Karadeniz Pet

Gagasini kestim kanıyor

Mehmet1322

Yeni Üye
Arkadaşlar gagasinin uc kismini kesiyordum fakat ani bir hareket yaptigi icin fazla kesmisim biraz kanadi durdu ne yapmalıyım acil yardım lazim

Vazelin sürün..

Resim yükleyin bakalım..

Dezenfekte edin mikrop kapmasın. Kanama devam ederse mutlaka durdurun tampon yapın.
Ayrıca resim ekleyin ustalar detaylı baksın.

Kuşların gagasının ve tırnaklarının üreticiler ve veterinerler dışında kesilmesini hiç onaylamıyorum. Çünkü damara vurma ihtimaliniz fazla mikrop kapıp ölme ihtimali de fazla. Bunun yerine kuşunuza gaga taşı, kemirme taşı, tırnakları için de doğal ağaç tünekler edinirseniz bir daha kuşunuzun gagasını veya tırnağını kesmenize hiç gerek kalmaz onlar uzunluğunu kendi ayarlayacaktır. Eğer gagasının uzunluğu yem yiyemez hale gelirse veterinere veya bir üreticiye götürürseniz size yardımcı olacaklardır. Şu durumda yapabileceğiniz en iyi şey kafeste gagalayabileceği şeyleri kaldırmak ve gaga tekrar kanama yapmaması için kafesten pek fazla dışarı çıkarmamak. Gaga kendini toparladıktan sonra kalamar kemiği, gaga taşı gibi ürünler kafese takmak. Geçmiş olsun.

Ekli dosyalar

• 20191022_183011.jpg
    20191022_183011.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 3,517
Suanlik birsey yok dezenfekte nasil ederim ve gerek varmı sizce caninin yanmasından cekiniyorum

Kafeste gagataşı, tahta tünek ve kalamar yok mu? Herhangi bir kesme işlemi yapmayın kafesde gerekli ihtiyaçlarını karşılayın zaten kendileri halleder.

Kafeste gagataşı, tahta tünek ve kalamar yok mu? Herhangi bir kesme işlemi yapmayın kafesde gerekli ihtiyaçlarını karşılayın zaten kendileri halleder.
Gagatasi koyuyorum kemirmiyor sadece oynuyor onu disi zannedip kalamar kemigide aynı tünek var

Baticon varsa kulak pamuğu ile sür eğer yoksa ılık suyla az sabunlu su yap aynı şekilde sür. Amaç mikrop kapmasın ucundan kesilmiş kanama olmadığına göre buna şükür diyelim.

'Niye kestin lan gagamı?' Der gibi bakiyor :D gaga kesmeye gerek yok kesilmemis halide cok uzun degilmis belli ki gaganin ucu küçük duruyor. Tirnaklara gelecek olursak ne gaga tasi ne mineral blok nede tahta tunek pek ise yaramiyor kumlu tunegi kullanmadim pekte onerilmiyor. Ya kendiniz keseceksiniz ucundan yada kuscuya götürün.

Geri