Karadeniz Pet

Eve giren muhabbet kuşu. Yaş, ırk, cinsiyet?

• Konbuyu başlatan Eren ERDEM
  • Başlangıç tarihi
E

Eren ERDEM

Guest
Merhaba arkadaşlar. 4 aylı bir çift muhabbet kuşum vardı daha önce de buralara resimlerini koymuştum. Tam eğitmek için bir kuş arıyordum ki; ben İzmir'deyken bizim evdeki kuşların sesine bir muhabbet kuşu gelmiş. Bizimkiler de boşta olan kafese koymuşlar.

Döner dönmez resmini çekip sizlere göstereyim ve bilgi alayım dedim. Kuş ele geliyor kendi kendine bir şeyler konuşmaya çalışıyor. Anladığım kadarıyla biraz eğitilmiş.

Sizler bana cinsi, yaşı, sağlığı ve cinsiyeti hakkında bilgi verirseniz sevineceğim :D

Bune yahu herkesin evine muhabbet kuşu giriyor ne şanslı insanlarsınız siz :) Yetişkin erkek bu :)

Bune yahu herkesin evine muhabbet kuşu giriyor ne şanslı insanlarsınız siz :) Yetişkin erkek bu :)

Ben anlamıyorum gerçekten benimkine neden girmiyor diye isyan edeceğim yakında.. :) Nasıl bir şanstır bu. :) Bayağı da sağlıklı görünüyor.

İmza: Evet kıskanıyorum! Kıskanıyorum! Hakkı Bulut'tan şarkı gelmeyecek merak etmeyin. :D

Ben anlamıyorum gerçekten benimkine neden girmiyor diye isyan edeceğim yakında.. :) Nasıl bir şanstır bu. :) Bayağı da sağlıklı görünüyor.

İmza: Evet kıskanıyorum! Kıskanıyorum! Hakkı Bulut'tan şarkı gelmeyecek merak etmeyin. :D

Masallah cok guzel bir erkek. Sevtap Hakki Bulut'tan o sarkiyi bekliyorum senden :)

Nazar etmeyin ne olur haha :D

Cinsi nedir arkadaşlar?

Kafasındaki tüylere bakınca tüy değişiminde olduğunu fark ediyorsunuz. Ama telefonumun kamerası iyi olmadığından belli olmamış resimlerde. Kafaya bakarak yaş tahmini yapamadım ben o yüzden :D

Gözler siyah. Gri ya da beyaz iris yok. Emin misiniz yetişkin olduğuna?

Nazar etmeyin ne olur haha :D

Cinsi nedir arkadaşlar?

Kafasındaki tüylere bakınca tüy değişiminde olduğunu fark ediyorsunuz. Ama telefonumun kamerası iyi olmadığından belli olmamış resimlerde. Kafaya bakarak yaş tahmini yapamadım ben o yüzden :D

Gözler siyah. Gri ya da beyaz iris yok. Emin misiniz yetişkin olduğuna?

Bazı kuşlarda iris olmayabiliyor. Açıkçacı pek yavruya benzemiyor. Ama yine de bu işlerden iyi anlayan varsa cevaplasın.

Edit: Onur çok beklersin bu tuzağa düşmeyeceğim. :D

Sağolasın :D

Bakalım ne çıkacak yaşı :D
Irkını öğrenseydim bir de ne güzel olacaktı :D

benimde bugün kuşum kaçtı :( onu nasıl geri getirebilirim. evin etrafında sesleri geliyor ama hiç orttalarda yok acil yardım lütfen :(((

1 yaşlarında yetişkin erkek.Maşallah dişi alın anlaşırlarsa kısa zamanda yavru alırsınız

ya kuşumu okadar camın kenarına koyuyorum kuş çeksin diye ama yok :)

ya kuşumu okadar camın kenarına koyuyorum kuş çeksin diye ama yok :)

Özellikle isteyince olmuyor sanırım :D
Öyle camlar açıkken girmiş içeri :D
Normalde kaçmalarına alışık olunca içeri girenler tuhaf geliyor :D

Dışarı çıkarıp ilgilenmezsem ısırıyor :D

Bunun yaşını bilmek zor ama yeni tüy değiştirmiş benim tahminim 10-12 aylık falan

Bu saatten sonra kuşlarımı dışarı koyuyorum ve kaçan kuşların takipçileri oluyorum :)
Arkadaşında belirttiği gibi bana da yerli erkek geldi.

Geri