Karadeniz Pet

Gece sorunu

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar dişi kuşum Bayadır yuvalıkta yumurta dün yoktu ama alt kısmı o kadar çok şişmiş ki yakında geleceği belli su içmek dışında dışarıya çıkmıyor bide çiftleşmek için 1 haftadan fazladır günde bilmem kaç kere çiftleşiyorlar dediğim gibi yuvalık dışında görmüyorum bile kuşu. Ama geceleri ışığı kapatınca kuş yuvalıkta durmuyor ışığı kapattığımda dışarı çıkıp tünekte duruyor sizce ne yapmalıyım ?

Bu arada kuşun yumurtası olup olmadığını da sormak istiyorum. Cevap geldiğinde resimleri atarım.

Resimlerde olduğu gibi şuan görüntüsü yumurta var sanırım sizce de var mı geldiğinde böyle değildi çünkü düzdü alt kısmı ?

Ekli dosyalar

• IMG_0274.JPG
    IMG_0274.JPG
    702.8 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_0277.JPG
    IMG_0277.JPG
    696.7 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0276.JPG
    IMG_0276.JPG
    708.1 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_0278.JPG
    IMG_0278.JPG
    681 KB · Görüntüleme: 44
Yardımcı olacak kimse Yok mu

Yumurtalar cogaldiktan sonra yaticaktir diye dusunuyorum aldiginiz yer ipucu verir aslinda gozlemlerinizle anlarsiniz aldiginiz ureticide aydinlatma varmiydi

Yumurtalar cogaldiktan sonra yaticaktir diye dusunuyorum aldiginiz yer ipucu verir aslinda gozlemlerinizle anlarsiniz aldiginiz ureticide aydinlatma varmiydi
Hatırlamıyorum ancak sorabilirim. İlk çiftleşmeden bugüne tam 1 hafta geçti bugün hiç çıkmadı acaba yumurtlamış olabilir mi ? Kesin yumurta var diyebilir miyiz bu resimlere göre ? :)

Bizim buyuklerin bir sozu vardir sıvalı küp ne cikacagi belli olmaz derler ama var gibi bence hic bakmayin cikmasini bekleyin yuvadan ciksin oyle bakin cok hizli ve guzel sonuclar olacak gibi ;)

Bizim buyuklerin bir sozu vardir sıvalı küp ne cikacagi belli olmaz derler ama var gibi bence hic bakmayin cikmasini bekleyin yuvadan ciksin oyle bakin cok hizli ve guzel sonuclar olacak gibi ;)
Tamam teşekkür ederim belki kesin yorum yapan birisi olur üreticilerden :D çok heyecanlıyım yuvalığa bakmak istemiyorum ürkütürüm korkuturum diye

Ama hareketlerinde kısıtlama oldu orda oraya atlayamıyor artık erkek de sürekli besliyor onu kalamar kemiğini bitirdi mama su ve çiftleşmek için çıkıyor dışarı onun dışında hep yuvada saatlerce kalıyor

Emin olmak için son kez sorsam yumurtayı dişiyi rahatsız etmek istemiyorum boş yere yuvalığa bakıp yumurta yoksa hiç bakmıyım yuvalığa

Eğer dışkı boyutu büyümüşse kesin yumurta gelecek. Ki kuşun fiziksel görüntüsü de yumurtanın varlığına işaret ediyor. Sabırsız olup sık sık bakmanın bi faydası olmayacaktır. Siz her şeyi onlara bırakın ortalama 25 gün sonra yavru sesleri duyarsınız :D

Eğer dışkı boyutu büyümüşse kesin yumurta gelecek. Ki kuşun fiziksel görüntüsü de yumurtanın varlığına işaret ediyor. Sabırsız olup sık sık bakmanın bi faydası olmayacaktır. Siz her şeyi onlara bırakın ortalama 25 gün sonra yavru sesleri duyarsınız :D
Dışkı çok büyük dişiyi günde sadece iki kez görüyorum Biri su içerken çıkıyor yuvalıktan diğeri de çiftleşmek için onun dışında hep içerde. İlk çiftleşmeleri 8 gün önce oldu yumurta varsa bir kaç güne gelir diyebilir miyiz çünkü kuşun alt kısmı düşecek gibi hissediyorum artık :D

Evet ortalama 2-3 güne yumurta gelir hatta belki de yarın gelir. Gece dışarı çıkması sizi neden tedirgin ediyo ki ? Hiç sorun değil. Arkadaşlar gece lambası önermiş haklı olarak geceleri içerisi loş olsa yeter. Yumurta olunca onu nerdeyse hiç bir kuvvet dışarı çıkaramaz zaten..

Geri