Karadeniz Pet

Gagası normal mi?

alizgi asel

Meraklı Üye
Kuşumun gagası normal mi acaba yoksa hastalık mı var?
0ae71ab3630585f74a25506a07fd4ec2.jpg
eba0ecf44f7c965105e1feb2fbbfdb17.jpg
4dfb2c4dbea46cd20abdfd15030da0c4.jpg
cea0229fa4b42ad14ab4c982c34d6b96.jpg

Sanırım kuşun dişi, büyüdükçe çiftleşme isteği arttıkça renginin koyulaşması normal diye biliyorum.
Şimdi sana birkaç soru sormak istiyorum çünkü benim de kuşum dişi ve biraz bilgi almak istiyorum. Kuşun ne zamandır seninle birlikte ve kaç yaşında? Seninle oyun falan oynuyor ve parmağına geliyor mu? Omzuna çıkıyor mu? Vs vs

Kahverengiye dönmesi kızışmasından dolayı. Kızgınlık geçtikçe tekrar renk açılacaktır.

Uğur Bey benim de konumdaki kuşumun cinsiyeti hakkında yardımcı olur musunuz? Konu başlığım mubişim hakkında (cinsiyet, hali tavrı, vs)

Sanırım kuşun dişi, büyüdükçe çiftleşme isteği arttıkça renginin koyulaşması normal diye biliyorum.
Şimdi sana birkaç soru sormak istiyorum çünkü benim de kuşum dişi ve biraz bilgi almak istiyorum. Kuşun ne zamandır seninle birlikte ve kaç yaşında? Seninle oyun falan oynuyor ve parmağına geliyor mu? Omzuna çıkıyor mu? Vs vs

Kuşumu 1 aylıkken almıştım şuan 4 aylık ele geliyo kola geliyo kafaya konuyo elimizde yem yiyo dudağımdan öpüyo kendi kafesinde salıncağı ve ziliyle çok güzel oynuyo yemini suyunu çok güzel yiyo quik yumurta maması almıştım onuda severek yiyo

Kuşumu 1 aylıkken almıştım şuan 4 aylık ele geliyo kola geliyo kafaya konuyo elimizde yem yiyo dudağımdan öpüyo kendi kafesinde salıncağı ve ziliyle çok güzel oynuyo yemini suyunu çok güzel yiyo quik yumurta maması almıştım onuda severek yiyo

Benimki de dişi 1 aylık falan alalı 1 hafta oluyor başlarda elime parmağıma geliyordu ama şimdi sürekli gagalıyor ısırmaya da başladı, yeni yeni elimden yediriyorum. Kendime alıştırmak için napmalıyım? Sen naptın?

Benimki de dişi 1 aylık falan alalı 1 hafta oluyor başlarda elime parmağıma geliyordu ama şimdi sürekli gagalıyor ısırmaya da başladı, yeni yeni elimden yediriyorum. Kendime alıştırmak için napmalıyım? Sen naptın?

Şuan benimkide parmak gagalıyo ama ısırmıyo hiç sıkmadım gelmesi için zorlamadım onu elimden yem yemeyi öğretmek için dal darı verdim uçmayı öğrenene kadar evi tanıdıkça belirli aralıklarla dışarı çıkarttım içeri sokmak için zorlamadım kendi öğrendi girip çıkmayı sürekli onunla konuştum ilgilendim güvenini kazandım şimdi elimizde ne görse nerde olursa olsun uçarak geliyo yemek istiyo yanında bişey yedirmiyo uzak bi yerde olduğunda gel kızım diyip parmağımı gösteriyorum hemen geliyo bunları kafesin üzerine konduğunda parmağıma çağıra çağıra öğrettim akşamları hiç yalnız uyutmadım onu yattığım odaya aldım birlikte uyuduk küçük bi gece lambası yaktım sebze meyve çiğ kuruyemiş ne yersem tatması için onada uzattım kimisini yedi kimisinin bida yüzüne bakmadı ama zorlamadım

Şuan kafesin kapağı açık kendi giriyo çıkıyo dolaşıyo aynamız var portmanto onun üstüne gider konar orda oynar acıkır kafese gelir girer karnını doyurur tekrar çıkar tam bi özgür kız sizde kuşunuzu asla sıkıştırmayın ele gelmesi için hiç zorlamayın size güvendikçe elinizden gitmeyecek zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende bi çok şeyi burda forumdaki arkadaşlardan öğrendim ne yedirilir ne yapılır hastalıkta ne yapılır çoğu bilgimi buraya borçluyum deneyerek öğrendim hepsinş

Şuan kafesin kapağı açık kendi giriyo çıkıyo dolaşıyo aynamız var portmanto onun üstüne gider konar orda oynar acıkır kafese gelir girer karnını doyurur tekrar çıkar tam bi özgür kız sizde kuşunuzu asla sıkıştırmayın ele gelmesi için hiç zorlamayın size güvendikçe elinizden gitmeyecek zaten

Çok teşekkür ederim, bayağı tatlı bir mubişmiş :D Umarım benimki de öyle olur

Olur merak etmeyin bende burda hep anlatırlardı benimkide öyle olsun derdim oldu siz sevin sadece hergün ilgilenin aklınıza gelen her güzel kelimeyi söyleyin müzik felan açır seviyolar siz yeterki ilgi gösterin kafes kuşu gibi değilde bi aile ferdi gibi davranın valla yanınızdan gitmiyolar odadan çıkıp tek bırakıyorum 2 dk peşimden bağırıyo resmen niye gittin der gibi 2-3 ay geçsin sizinkide olur bence :))

Olur merak etmeyin bende burda hep anlatırlardı benimkide öyle olsun derdim oldu siz sevin sadece hergün ilgilenin aklınıza gelen her güzel kelimeyi söyleyin müzik felan açır seviyolar siz yeterki ilgi gösterin kafes kuşu gibi değilde bi aile ferdi gibi davranın valla yanınızdan gitmiyolar odadan çıkıp tek bırakıyorum 2 dk peşimden bağırıyo resmen niye gittin der gibi 2-3 ay geçsin sizinkide olur bence :))

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, inşallah. Kolay eğitilir diye değil gerçekten erkek kuş istediğim için almıştım. Bir arkadaşımın kuşu da erkekti, o beni çok özendirmişti o yüzden bir mubişe yuva kurmak istedim. Fakat dişi çıkınca bir sarsıldım. Yine de ona sevgim sonsuz sonuç olarak cinsiyeti için sevmiyordum. Dişi erkek fark etmez bana alışsın istiyorum :( Umarım alışır ve güvenir bana, her şeyi deneyeceğim. Tek istediğim onun da beni, benim onu sevdiğim gibi sevmesi ve çok yakın arkadaşlar olmamız :D

Geri