Karadeniz Pet

Hamilemi?

Cihattaha

Meraklı Üye
Poposu hafif sisik duruyo tuy bolumundende kanatlarida hafif asagiya sarkmis hamile olabilme durumu nedir ?

Ekli dosyalar

• PicsArt_01-11-10.23.04.jpg
    PicsArt_01-11-10.23.04.jpg
    628.3 KB · Görüntüleme: 24
?

Ekli dosyalar

• PicsArt_01-11-10.29.19.jpg
    PicsArt_01-11-10.29.19.jpg
    985 KB · Görüntüleme: 20
Kanatların düşük olması ve sırtaki şişlik yumurta habercisi

Ekledim uğur bey hemen ardından yardımcı olursanız cok sevinirim :)

Sırtında şişlik varmi anlayamiyorumki ilk defa muhabbet kusu bakiyorum da :)

Resim bazen yanıltıcı olabiliyor. Dışkının büyük olması,yuvalığa ilginin artması ve yuvalıkta vakit geçirme (eğer kafeste yuvalık yoksa bir tane takın hemen) kalamar kemiği tüketiminin artması da diğer belirtilerdir.

Şöyle izah ediyim ciftlerimi yeni aldım 3 yumurtalari vardı 2 si bostu 1 tanesinede yatmadi bende kafes degisikligi yapip yumurtaligi temizledim ve yeniden taktim ben genellikle evde olmadigim icin ciftlesip ciftlesmediklerini gormedim ama bir gun yakaladım disi ciftlesmek icin cok isteksizdi erkek zorla bir iki kere ciftlesmeye calisti kafes dibinde debelendiler derken ben bu forumda ayirma yontemini okudum pazartesi gunu kusları ayirdim simdide hamiledir korkusuyla erkegin oldugu kafese geri koydum yumurtaliga girmiyolar birbirlerine kusuyolar fln bende anlamadim ne yapmalıyım ? Ayirip 5 gun daha bekliyimmi yoksa yumurtalık takiliyken ayni kafestemi kalsınlar ?

Yeni aldığınız çiftleri ayırmaya gerek yoktu. Şu andan sonra da ayırmayın. Yeni yerlerine alışıp tekrar kuluçkaya yatmaları için zaman tanıyın onlara. Bu sürede fazla rahatsız etmeyin, haftada 2-3 defa yumurta maması yapıp verin.

Peki erkek kusun ayaginda mantar olabilir bu yuzden her aksam vazelin suruyorum bu onları cok fazla etkilermi bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

En güzeli erkeği ayırarak tedavisini yapmaktır. Dişiye de bulaşırsa onun da tedaviye ihtiyacı olacak bu da çiftleşmeye olumsuz etkisi olacaktır. Kuşlarınızı ayırmışken yapılabilirdi (tabi ki o zaman mantar varsa)

+

Ekli dosyalar

• IMG_2995.JPG
    IMG_2995.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_2996.JPG
    IMG_2996.JPG
    913.4 KB · Görüntüleme: 12