Karadeniz Pet

Gaga taşına sürekli yemini çıkarıyor!

Betll27

Yeni Üye
Muhabbet kuşum gaga taşına sürekli yemini çıkarıyor.Bugün baya kusma şeklinde çıkarmış,İshaliyle ilgili bir sebebi olabilir mi?

Kusarken gözlem yapmanız lazım. Gaga taşına kur yaptığı için mi kusuyor yoksa hastalıktan mı bunu siz gözlem yaparak anlayabilirsiniz.

Nasıl anlıcam?gaga taşını aldığım zaman çok sinirleniyor kanat çırpıyor,yemini alıp direk gaga taşına gidiyor sürekli öyle

Nasıl anlıcam?gaga taşını aldığım zaman çok sinirleniyor kanat çırpıyor,yemini alıp direk gaga taşına gidiyor sürekli öyle
Gözlemleyerek. Nelerin ayırt edici olacağını yazdım. Kur yapan kuş videolarına bakarak kur yaparken gözlerinin aldığı şekle ve kabarmasına bakabilirsiniz.

Göz bebekleri küçülüyor mu, kabarıyor, mırıltı şeklinde seslerş çıkarıyor mu vs?

Kuşunuz gaga taşına kur yapıyor sanırım eş alma vakti gelmiş

Teşekür ederim sağolun.Birde gagasınn yanında mantar çıkıyor krem sürüp geçiriyorum ama sürekli tekrarlıyor.6 yıldır sürekli böyle,veteriner mikostatin kullan dedi sabah akşam ağızdan 1 damla 10 gün boyunca.Çok ağır olmaz mı yorumlarda bile 3 gün boyunca suluğuna 2 damla şekilde yazmışlar.

kuş kur yapıyor kızıştığı için. ayrıca mantar için mikositatin i 5-6 gün boyunca yarım suluğa 4 damla olarak tekrarlayın her gün suyu tazeleyin. ilaç bitince probiyotik ve vitamin.

Herhangi bir zararı olmaz dimi çok fazla konuşuyor.30 dan fazla kelime konuşuyor.Korkuyorum bişey olursa çok üzülürüm.İshalinin sebebide bu mantar olabilir mi?

Herhangi bir zararı olmaz dimi çok fazla konuşuyor.30 dan fazla kelime konuşuyor.Korkuyorum bişey olursa çok üzülürüm.İshalinin sebebide bu mantar olabilir mi?
Bir sıkıntı olmaz kuşunuza sade kanarya yemide verin

Geri