Karadeniz Pet

Gece boyu aşırı kaşıntı ve kafa silkme

ozsay

Yeni Üye
Merhaba, kuşlarımın birkaç günlük kaşıntısı dün gece tavan yaptı ve dün geceyi videoda ilettiğim şekilde geçirdiler. Ben yanlarındayken aktiviteleri azaldığı için ben yanlarında olmadığım zamanki hali videoda. https://streamable.com/s3j22y

Burunlarından tıf diye ses çıkarıyorlar, çok hafif bir kuyruk sallantısı var, aşırı kaşınıyorlar, didişiyorlar, sarı olan (Sarışın) kafasını hafifçe silkiyor ve dün ilk defa kafasını boynunu kaşıttı (aldığımdan beri elimden kaçar :D).

muhabbetkusu.com.tr/sekerin-supheli-diskisi/ Şeker'in dışkısı. Sarışın'ın dışkısı normal. Yemek yeme normal.

Ilık su ile spreyleyip banyo yaptırdım nafile, kendimi tutamayıp boyunlarına 1 damla bitason damlattım. 10 günlük süreyi bekliyorum.

Başka ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler 😊

Kusunuzda dediğiniz gibi dış parazit belirtisi var. Vilmectin veya uyguladiginiz ilaç. Ayrıca bunun yanında multivitamin ve probiyotik takviyesi yapin.Maşallah kuşlara 🤗

çok teşekkür ederiz ☺️ bulunduğum ilde "çok birşey yapamayız ama yardımcı oluruz" diyen veteriner, çocukların tüylerini kontrol ettikten sonra bana 5cc'lik enjektör içinde iğrenç kokan, vitamin olduğunu söylediği sarı bir sıvı verdi (yarım suluğa 1 cc dedi ama çok fazla geldi bana), ivermektin uygulamamı o da uygun buldu. 1 aya etki gösterir dedi.
elime ulaştığında probiyotik ve multivitamine başlıyorum.

Geri