Hamilemi?

Cihattaha

Meraklı Üye
Poposu hafif sisik duruyo tuy bolumundende kanatlarida hafif asagiya sarkmis hamile olabilme durumu nedir ?
 

Ekli dosyalar

 • PicsArt_01-11-10.23.04.jpg
  PicsArt_01-11-10.23.04.jpg
  628.3 KB · Görüntüleme: 24

Uğur GENÇ

Moderatör
Resim bazen yanıltıcı olabiliyor. Dışkının büyük olması,yuvalığa ilginin artması ve yuvalıkta vakit geçirme (eğer kafeste yuvalık yoksa bir tane takın hemen) kalamar kemiği tüketiminin artması da diğer belirtilerdir.
 

Cihattaha

Meraklı Üye
Şöyle izah ediyim ciftlerimi yeni aldım 3 yumurtalari vardı 2 si bostu 1 tanesinede yatmadi bende kafes degisikligi yapip yumurtaligi temizledim ve yeniden taktim ben genellikle evde olmadigim icin ciftlesip ciftlesmediklerini gormedim ama bir gun yakaladım disi ciftlesmek icin cok isteksizdi erkek zorla bir iki kere ciftlesmeye calisti kafes dibinde debelendiler derken ben bu forumda ayirma yontemini okudum pazartesi gunu kusları ayirdim simdide hamiledir korkusuyla erkegin oldugu kafese geri koydum yumurtaliga girmiyolar birbirlerine kusuyolar fln bende anlamadim ne yapmalıyım ? Ayirip 5 gun daha bekliyimmi yoksa yumurtalık takiliyken ayni kafestemi kalsınlar ?
 

Uğur GENÇ

Moderatör
Yeni aldığınız çiftleri ayırmaya gerek yoktu. Şu andan sonra da ayırmayın. Yeni yerlerine alışıp tekrar kuluçkaya yatmaları için zaman tanıyın onlara. Bu sürede fazla rahatsız etmeyin, haftada 2-3 defa yumurta maması yapıp verin.
 

Cihattaha

Meraklı Üye
Peki erkek kusun ayaginda mantar olabilir bu yuzden her aksam vazelin suruyorum bu onları cok fazla etkilermi bu durumda ne yapmam gerekiyor ?
 

Uğur GENÇ

Moderatör
En güzeli erkeği ayırarak tedavisini yapmaktır. Dişiye de bulaşırsa onun da tedaviye ihtiyacı olacak bu da çiftleşmeye olumsuz etkisi olacaktır. Kuşlarınızı ayırmışken yapılabilirdi (tabi ki o zaman mantar varsa)
 

cengiz

Bilgili Üye
+
 

Ekli dosyalar

 • IMG_2995.JPG
  IMG_2995.JPG
  1.1 MB · Görüntüleme: 13
 • IMG_2996.JPG
  IMG_2996.JPG
  913.4 KB · Görüntüleme: 12

Benzer konular

Üst