Karadeniz Pet

Halsiz uçamıyor uyku halinde sürekli ve yem yemiyor

ausdemweg

Yeni Üye
Merhaba kuşumuz biranda bir baktık halsiz kafesin içinde yerde duruyor tüylerini kabartmış, elimize aldık tepkisiz ve uçamıyor. Yem yemiyor fazla dışkısı beyaz sıvı şeklinde ve bazen yemyeşil oluyor. Önemli bir şeyi var mıdır ne gibi önlemler alabiliriz yardımcı Olabilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG-20221102-WA0009.jpg
    IMG-20221102-WA0009.jpg
    222.8 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20221102-WA0010.jpg
    IMG-20221102-WA0010.jpg
    181.9 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20221102-WA0008.jpg
    IMG-20221102-WA0008.jpg
    196.9 KB · Görüntüleme: 22
Kuşunuz hiç iyi görünmüyor. Tabana indiyse hayra alamet değil 😕 iştahtan da kesildi büyük ihtimalle. Mama yapıp beslemeniz lazım. İyice haşlanmış yumurta sarısı mısır unu ve suyu yoğurt kıvamına getirin. Siringayla az az ağızdan vermeye çalışın. Ama bunlar geçici çözüm. Acilen kanatlı uzman görmeli

Kanatlılardan anlayan veteriner hekime götürürseniz büyük ihtimalle yaşar kuşunuz. Elle besleme yapılması gerekiyor bu durumda ama veterinere gitmeniz şart yoksa kaybedebilirsiniz, muhtemelen ve maalesef kaybedersiniz gitmesseniz.

Veterinere gittik antibiyotik başladı, sıcak su torbası önerdi kafesin altına. Bakalım bugün daha iyi gibi yem felan yemeye başladı düzelecek inşallah 🙏

Çok sevindim. Ne durumda şu an?
Antibiyotiğin adı ne ya da kendi ilacı ise etken maddesi nedir?

Şuan çok iyi baya toparladı. İshali de geçti aşırı hareketli ve iştahı gayet yerinde. Antibiyotik ismini unuttum söyledi ama enjektöre çekip vermişti. 5 gün kullandım suyuna katıp. + avi tech diye bağışıklık ve sindirim güçlendirici damla kullandım çok faydasını gördüm. Erken müdahale ile kuşumuz sağlığına kavuştu çok şükür.

Şuan çok iyi baya toparladı. İshali de geçti aşırı hareketli ve iştahı gayet yerinde. Antibiyotik ismini unuttum söyledi ama enjektöre çekip vermişti. 5 gün kullandım suyuna katıp. + avi tech diye bağışıklık ve sindirim güçlendirici damla kullandım çok faydasını gördüm. Erken müdahale ile kuşumuz sağlığına kavuştu çok şükür.
Çok güzel haber 😍 bir daha tekrarlanmaması dileğimle. Sağlıklı ömrü olsun tekrardan geçmiş olsun 🙏🏻

Geri