Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları ve konuşturma eğitimi hakkında

defc2

Yeni Üye
Merhabalar,

İki tane muhabbet kuşumuz var, alalı yaklaşık 4-5 ay oluyor. Erkek muhabbet kuşumuzun rengi beyaz ve melodik şekilde başını sallayarak sesler çıkarıyor ancak henüz bir kelime kuramadı. Babacık, cicikus seslerini ara ara dinletiyoruz sık olmasada. Çift muhabbet kuşları da konuşur mu ?

Çok teşekkürler

Yeterince ilgilenilirse konuşur. Muhtemelen şu anda çıkardığı sesler de, etrafta sık duyduğu seslerin taklidi şeklinde olmalı.

genelde melodik sesler çıkarıyor ve ara sıra çok şiddetli bağırıyor özellikle gündüz vakti. 1 saatlik babacık videosu dinletiyorum işe yarar mı ?

Ben ses kaydı dinletmeyi uygun görmüyorum. Kadın ve çocuk seslerini daha iyi taklit ediyorlar. Bağırması genellikle bir şeyden rahatsız olduğunu gösterir. Dışarı çıkmak istediği veya yalnız kalmak istemediğinde bağırırlar. Tabi duyduğu başka seslere de tepki veriyor olabilir.

albino muhabbet kuşunu dışarı çıkartmaya korkuyoruz, çıktığında bir keresinde dengesini kaybedip dolap arkasına düşmüştü, şükür bir problem olmadı ondan beri çıkartmaya korkar olduk.

Geri