Karadeniz Pet

Enteresan hareketler, tripler :)

maxjan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bu son zamanlarda bizim Kesha'ya bi haller oldu :)

Kafes dışındayken oğlumun kullandığı mavi bir su matarası var. Onu gördüğü an üstüne atlıyor. Mataranın kimin elinde olduğu önemli değil resmen musallat oluyor :)

Matara da şu resimdeki mavi olan :)
philips-avent-scf76200-desenli-magic-damlatmaz-pipetli-bardak-340-ml.-50479.jpg

Bunun dışında geçen eşim anlattı, az öncede ben şahit oldum. Bir yere konduğunda matarayı biraz ona doğru yaklaştırdığımızda kıç kısmını kaldırıyor, başını geriye çekiyor, gözleri de beyaz oluyor. Beyaz oluyor derken göz kapakları sanırım ama böyle transa geçiyor gibi bir hale bürünüyor.

Benim aklıma ilk gelen çiftleşme isteği oldu ama yine de bir paylaşayım dedim belki bilindik bir durumdur :)

Merhaba arkadaşlar.

Bu son zamanlarda bizim Kesha'ya bi haller oldu :)

Kafes dışındayken oğlumun kullandığı mavi bir su matarası var. Onu gördüğü an üstüne atlıyor. Mataranın kimin elinde olduğu önemli değil resmen musallat oluyor :)

Matara da şu resimdeki mavi olan :)
philips-avent-scf76200-desenli-magic-damlatmaz-pipetli-bardak-340-ml.-50479.jpg

Bunun dışında geçen eşim anlattı, az öncede ben şahit oldum. Bir yere konduğunda matarayı biraz ona doğru yaklaştırdığımızda kıç kısmını kaldırıyor, başını geriye çekiyor, gözleri de beyaz oluyor. Beyaz oluyor derken göz kapakları sanırım ama böyle transa geçiyor gibi bir hale bürünüyor.

Benim aklıma ilk gelen çiftleşme isteği oldu ama yine de bir paylaşayım dedim belki bilindik bir durumdur :)
Dogru teshis :) yakisikli bir damat lazim ama rengi mavi olsun

Dogru teshis :) yakisikli bir damat lazim ama rengi mavi olsun
Cevabınız için teşekkürer.

Arada aklıma gelen ve hep sormak istediğim konuya değindiniz. Renk konusu.
Mesela neden Mavi? Belli bir nedeni var mı? Renklerin etkisi var mı? Yani şimdi bizimki Mavi, iyi anlaşabilmeleri için Mavi mi olması gerekir?

Benim açımdan hiç mi hiç sorun değil rengi çünkü bence hepsi birbirinden güzel. Rengi hiç farketmemekle birlikte farklı bir renk olsun isterim aslında. Mesela yeşil, yada gri, sarı...

Bu arada eş seçimi de şöyle olacak. Annemlerin karşı komşusu muhabbet kuşu üreticisi emekli bir öğretmen. O dedi ki salarız aralarına eşini kendi seçer. Açıkçası güzel bir uygulamaymış hoşuma gitti . Görücü usulü gibi dışardan bir kuş alıp al bu senin eşin demek var, bir de hayvancağızın kendi seçimi var :=)

Mesela neden Mavi? Belli bir nedeni var mı? Renklerin etkisi var mı? Yani şimdi bizimki Mavi, iyi anlaşabilmeleri için Mavi mi olması gerekir?

Benim açımdan hiç mi hiç sorun değil rengi çünkü bence hepsi birbirinden güzel. Rengi hiç farketmemekle birlikte farklı bir renk olsun isterim aslında. Mesela yeşil, yada gri, sarı...

Bu arada eş seçimi de şöyle olacak. Annemlerin karşı komşusu muhabbet kuşu üreticisi emekli bir öğretmen. O dedi ki salarız aralarına eşini kendi seçer. Açıkçası güzel bir uygulamaymış hoşuma gitti . Görücü usulü gibi dışardan bir kuş alıp al bu senin eşin demek var, bir de hayvancağızın kendi seçimi var :=)

Hocam eşini kendi seçmesi profesyoellerin yaptığı bir uygulama çok iyi bir tavsiye almışsınız.

Hobi üreticisi bile olsa genelde yetiştiriciler yavruların göz, gövde rengi, yanak yamaları, ana kuyruk rengi, cere rengi gibi kuşu güzel gösteren özelliklerin kaybolmaması ve güzel bir yavru elde edebilmek için aynı renk ve aynı cins kuş seçerler.

Boyle bir imkan varsa muhtesem olur mavi matarayi ilgi gostermesinden dolayi mavi olsun dedim tek kusu var ve ayna kullanmis arkadaslarimiz var aynada kendini gorerek alisiyor baska bir kus zannediyor farkli bir renk kus alinca yadirgiyor kendi renginde olursa es tutuyor benimsemesi kolay oluyor ama sizin boyle bir imkaninizin olmasi cok iyi deneyin esini bizle paylasirsaniz mutlu oluruz

Boyle bir imkan varsa muhtesem olur mavi matarayi ilgi gostermesinden dolayi mavi olsun dedim tek kusu var ve ayna kullanmis arkadaslarimiz var aynada kendini gorerek alisiyor baska bir kus zannediyor farkli bir renk kus alinca yadirgiyor kendi renginde olursa es tutuyor benimsemesi kolay oluyor ama sizin boyle bir imkaninizin olmasi cok iyi deneyin esini bizle paylasirsaniz mutlu oluruz

@OzyBird @Ahmed Demir

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Bir süpriz olmazsa bu hafta sonu gideceğiz bakalım artık kimi seçerse :)
Anlaşabileceği bir kuş olsun da renk önemli değil benim için her şekilde, renkte ve desende çok güzeller.
Seçtiği eş ile birlikte fotoğraflarını paylaşırım bu hafta sonu.
Tekrar teşekkürler

merahba cınsıyet konusunda yardım lazım
forumda yenıyım soru sormayı bılmıyrum

merahba cınsıyet konusunda yardım lazım
forumda yenıyım soru sormayı bılmıyrum

Merhaba, forum da bu sorularla ilgili alanlar mevcut ama sorunuzla birlikte kuşunuzun fotoğrafını da paylaşırsanız forumda ki tecrübeli arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.

Bu arada şu konuyu incelemenizi tavsiye ederim : http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuslarinda-cinsiyet-ayrimi-ve-yas-tahmini.50730/

Gerçi cinsiyet belirleme olayında bu forumdakiler dahil olmak üzere birçok yazıyı okudum, forumdaki arkadaşlar fotoğraflara bakarak yardımcı oldular an itibariyle %99 dişi bir kuşum var diye biliyorum ama tam %100 diyemiyorum. Çünkü çektiğim fotoğraflardaki ışık ve renk yanıltıcı olabiliyor.

Misal ben 2-3 ay öncesine kadar erkek zannediyordum. Ama forumda son fotoğraflarını gören arkadaşlar dişi diye uyardılar. İlk fotoğraflarda bariz burun üstü mavi, ama şimdi değil. Şimdi daha çok açık kahve pembe arası bi renk.
Bakalım bu hafta sonu eş seçme merasiminde tüm roller değişebilir göreceğiz :)

Geri