Karadeniz Pet

French Molt mu Tüy hastalığı mı?

Svoboda

Yeni Üye
Herkese merhaba,Forumu yeni öğrenip kaydoldum.Öncelikle böyle bir platform olması beni çok mutlu etti.Emek veren herkese şimdiden şahsım adına teşekkür ederim.

Yardım isteyeceğim soruna gelince,bu yıl içerisinde arkadaşımdan aldığım muhabbet kuşumu kendisi bana french molt olduğunu,çok yoğun işleri olduğu için ilgilenemediğini söyledi ben de bakımını üstlenmek istedim.French molt kalıcı tedavisi olmadığını öğrendim.Sirkeli su,vitaminler,meyveler vs denedim ama bir değişim yada gelişme göremedim.Kendisi biz dışında herkesten ve hemen hemen her nesneden korkuyor,sanki üstüne düşecekmiş gibi(Tepki olarak hep takla atıp,sıçrıyor,bazen ufak tüy kopmasında küçük kanamaları oluyor.)Veterinere bile bu sebepten götüremedim ama resimlerini gösterdim.Doktor canlı görmek istediğini söyledi.Hem pandemi süreci olduğundan,hemde kuşum çok ürktüğünden götürmeye cesaret edemedim.Ama sırtında çıkan sarı küçük sivilce benzeri şeyleri görünce acaba french molt değil de başka bir deri hastalığı mı var diye şüphe ettim.Kuşum hakkında ise genel olarak hep ötüyor,sürekli ilgi bekliyor ki odadan ayrılmamla demirlere tırmanmaya başlıyor,sürekli yanında bizi istiyor ve kendini bize okşatıp,parmağımızla da oynuyor.Hiç durgunluğunu görmedim sanırım uçamadığı için enerjisini de atamıyor.
Eski bir resmini(siyah kafesli olan) arkadaşım gönderdi,diğerlerini ise yeni çektim.Şimdiden herkese teşekkür ederim tekrardan.

Ekli dosyalar

• IMG_20201207_230449.jpg
    IMG_20201207_230449.jpg
    443.6 KB · Görüntüleme: 103
  • IMG-20201207-WA0004.jpg
    IMG-20201207-WA0004.jpg
    176.8 KB · Görüntüleme: 104
  • IMG_20180629_104548.jpg
    IMG_20180629_104548.jpg
    550.3 KB · Görüntüleme: 105
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Röhnfried bt amin almaya karar verdim ama sitelerde bölünmüş ambalaj(50ml)olarak satıldığını gördüm.Bu bölünmüş olması bir sorun teşkil eder mi? Ayrıca nasıl kullanmam gerektiğini size danışabilir miyim?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Röhnfried bt amin almaya karar verdim ama sitelerde bölünmüş ambalaj(50ml)olarak satıldığını gördüm.Bu bölünmüş olması bir sorun teşkil eder mi? Ayrıca nasıl kullanmam gerektiğini size danışabilir miyim?
Birçok üyemiz akyolkardeşler üzerinden alıyorlar sorun olmadığını belirtiyorlar.

B vitamini vücutta toplanmaz fazlası vücuttan atılır bu sebeple haftalık sıklığı sorun teşkil etmez. Tavsiyem haftada 3 gün tam dolu suluğa 6 damla uygulamanız olacaktır.

son olarak atmış olduğum ilk resimde sivilce benzeri şeyler ne olabilir? Yağlanma yada tüy çıkamadığı için oluşan bir enfeksiyon mu ? Teşekkür ederim.

Geri