Karadeniz Pet

Erkek yumurtayı kırdı....

• Konbuyu başlatan Mete Aytun AYDIN
  • Başlangıç tarihi
M

Mete Aytun AYDIN

Guest
Arkadaşlar Dişim kuluçkadaydı bende dedim ki bir yumurta maması yapayım kuşlarıma. Neyse mamayı yaptım erkek yedi gitti dişiyi besledi sonra erkek azdı. Yuvalığa girdi dişiyi çiftleşmeye zorladı. İçeride kıyamet kopmaya başladı dişi dışarı çıkınca bende bir yuvalığa bakayım dedim Bir baktım 2 yumurtanın 1 i kırılmış( talaş yoktu). Peki arkadaşlar yavrular olunca ben mama yapmayayım mı? Erkek mamayı yiyince kuduruyor? :D

Kırılan yumurta kaç günlükdü?

Valla bence yavrular olduktan sonra vermeye başla mamayı. Talaşın ne kadar gerekli olduğunu da böylece görmüş olduk. :D

Edit: Ne şanslısınız 1 tanede olsa yumurtanız var.

Şimdi benim yuvalıkta da talaş yok daha dorusu koydum ama çıkardılar yuvadan ayrıca yuvalıkta oyunta yok :( eğer yumurta olursa ne yapacağım :)

Ortada fol yok yumurta yok ama ben şimdiden tedbir alayım

Bilmiyorum yumurtalara numara vermediğim için. kırıldığı zman birisi 3 günlük diğeri 1 günlüktü. Ben sonradan yuvalığa talaşa koydum dişi garipsemedi üstüne yattı tekrar.ben ümidi kesmiştim daha yumurtlamaz diye ama bir baktım tekrar 2 yumurta olmuş :D

Dişi ne yapar ne eder erkeği dışarı atar o durumda, yumurtalar yuvada telaş yada kum olmadığından bence birbirine çarpıp kırılmıştır.

yavrulu yada yumurtalı kuşa nijerli mama verilmez. yumurtalı kuşa 1gün mama arayla mama verilir.

yavrulu kuşa hergün mama verilir ki yavru sağlıklı oluşumunu tamamlasın. Yuvalıkta oyuk(folluk) olmazsa yavruların bacakları çarpık olabilir. şuan bir müdahale etmen zararlı olur birdahaki kuluçkaya artık.

Son düzenleme:
Şimdi benim yuvalıkta da talaş yok daha dorusu koydum ama çıkardılar yuvadan ayrıca yuvalıkta oyunta yok :( eğer yumurta olursa ne yapacağım :)

Ortada fol yok yumurta yok ama ben şimdiden tedbir alayım

Süleyman kardeşim konu içinde konu haricinde soru sormak yasak konu aç ilgilenir bilen kişiler .

Bilmiyorum yumurtalara numara vermediğim için. kırıldığı zman birisi 3 günlük diğeri 1 günlüktü. Ben sonradan yuvalığa talaşa koydum dişi garipsemedi üstüne yattı tekrar.ben ümidi kesmiştim daha yumurtlamaz diye ama bir baktım tekrar 2 yumurta olmuş. Hem bu arada Nijerli mama vermiyorum. 5 günde bir mama veriyorum ondada kuduruyor :). Sizce mama vermeye devam edeyim mi?

Geri