Karadeniz Pet

Eğitimi tek kişi mi yapmalı?

Ahmet42

Yeni Üye
3 hafta önce aldığım yavru kuşum var. Ben annem ve kardeşim üstüne titriyoruz günün nerdeyse tamamı onunla ilgilenerek geçiyo ama tam olarak bize alışmış değil sadece yorgunken elimize geliyor acaba tek kişi mi alıştırmalı ele? Hepimiz almak istiyoruz çünkü

korkmadan gider sorun olmaz.parmak eğitimi illa tek kişi yapacak diye birşeyde yok 2-3 kişide yapabilir.yeterki dogru teknikle korkutmadan ürkütmeden yaklaşın kuşa.diğer türlü kolay kolay sorun yaşanmaz

korkmadan gider sorun olmaz.parmak eğitimi illa tek kişi yapacak diye birşeyde yok 2-3 kişide yapabilir.yeterki dogru teknikle korkutmadan ürkütmeden yaklaşın kuşa.diğer türlü kolay kolay sorun yaşanmaz
Korkutmadan yavaşça yaklaşıyoruz 2 gündür de elimize gelince ödül olarak marul ya da dal darı veriyoruz ama sadece yorgunken uykulu haldeyken elimize geliyo sabahları ve enerjik olduğu zamanlar asla biraz zaman mı vermeliyiz zamanla gelir mi yoksa gelene kadar zorlamalı mıyız

benim kuşum bana hemen alıştı. Evdeki herkesinde kafasına omzuna eline gidiyo. ama yanına arkadaş aldık o hiç alışamadı dışarı çıkınca korkuyo çoğu zaman kafeste ve kafesin üstünde duruyo. yani kuşun psikolojisiyle de alakalı. alışan kuş erkek , alışamayan kuş dişi bu arada.

Benim kusum 3 ay sonra alıştı bol bol ilgilenin 3 hafta kısa bir süre zamanla alisacaktir

Çalışıyorum akşamları vakit gecirebiliyprum nedenlerinden biri o sanırım kuşların kişilik özellikleri farklı yıllarca alışmaya kuşlar var zaman onemli değil alışsın da varlığı yeter :)

Geri