Karadeniz Pet

Erkek çiftleşmeyi bilmiyor?

Hamza Bulut

Yeni Üye
2 kuşumda yaşlarını geçti. Dişi günün yarısını yuvalıkta geçiriyor ve her kura kuyruk kaldırıp bekliyor elimde bile kuyruk kaldırıyor ama erkek tecrübesiz sanırım sürekli tünekten düşüyorlar veya sadece üstüne çıkıp iniyor çiftleşme gerçekleşmiyor. Sonra dişi sinirleniyor. Erkek boy ve Cüsse olarak iri olduğu içinmi neden kaynaklanıyor olabilir?

Arasındaki boyut farkı fazla olmasından kaynaklanabilir bunun için görsel atsanız daha iyi ya da büyük ihtimal kuşları rahatsız ediyorsunuz. Bu arada yaşları kaç? Bir ihtimal daha var erkek hazır hissetmiyor olabilir.

Arasındaki boyut farkı fazla olmasından kaynaklanabilir bunun için görsel atsanız daha iyi ya da büyük ihtimal kuşları rahatsız ediyorsunuz. Bu arada yaşları kaç? Bir ihtimal daha var erkek hazır hissetmiyor olabilir.
Kuşları yem su dışında hiç rahatsız etmiyorum , erkek çiftleşmek istiyor sürekli kurda yapıyor. Sanırım acemiler. İki kuşudur yavruyken almışsındır ayrı ayrı baktım 1 yaşını geçtiler 13-14 aylıklar

Kuşları yem su dışında hiç rahatsız etmiyorum , erkek çiftleşmek istiyor sürekli kurda yapıyor. Sanırım acemiler. İki kuşudur yavruyken almışsındır ayrı ayrı baktım 1 yaşını geçtiler 13-14 aylıklar
Bence zamana bırakın geçen süre çokta uzun bir süre değil.

Sabırsız davranıyorsunuz. Ben 9 Ay bekledim yavru alabilmek için biraz sabredin ve bakımlarına dikkat edin sonrası gelecektir.
Kuşlar hazır olmasa , veya başka etken olsa haklısınız burda etken çiftleşememe. Dişi daha önce kızgınlık yumurtasıda yaptı 2 kere erkekte sürekli kur yapıp dişiyi besliyor.

Arkadaşım şunu anlaman lazım bırak beslemeyi günde 10 kerede çiftleşseler dişi yuvalıktan çıkmasa da daha önce 10 kere kızgınlık yumurtası da yapsa bu iş ikisi hazır olduğunda olacak birşey. Yani boyacı küpü değil. Bu yüzden sabırlı olmalısın.