Karadeniz Pet

Eş Tuttumu Tutmadimi

Paşa ve Şila

Yeni Üye
Selam arkadaslar muhabbet kusum pasaya 5 gün önce petshoptan dişi kuş aldım birlestireli 2 gün oldu erkek kusum disi kusu beslemek yerine surekli ya suluguna yada tunegin ucuna yem kusuyor disiyle ilk gün ilgilendi ama sonrasinda orali olmadi arada gagasiyla vuruyor birde yem de oturup surekli gagasini tele vuruyor yada kemiriyor bunu gece gündüz sürekli yapıyor bazen disi kuş arkasindan kovalıyor ama pasa yuz vermiyor disiyi almadan önce paşa tunekle surekli ciftlesiyordu bu durumda neyapmam lazim

aleykum selam kardeşim daha yeniler 2-3 hafta geçsin alışırlar 2 günde hemen alışmazlar.. tüyleri kadar ömürleri olsun bol sağlıklı yavrular alırsın inşALLAH

Yeter ki kavga olmasın.Kavgadan kastım böyle ısırınca tüy kopartan,birbirini darmaduman edecek gaga darbeleri...Onun dısında zamanla erkeginiz yanasacak dişi de hazır olana kadar zarar vermeden iter gibi erkege vuracak,bunlar normaldir...Erkeginizde kızgınlık belirtileri var...Kuşlar tünekle sulukla çiftleşiyorlar.Ele avuca kur yapıp öpüşüyorlar.Bunu gören bazıları eş almıyor.Siz cok iyi yapmışsınız eş alarak.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeter ki kavga olmasın.Kavgadan kastım böyle ısırınca tüy kopartan,birbirini darmaduman edecek gaga darbeleri...Onun dısında zamanla erkeginiz yanasacak dişi de hazır olana kadar zarar vermeden iter gibi erkege vuracak...Erkeginizde kızgınlık belirtileri var...Kuşlar tünekle sulukla çiftleşiyorlar.Ele avuca kur yapıp öpüşüyorlar.Bunu gören bazıları eş almıyor.Siz cok iyi yapmışsınız eş alarak.

Anladim kavga durumlari suanda yok olmasında zaten hiçbirimiz boyle durumla karsilasmak istemeyiz gayet uysallar eş almak istemezdim ama üzüldüm birde kusum surekli göz önünde ne zaman kafami cevirsem ya yem kusuyor ya ciftlesiyor yada surekli gece gündüz yemlikte oturup gagasini vuruyor artik beynimde yankilanmaya baslamisti oda kurtulsun su durumdan bende gözüyle bakiyorum neyapayim yavrulari olursa onlarada bakarim yaramazın :):)

Anladim kavga durumlari suanda yok olmasında zaten hiçbirimiz boyle durumla karsilasmak istemeyiz gayet uysallar eş almak istemezdim ama üzüldüm birde kusum surekli göz önünde ne zaman kafami cevirsem ya yem kusuyor ya ciftlesiyor yada surekli gece gündüz yemlikte oturup gagasini vuruyor artik beynimde yankilanmaya baslamisti oda kurtulsun su durumdan bende gözüyle bakiyorum neyapayim yavrulari olursa onlarada bakarim yaramazın :):)
Tesekkur ederim yardimlariniz için paylaşımımı görüpte cevapladiginiz için

Gözlemledigim ve ağladığım kadariyla disi kus erkek kusumu surekli kafes icinde koşturuyor erkegin arkasindan ayrilmiyor ve ayagini isirdi 2 kez kanadi ayirmaliyim ?

Gözlemledigim ve ağladığım kadariyla disi kus erkek kusumu surekli kafes icinde koşturuyor erkegin arkasindan ayrilmiyor ve ayagini isirdi 2 kez kanadi ayirmaliyim ?
Evet,Daha ciddi durumlar olusabilir...Ayırıp erkegi pansuman edin.

1 hafta siz gözlemlediniz...En dogru kararı siz verirsiniz...Ama benim durumlardan anladığım kadarıyla degismelisiniz...

Disi kusu alali 1 hafta oldu evet 3 veya 4 gündür ayni kafesteler bir sorun yoktu dun geceden itibaren ara ara bu sekilde didisip ciglik atiyorlar ilkkez basima gelince neyapacagimida bilemedim tecrubesizlik iste

Disi kusu alali 1 hafta oldu evet 3 veya 4 gündür ayni kafesteler bir sorun yoktu dun geceden itibaren ara ara bu sekilde didisip ciglik atiyorlar ilkkez basima gelince neyapacagimida bilemedim tecrubesizlik iste
Kuşunuzu 1 gün güvendiğiniz bir petshop'a bırakın. Eşini kendi seçsin.

Kuşunuzu 1 gün güvendiğiniz bir petshop'a bırakın. Eşini kendi seçsin.
Birakamam güvendiğim bir petshop yok malesef zaten kusu aldığım yerdede oyle kusta yoktu 2 secenegim vardi birini sectim yanlis tercih yaptim belkide kusun gözleri gri iris 5 6 aylik oldugunu düşünüyorum yastan kaynaklanirmi onuda bilmiyorum belki daha tam olarak alisamadigi için de olabilir buraya belkide birlestirdikten sonra erkek kusum bana düskun onunla ilgilendigim icinde olabilir bir fikrim yok ayirdim suanda

Hocam bende disi kuşuma eş aldım. Ancak erkek kus disi kuşuma arada saldırıyor du.ama tüy koparacak şekilden değil.burda üretim yapan abilere danıştım ve ayirmam gerektiğini söylediler bende ayırdım. Kafesler yan yana.erkek kuş dışı kuşa ne kadar yakın olabilirse o kadar yakin telleri kemiriyorlar. Inş alışırlar.siz disi kuşu ayırmanız gerek.yani aldığınız yere geri vermeniz gerek.

Hocam bende disi kuşuma eş aldım. Ancak erkek kus disi kuşuma arada saldırıyor du.ama tüy koparacak şekilden değil.burda üretim yapan abilere danıştım ve ayirmam gerektiğini söylediler bende ayırdım. Kafesler yan yana.erkek kuş dışı kuşa ne kadar yakın olabilirse o kadar yakin telleri kemiriyorlar. Inş alışırlar.siz disi kuşu ayırmanız gerek.yani aldığınız yere geri vermeniz gerek.
Söyle soyleyeyim ilk birlestirdigimde sıkıntı olmadi anlastilar sonra gagalar sertce vurulmaya baslandi erkek kusum nereye giderse 2. gün diside yanina geldi kose kapmaca oynanmaya baslandi ilk basta kur yapiyorlar sandim izledim bazen erkek disiye dikleniyor gagalar birbirlerine carptiriliyor sonra 2 defa dis erkegin ayagini isirdi erkek kus bagirdi ayagina baktigimda kucuk kanamasi oldugunu gordum siyrilmis ordan kucuk bir et parcasi kopmus gibi oyle buyuk bir kanama yada yara degil

Söyle soyleyeyim ilk birlestirdigimde sıkıntı olmadi anlastilar sonra gagalar sertce vurulmaya baslandi erkek kusum nereye giderse 2. gün diside yanina geldi kose kapmaca oynanmaya baslandi ilk basta kur yapiyorlar sandim izledim bazen erkek disiye dikleniyor gagalar birbirlerine carptiriliyor sonra 2 defa dis erkegin ayagini isirdi erkek kus bagirdi ayagina baktigimda kucuk kanamasi oldugunu gordum siyrilmis ordan kucuk bir et parcasi kopmus gibi oyle buyuk bir kanama yada yara degil
Ister istemez benim canim yandi ayırdim olmadi geri vericem son care olarak

Ayırın 10,15 gün ayrı kalsınlar. Kafesleri yan yana olsun. Ondan sonra tekrar birleştirin eğer kavga ederlerse geri verin
Öyle yapicam veya bir erkek kusum daha var olmadi onunla birlestiririm zaten disi alcaktim birtane daha bakıcam duruma göre