Karadeniz Pet

Erkek jumbo muhabbette tuhaf ses.

ERDEN Gncr

Meraklı Üye
Erkek muhabbet kuşumda hıçkırık gibi kurbağa vıraklaması gibi tuhaf bir ses var. Eklediğim videoda 5 sn belli oluyor daha yakından çekemiyorum kafese yaklaşınca kaçıp sesi kesiyor. Sizce sıkıntılı bir durummudurnasıl bir tedavi uygulamam lazım şimdiden teşekkürler.

Kuşun nefes alması nasıl? Nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı oynuyormu? Dışkı fotosuda eklermisin.
Normal nefes alması bazen genelde dişiye kur yapıyor sonra bir köşeye çekilip bu sesi çıkartıyor. Kuyruk herzman titrer gibi yani çoğu zaman yukarı aşağı yapıyor. sulphamezathine 5 gün verdim öncesinde 3 gün mikostatin verdim tedavilerden önce sonra multivitamin probiyotik verdim. Dışkı resmi 2 tane hangisi dişinin hangisi erkeğin bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20191124_221551.jpg
    IMG_20191124_221551.jpg
    5.2 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20191124_221537.jpg
    IMG_20191124_221537.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 23
Normal nefes alması bazen genelde dişiye kur yapıyor sonra bir köşeye çekilip bu sesi çıkartıyor. Kuyruk herzman titrer gibi yani çoğu zaman yukarı aşağı yapıyor. sulphamezathine 5 gün verdim öncesinde 3 gün mikostatin verdim tedavilerden önce sonra multivitamin probiyotik verdim. Dışkı resmi 2 tane hangisi dişinin hangisi erkeğin bilemiyorum.

Dışkılar kötü. İkinci resim daha kötü. İkinci resimde beyaz olması gereken kısım sarımsı buda karaciğerde sıkıntı olduğunu gösteriyor. Verdiğin ilaçlar karaciğeri yormuş. Dışkının rengide iyi değil, iç kanama bile olabilir.

Bu kuşları ayırman lazım. Hangi dışkı hangi kuşun anladıktan sonra ikisinede farklı tedavi uygulanması gerekiyor.

Elindeki ilaçları yazarmısın?

Dışkılar kötü. İkinci resim daha kötü. İkinci resimde beyaz olması gereken kısım sarımsı buda karaciğerde sıkıntı olduğunu gösteriyor. Verdiğin ilaçlar karaciğeri yormuş. Dışkının rengide iyi değil, iç kanama bile olabilir.

Bu kuşları ayırman lazım. Hangi dışkı hangi kuşun anladıktan sonra ikisinede farklı tedavi uygulanması gerekiyor.

Elindeki ilaçları yazarmısın?
Elimde sulphamezathine var tedavi amaçlı. Reffarm A+k Düzenli veriyorum mamada, tedaviden önce nekton S ve probiyotik verdim sonrasında 3 er gün daha verdim. Hangi ilaçları vermem gerektiğini yazarsan bir şekilde bulurum ben. Bu ses sorunu yakın zamanda olan bir sorun değil öncesinde de vardı. Karaciğer sorunu Nekton S ve fertivit kaynaklı olabilirmi kızışsınlar diye haftada 3-4 kez veriyorum bunları

Elimde sulphamezathine var tedavi amaçlı. Reffarm A+k Düzenli veriyorum mamada, tedaviden önce nekton S ve probiyotik verdim sonrasında 3 er gün daha verdim. Hangi ilaçları vermem gerektiğini yazarsan bir şekilde bulurum ben. Bu ses sorunu yakın zamanda olan bir sorun değil öncesinde de vardı. Karaciğer sorunu Nekton S ve fertivit kaynaklı olabilirmi kızışsınlar diye haftada 3-4 kez veriyorum bunları

Evet karaciğer sorunu kullandığın vitaminlerden ve mama katkılarından olabilir. Çok fazla kullanıyorsun. Probiyotik ve vitaminleri kes bir süreliğine, sadece yem ve normal su ver. Ve dediğim gibi kuşları ayırırsan daha iyi olur hangi kuşta ne var daha iyi anlarız.

Kızışsınlar yavru alıyım diye bu kadar şey kullanıyorsun ama kuşların hasta. Ve hasta kuşlardan da yavru falan alamazsın. Neden yavru alamadığın belli oldu yani :) Kızıştırma taktiklerini araştıracağına, hastalıkları araştır biraz.

Kuşları ayırıp güncel dışkıları at tekrar yazıcam.

Güncel dışkı bu şekilde nekton s hergün verilebilir diyor fertivit te yumurtlatana kadar verin diyor ben haftada 3 kez verdim değişimi olarak nasıl oluyor anlamadım bu işi. Probiyotik te rehrefild evoloc bölünmüş olarak dan aldım haftada 2-3 mama da veriyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20191125_222220.jpg
    IMG_20191125_222220.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20191125_222143_BURST001_COVER.jpg
    IMG_20191125_222143_BURST001_COVER.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
Güncel dışkı bu şekilde nekton s hergün verilebilir diyor fertivit te yumurtlatana kadar verin diyor ben haftada 3 kez verdim değişimi olarak nasıl oluyor anlamadım bu işi. Probiyotik te rehrefild evoloc bölünmüş olarak dan aldım haftada 2-3 mama da veriyorum.

Dışkı resimleri net değil ışıkta tekrar çekermisin sana zahmet. Ve o kullandığın veya başka bir vitamin hergün verilmez kesinlikle yanlış yapıyorsun. Vitamin ve probiyotiği haftada sadece bir kere versen yeterli onlarda kaliteli ürünler olursa daha faydalı olur. O elindeki ürünlerin piyasada çok sahteleri var. Eczane ürünleri kullanmanı tavsiye ederim. Mamayıda haftada bir en fazla haftada iki kere vermelisin. Sade bir bakımlada yavru alabilirsin. Burada önemli olan kuşların sağlıklı olamaları anlatabiliyormuyum. Yani ne kullanırsan kullan kuşlar hasta olduktan sonra bir işe yaramaz.

Geri