Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları ile alakalı bir soru

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşları doğada nasıl yakalanıp pet shoplarda satılıyor? Çok merak ediyorum.

Yakalanıp satıldığını hiç duymadım. Satılanların tümü üretim.
Ama mutlaka bir kaynağı vardır. Mesela muhabbet kuşları doğada yaşarlar normalde. Sonra pet shoplara götürüp satmak isteyenler ya da evinde alıp üretim yapmak isteyenler acaba doğada nasıl yakalıyor? Sonuçta üretimin de bir ilki vardır değil mi? 🙄 Üretim için doğadan alıp getirmek lazım??? 🤔

Uzun tahta parçasına ip bağlayıp leğeni ters çevirerek tahtanın üzerine koyuyoruz. Tahtanın hemen önüne de kuş yemi döküyoruz. Kuşlar yem yemeğe leğenin içine girince ipi hızlıca çekip kuşları leğene hapsediyoruz. Ve böylece yakalamış oluyoruz. Sonra petshopa götürüp 100 TL'ye satıyoruz onlar 150 TL'ye bize geri satıyor.

Uzun tahta parçasına ip bağlayıp leğeni ters çevirerek tahtanın üzerine koyuyoruz. Tahtanın hemen önüne de kuş yemi döküyoruz. Kuşlar yem yemeğe leğenin içine girince ipi hızlıca çekip kuşları leğene hapsediyoruz. Ve böylece yakalamış oluyoruz. Sonra petshopa götürüp 100 TL'ye satıyoruz onlar 150 TL'ye bize geri satıyor.
Şaşırtıcıymış. 🤔 Teşekkürler.

Şaşırtıcıymış. 🤔 Teşekkürler.
Yani toprakta büyüyen her çocuk bu düzeneği kurup böyle yakalamaya çalışmıştır.

Avustralya'da ise iğne atıp bayıltamayacaklarına göre, muhtemelen kuş yuvalarını bulup yumurtalarını alıp üretime o şekilde başlanmıştır diye düşünüyorum. Sadece bir tahmin 🤷🏻‍♀️

Yani toprakta büyüyen her çocuk bu düzeneği kurup böyle yakalamaya çalışmıştır.

Avustralya'da ise iğne atıp bayıltamayacaklarına göre, muhtemelen kuş yuvalarını bulup yumurtalarını alıp üretime o şekilde başlanmıştır diye düşünüyorum. Sadece bir tahmin 🤷🏻‍♀️
Anladım. Muhtemelen dediğiniz gibi sadece yumurtalarını alıyorlardır. Kuş sonuçta uçup kaçabilen bir şey. On saat onunla uğraşmak yerine sadece yumurtalarını alıyorlardır bence de. 🤔

Geri