Karadeniz Pet

Hasta kuşumun nesi var yardım lütfen

Ev yapımı kefir bağışıklığına faydalıdır evinizde kefir yapın iğnesiz şırıngayla bi kaç damla azar azar içirin burnuna kaçırmadan..Şüphe duyuyorsanız bence ilacı kesin.Hayvana zararı olmasın sonra..Ayrıca papagan okuluna facebook sayfasından acil yazın muhakkak..Kuşun durumu ilerlemiş doğru teşhis koysunlar ki yıpranmasın daha fazla yazık..
cumartesi günü yine damla uygulaması yaptı veteriner ve gelince çok halsizdi yoğurt suyu damlattım. Normalde evde kefir yapılıyor sürekli aklıma gelmemişti teşekkürler ondan da vereyim..

Ev yapımı kefir bağışıklığına faydalıdır evinizde kefir yapın iğnesiz şırıngayla bi kaç damla azar azar içirin burnuna kaçırmadan..Şüphe duyuyorsanız bence ilacı kesin.Hayvana zararı olmasın sonra..Ayrıca papagan okuluna facebook sayfasından acil yazın muhakkak..Kuşun durumu ilerlemiş doğru teşhis koysunlar ki yıpranmasın daha fazla yazık..
cumartesi günü yine damla uygulaması yaptı veteriner ve gelince çok halsizdi yoğurt suyu damlattım. Normalde evde kefir yapılıyor sürekli aklıma gelmemişti teşekkürler ondan da vereyim..

Duzeldimi peki bilgilendirirseniz bizide.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer bey öncelikle geçmiş olsun. Bitten ziyade mantardan şüphelendim ben. Zira bit olsa diğer eşine de zarar verirdi.Hemen veterinerden Vilmectin Adlı ilaç alın. Ense derisine gelecek şekilde bir Damla damlatın. İç ve dış parazitlerde etkilidir. Kuşun baş kısmı ıslanıyor demişsiniz kuş kusuyor demek ki bu Kursak Mantarına işaret ediyor olabilir. Eczaneden Mikostatin isimli Mantar ilacı alın yarım suluğa 10 damla damlatarak kuşun içmesini sağlayın 5 gün boyunca tedaviye devam edin . Ayrıca yine eczaneden Mantar kremi alın Ulaşabildiğiniz kadar her yerine derisine gelecek şekilde mantar kremi sürün.Mesajımı bu akşam okursanız Mantar kremi alana kadar cihan beyin dediği gibi kafa hariç her yerine sirke sürün elma üzüm hangisi sirke varsa.
Merhaba, kuşula ilgili yorum yazmıştınız, hayli zaman geçti bu arada veterinerde tedavi gördük ama değişen olmadı. Sizden fikir almak istedim süreci yazıp, veterinere ger hafta gittik ve kanat üstlerine damla yaptılar. Toz antibiyotik ve vitamin verdiler kullandık.probiyotik de veriyoruz.bu süreçte anladık ki kuşta bit yokmuş. Tüy diplerinde iltihap var dedi veteriner ve bu antibiyotiği suluğa koy, ve batticonla sil dedi yaptım. Hiç değişiklik olmadı şimdi de boynundaki tüyleri gitti çıplak kaldı tüm vücudu gittikçe de yayılıyor. Kendisi yolmuyor tüyler cansızlaşıp kopuyor. Bu arada kaşıntı çok ve öyle yara yapıyor ki bazen kan kaybından ölecek kadar çok kanıyor. Göz görgüsü oldu ne yapayım ben bilemiyorum. mantar mıdır sizce? Ve yaraları kanatmaması için ne önerirsiniz? Tşk

Duzeldimi peki bilgilendirirseniz bizide.

Hala düzelmedi. Bir ayı geçti veterinerin tedavisini uyguluyoruz. Canlılığı arttı kuşumun ama deri problemi aynı. Tüy dibi iltihabı dedi dr ama tedavisi sonuç vermedi bu süreçte bit problemi olmadığını anladık. Deride bir hastalık var ve kaşıntı artı tüylerin cansızlaşıp dökülmesi bundan. Kuşumun sorunu çok kaşınmak ve vücudunun kel kalmadı. Yerine tüy çıkmıyor. Çıkarsa da batık şeklinde çıkıyor ara ara. O da bir kaç tane. Şimdi ensesinden başına yayılmaya başladı kelleşme tüm vücudu kuyruğa kadar çıplak. Kaşıdığı yerleri yara yapıp kanatıyor. Hergün batticon sürüyorum, terramicin merhem yaralar kabuk bağlıyor tam iyileştiği anda aynı yeri bir daha kanatıyor. Vitamin, probiyotik ve antibiyotik verdik. Kanat üstlerine damla yapıldı her hafta veterinerde.elma havuç yer çok sever. Napacağımı şaşırdım. Kuş da bıktı ama direniyor kuzum. Bu deri hastalığına çareyi nasıl bulacağım ben?

Veterinerlerde bilmiyor malesef bende o konudan muzdarip oluyorum adama telde soruyorum kanatlılardan anliyormusun evet getir diyo goturuyorum sagina soluna bakıyor hemen yazıyor muayene ücreti 20tl 1tane ilac veriyor verdiği ilaçta 10gun zorla verirsin hemen biter 20tl ilaç evet diyo 40tl borcunuz. Kardeş bakmasan daha iyiydi diyorum. Yav adamlar işi kaziklamaya dökmüş resmen ben hastahanede muayene oluyorum o kadar tutmuyor.

Veterinerlerde bilmiyor malesef bende o konudan muzdarip oluyorum adama telde soruyorum kanatlılardan anliyormusun evet getir diyo goturuyorum sagina soluna bakıyor hemen yazıyor muayene ücreti 20tl 1tane ilac veriyor verdiği ilaçta 10gun zorla verirsin hemen biter 20tl ilaç evet diyo 40tl borcunuz. Kardeş bakmasan daha iyiydi diyorum. Yav adamlar işi kaziklamaya dökmüş resmen ben hastahanede muayene oluyorum o kadar tutmuyor.

Bir kuşum daha vardı karnında kist oluştu istanbul universitesinde serhat hoca var bir o anlar dediler ona da götürdüm film çekildi bişe yapamayız ne kadar yaşarsa dediler. Bir sene yaşadı geçenlerde karnındaki kisti ittire ittire poposundan çıkarttı kanayarak aldık götürdük yarın getir ameliyat etcez dediler ameliyata serhat hoca girdi ama kuşum öldü tabi. Onu da üç veterinere götürmüştüm. Epey para döktüm bu iki kuşa, iyi yem dediler aldım, bu kaçıncı damla uygulaması, antibiyotiği vs si. Parası değilde beni üzen kimsenin bişeden anlamaması. Veterinerler bile önemsemiyor kuşları malesef. internetten araştırmadığım yer kalmadı buraya da bu yüzden üye oldum birileri bişe biliyordur diye. Kendim keşfetmeye bişeler bulmaya çalışıyorum olmuyor.. ilginize tşkler bu arada.

Geri