştur. @Selçuk YÜKSEL bey hastalıklar vs konusunda daha tecrübeli yardımcı olabilir size. geçmiş olsun

benim felç olan kuşuma b vitamini ve kalsiyum veteriner vermişti. kendisi küçük şişelere koymuştu. ağzına damlatıyodum. o yüzden bilemiyorum. kliniklerde kanatlılar için b vitamini sorarsanız tavuk güvercin için falan varsa ondan kullanabilirsiniz agzına bir damla. ama vardır diye düşünüyorum b vitamini sıvı şekilde. olmadı benexol kullanabilirsiniz beşeri ilaç. ama ölçüsü vs. hakkında bi bilgim yok malesef. veterineri karalamak olmasın ama çok da dinlemeyin. çünkü kuşlardan anlayan doktor bir elin parmağı kadar. bol bol egzersiz yaptırın bence. kuşun daha net fotoğraflarını da atın. kanatlarını elinizle açıp kanat fotoğrafı, dışkısının da fotoğrafını atın. tüy diplerine bakın.hiç mi tüy yok, yoksa kapsül gibi bişey var mı? kan var mı tüy diplerinde falan.dediğim gibi tüy çıkarmayla alakalı sorunu da varsa başka bir hastalık olabilir ya da bi vitamin, aminoasit falan fazla eksiktir vücudunda o yüzden böyle olmuştur. @Selçuk YÜKSEL bey hastalıklar vs konusunda daha tecrübeli yardımcı olabilir size. geçmiş olsun
Göğüs altında yeni yeni tüyler var ama ayaklarının üstünde hiç duramıyor kanatlarında fotoğraftaki gibi
Nasıl bir ilaç kullanmalıyım bilmiyorum. Evde kantoran yağı ile masaj yapıp hareket ettiriyorum bacaklarını ayaklarında his var ama parmaklarını oynatamıyor. İlk güne göre bugün biraz daha iyi gibi. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 8E988575-3143-47B1-A545-5B420681A1A7.jpeg
    8E988575-3143-47B1-A545-5B420681A1A7.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 99
  • E6FE9B82-B8E0-4C84-867A-0BF2922688AF.jpeg
    E6FE9B82-B8E0-4C84-867A-0BF2922688AF.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 86
  • E56F5247-82F0-443C-97BB-2DD70D2D714E.jpeg
    E56F5247-82F0-443C-97BB-2DD70D2D714E.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 84
Konu uste kalsin diye yaziyorum insl anlayan arkadaslar yardimci olurlar.

Merhaba arkadaşlar
Felçli kuşumuzun ayaklarında ilerleme kaydettik. Ayaklarının üstünde durabiliyor çok şükür. Ama 2 gündür gözünde bir problem olamaya başladı. Böyle olması normal mi onuda bilemiyorum. Kuşun fotoğrafını ekleyeceğim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gözünde ne var ki ben anlamadım

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

haftada 2 gün suluğuna yarım sarımsak koymanızı tavsiye ederim. farkedecektir.

Geri