Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun hastalığını çözemiyorum

Sercantas41

Yeni Üye
Muhabbet kuşum kafeste dururken sürekli sallanıyor kendisini temizlerken düşüyor tüy döneminde gibi yorumlar olcaktır yaklaşık 1 aydır bu şekilde tüyleri daha yeni bu hale geldi yani tüyde olduğundan değil vete götürdüm sinir sistemi ve kemik için vitaminler verdi fakat pek bir düzelme olmadı yaklaşık 2-3 ay önce ufak bir depremde korkup kafesin içinde çırpınmıştı o günden sonra bu hale geldi sanıyorum bir türlü düzelemiyor yuvadan salmaya korkuyoruz saldığımızda deli gibi uçup heryere çarpıyor ve çığlık atıyor

Kuşun videosunu ve dışkılarını görebilir miyiz?
Kafes tabanına beyaz peçete serin,kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya görseli paylaşın. Hızlıresim yükle sitesine girin oraya yükleyip buraya linki paylaşınız.

Streameble sitesine de kuşunuzun kısa bir videosunu yükleyip buraya linki paylaşın.

Kuştaki bütün belirtileri de yazar mısınız?
Beslenme programını da öğrenelim. Takviye kullanıyor musunuz? Veteriner hekiminiz kanatlı uzmanı mıydı? Teşhis olarak ne koydu ?

Kuşun videosunu ve dışkılarını görebilir miyiz?
Kafes tabanına beyaz peçete serin,kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya görseli paylaşın. Hızlıresim yükle sitesine girin oraya yükleyip buraya linki paylaşınız.

Streameble sitesine de kuşunuzun kısa bir videosunu yükleyip buraya linki paylaşın.

Kuştaki bütün belirtileri de yazar mısınız?
Beslenme programını da öğrenelim. Takviye kullanıyor musunuz? Veteriner hekiminiz kanatlı uzmanı mıydı? Teşhis olarak ne koydu ?
https://streamable.com/jzuexe Videoda sallanmıyor sağlam zeminde durduğu için sanırım tüneğinde ve saldığımızda uçup geri girdiğinde aşırı sallanıyor kendini kaşırken düşüyor o derece sorunlu salmıyorum o yüzden takviye kullanmıyorum yalnızca yemi suyu kumu var yumurta falan veriyoruz arada yemiyor veteriner hekim kanatlı uzmanı değildi sanıyorum fakat koyduğu teşhis duvara veya sert bir yere çarptığından travma dedi 15 gün ilaç kullanmamı istedi ama düzelme olmadı Avicare multiminer & D3 avicare valeriana officinalis bu ilaçları verdi kuşun belirtleri de 2-3 ay önce baş göstermeye basladı ilk geceleri düşmeler başladı sonrasında uçarken çarpmalar ve bağırmalarla durum ağırlaştı birde uçup biryere çarpınca yuvaya koyunca saklanıyor biryere yarım saat falan çıkmıyor ordan

Geri