Karadeniz Pet

Evde tek kalma

Pipet

Meraklı Üye
Merhabalar 8 aylık minnoş bey kafeste tek yaşıyor ailecek 4 günlüğüne şehir dısında olacağız ve kuşu yanımda götüremem kafesınde kalamar kemiği gaga tası iki tane yem kabı suluk vs var kimseye de bırakamıyorum (güvenemiyorum kimseye)bu sebeple evde tek bırakmam gerekecek tek basına 4 gün boyunca idare edebilir mi yedek suluk alıp suluk sayısını 2 ye çıkarmayıdüşünüyorum kafesine en sevdiği 3 oyuncağını koysam evin sıcaklıgı kalorifer yanmasa bile 10 dereceden aşağıya düşmüyor üstüne açık bırakmak koşuluyla tül örtmeyi planlıyorum olur mu bi de yine tüye girdi kafasında tüy kapsulleri dolu hayvana zarar vermek istemiyorum görüşleriniz benim için önemli

Merhabalar 8 aylık minnoş bey kafeste tek yaşıyor ailecek 4 günlüğüne şehir dısında olacağız ve kuşu yanımda götüremem kafesınde kalamar kemiği gaga tası iki tane yem kabı suluk vs var kimseye de bırakamıyorum (güvenemiyorum kimseye)bu sebeple evde tek bırakmam gerekecek tek basına 4 gün boyunca idare edebilir mi yedek suluk alıp suluk sayısını 2 ye çıkarmayıdüşünüyorum kafesine en sevdiği 3 oyuncağını koysam evin sıcaklıgı kalorifer yanmasa bile 10 dereceden aşağıya düşmüyor üstüne açık bırakmak koşuluyla tül örtmeyi planlıyorum olur mu bi de yine tüye girdi kafasında tüy kapsulleri dolu hayvana zarar vermek istemiyorum görüşleriniz benim için önemli
Sicaklik konusunda birsey diyemiycem 4 gun icin yaninizda goturmemeniz cok dogru kimseyede emanet etmeyin ev degistigi zaman kusun psikolojisi sindirimi bile degisiyor evini biliyor tek olsada akilli yemlik almanizi oneririm iki suluk yeterli olur bir hafta birakiyorum ciftimi iki akilli yemlik 4 suluk var hersey yetiyor su taze olmuyor sadece

Teşekkür ederim kış olduğu için ve zarar verirler düşüncesiyle kimseye bırakamıyorum akıllı yemliği en kısa zaman da alıcam

Teşekkür ederim kış olduğu için ve zarar verirler düşüncesiyle kimseye bırakamıyorum akıllı yemliği en kısa zaman da alıcam
kapi pencereyi acik biraktilar mi direk hasta olur en guzeli kendi eviniz arada eve gelip ne durumda diye bakan olursa iyi olur yoksada 4 gunde birsey olacagini dusunmuyorum

benim aklımda da sıcaklık kaldı.. 10'C sıcaklık az değil mi kış mevsimindeyiz üşümez mi. hangi ildesiniz bilmiyorum ama gece çok ayaz oluyor.. kalorifer doğalgaz mı bilmiyorum. belli oranda mubişin kaldığı odanın peteğini açık bıraksanız olmaz mı. soğuklar için 4'gün az bir zaman değil..

Yok zaten bende açık bırakmayı kaloriferi burada en düşük sıcaklık sokakta 3 derece oluyor apartmanda yaşıyoruz hiç yanmazsa en düşük ev sıcaklıgı 8 10 derece oluyor not kafesin üstüne tül koymayı düşünüyorum ön kısmı açık olacak şekilde

Sen bilirsin ben sadece goruşumu bildirdim Pipet nickli arkadaşım. tül soğuktan korumaz incecik şey. Yalnız kalma günü de 4'gün olunca soğuk almasını istemedim. Soğuk algınlığı çok çabuk geçen birşey değil. Tecrübe ettim ordan biliyorum.

Kafese tek kuş için akıllı yemlik ve de 3 su kabı yeterli olur.Fakat benim de içime sinmeyen şey evin sıcaklığı.Yani kalorifer yanıyorsa 10 derece çok az geldi bana.Isıyı yükseltseniz iyi olur tedbir için.Üstünü örterseniz gündüz strese girer, hayvan gündüz aydınlık ihtitacı duyar, tülle örterim demişsiniz zaten tül ısıtmaz o yüzden hiç örtmeyin..Keşke arkadaşı olsaydı sıkılmazdı..Bol suluk ve dolu bir akıllı yemlik yeterli çözüm olur..

Yorumlarınız için teşekkür ederim evin sıcaklığı kaloriferler YANMADIĞINDA 10 derece oluyor ama sorun değil çünkü yanık bıracağım zaten iyi geceler not :aksilik olur da kaloriferler yanmazsa en düşük sıcaklık ortalama 10 derece olur demeye calışmıştım :rolleyes::D iyi geceler

1 akıllı yemlik alıp takma şansınız varsa gerisini hiç düşünmeyin. tek suluklada 1 seferliğe mahsus 1 hafta durur hiçte bişey olmaz. Kafanız arkada kalmadan seyehatinize çıkabilirsiniz. kaloriferleri de boşuna açık bırakmayın. 1 akıllı yemlik tam dolu halde tek kuşa 3-4 ay gibi bir süre yetiyor. Sadece biriken yemler için haftada bir gibi yada 10 günde bir altındaki kabuk atık kabını boşaltmanız yeterli.

Teşekkür ederim bugün akıllı yemlik ve suluk almaya gidicem :D

Tv açık bırakma imkanınız varsa oda bir süre sesli ortam eğlenceli geçebilir canı sıkılmayabilir :)

Tv açık bırakma imkanınız varsa oda bir süre sesli ortam eğlenceli geçebilir canı sıkılmayabilir :)
Arkadaşlar abartmayalım yahu altı üstü 4-5 gün evde kalacak hayvan :D tamam açık olsa daha iyi ama ne gerek var okadarınada :D hadi kedi köpek olsa koltukları tırmalatıp parçalamasın diye bazı seyler yapalım da kuş bu :D yemi suyu olduktan sonra evin içi zaten 10 derecelerde olacak başkada hiç bir şeye gerek duymayacak bu hayvan. 1 akıllı yemlik 1 yada keyfekeder 2.suluk yeterde artar bile.. başkada hiç birşey yapmanıza lüzum yok kapınızı iyi kilitleyin, gazı vanadan kapattığınızı kontrol edin. kapı pencere açık olmasın, evden çıkarken allaha emanet edin tamamdır güle güle gidin güle güle de gelin. :)

Senide bırakalım 4 5 gün elinden telini tv ni ısıtıcını alalım kitliyelim kapını rahat edebilcen mi sonuçda onunda bi stresi var basit görmeyelim. basit bir durum değil olumsuz durumla karşılaşmamak için tedbir önemli.

Şakircan nickli arkadaşım bir tane kuş deyip geçme Allah aşkına.. Eşi olsa can sıkılmaz zaten. Ben eşli 7'gun evde yalnız bırakmıştım mecburen. Ama bende çocuklar serbesttir evin her yerine kafesteki yemlik de dahil su yem bıraktım. Eşi vardı ve yaz mevsimiydi sorun olmadı. Gonullerince dolanmışlar evde. Bu 10'c sıcaklık yeter kapat git kaloriferi diyorsun. Bu normal değil ki.. Hasta oluyorlarda iyi edecek veteriner ilaç peşine düşüyoruz. Bilinçli bir kuşsa odaya sal da git derim ben. Odayı evi biliyorsa yani. Akıllılar çok zaten. Bile bile kendilerine asla zarar vermezler

Normalde ben kafeste yaşamıyorum. kuşum akıllı telefon kullanmayı bilmiyor. Hayvanın doğasında tv izlemekte yok. tek ana ihtiyacı yemi suyu ve uçup üremesi, diğerleri bunlardan sonra gelen ihtiyaçlar ve 4 gün için tolere edilebilir... tedbir önemli demişsiniz işte yemi ve suyunu koyarak açlığa ve susuzluğa karşı tedbirimizi aldık. kapıları camları kapatarak cereyana karşıda tedbir aldık. kuşun gece uçup biyere çarpıp sakatlanmasına karşıda kapısını kapatarak tedbir aldık. başka ne için tedbir almamız gerekiyor?

kuşun sahibi arkadaş belli ki aklı arkada kalacak ve siz böyle yaptıkça boşu boşuna daha da endişeli bir seyehat geçirecek. çünkü geldiğinde tv açık olsada kapalı olsada, kombi çalışsada çalışmasada aynı şeyle karşılaşacak. iş bu hususta bu yapacakları artı avantaj sağlamayacakken maddi yönden kendisi boşuna fazla ödeme yapmak zorunda kalacak. kuşa hiçmi faydası yok peki söylediklerinizin elbette var ben silip atmıyorum ama geek yok. 4 gün için dediğim gibi tolere edilebilir. adam 1 kere gidiyor her hafta 4 gün değil.

Yani şuanda da kuşta sorun olmayacak bu ısıda, cereyanda kalmadığı müddetçe hiç bir şey olmaz olmayacakta. He kuşta ayrı bir hastalık hali hazırda varsa bilemem ben sağlıklı kuş için konuşuyorum. benim kuşunda kapısını ben hiç kapatmıyorum ama birkaç gün evde olmayacaksam kapatırım olurya birşeyin içine arkasına filan düşer bişey olur... Benim şahsi düşüncem bu herşeyi kapatıp gitmesi yönünde ne yapacağına kendisi karar versin. Boşuna doğalgaz-elektrik faturası kabartmaktan başka hiç bir işe yaramayacak çünkü. sizin de fikrinize saygım var elbette ancak gerçek durum bu.

hepimiz hayvan arkadaşlarımız için en iyisini hayal ediyor ve yapmak istiyoruz...

Son düzenleme:
O halde biz fikirlerimizi beyan ettik hangi yoldan gitmek konuyu açan arkadaşın olsun... Forumun da amacı bilgi paylaşımı değil mi zaten.. Sorun yok

Mesele sen tv izliyorsun o izlemiyor yada sen telefon kullanıyorsun o kullanmıyor değil.

Mesele o sen sürekli ilgilenirsin ilgi gösterirsin eğlenceli vakit geçirirsin. O hissi azaltmak için diyorum sessiz kuytu köşeye atılmış gibi 4 gün geçirmesi sessizlik yada binadan biri matkap çalıştırır, sokakdan geçen serseri tipli kişiler cıstak cıstak bağırtır egsoz sesi yapar vb. tedirgin edici unsurları kısıtlama amacından güzel bi muzik kanalı açıp bıraktığında sessizlik olmaz gece karanlıkda ışık olur hoşuna gider eğlenebilir.

Isı önemli istanbulda yaşıyorum 1 hafta önce kısa kollu gezebilme ihtimali varken evde şimdi yorgan sarıp yatıyorum gibi bi soğuk var, yağmur yağar güzel bi soğuk çıkarsa kombi kapalı bu etkendir.

4 günlük doğalgaz tv masrafı gibi şeyleri düşünceksek en fazla 20 tl olur hadi 50 tl olsun.

Söylediklerinizde haksızsınız demiyorum zaten beni yanlış anlamayın ama fuzuli olduğunu düşünüyorum sadece.

Ayrıca bu forumda şimdiye kadar en zevk aldığım konu bu oldu resmen tadı damağımda kaldı.. Keşke hep böyle konular çıksa...
Serkan Bey, Ayşe Hanım hepinize de ayrıca teşekkür ediyorum forumlar işte tam da bu yüzden var çatır çatır tartışıp(saygı cercevesinde) hep birlikte fikirlerimizi masaya yatırarak doğruya karar vermek...
Surç-i lisan ettiysek affola...

Geri