Karadeniz Pet

Hastalık

Arkadaşlar merhaba kuşum 2-3 aydır hasta . Halsizlik ve nefes alıp vermede sorunu vardı ilçedeki bütün veterinerlere götürdüm ama bir sonuç alamadım . Antıbıotık verdiler baytrıl ve benzeri onlarda fayda etmedi. Geçen gün kus üreticisi varmış ona da götürdüm o dedi ki bu kuşta kuruma hastalığı var karın kısmını elletti bana çok sert ve sivrileşmiş hem kabarık duruyor hem ishali var ayrıca yem yemeye çalışıyor ama sanırım yemekte zorlanıyor elimle vermeye çalışıyorum bazılarını kırabiliyor su an 2 gündür biteral 250 mg 6 ya bölüp 1 cay bardağı suyla karıştırıp suluga koyuyorum önerecegınız bir şey var mı ?

Ekli dosyalar

• 7D61BB9C-2C31-489C-9C8F-F0549570D994.jpeg
    7D61BB9C-2C31-489C-9C8F-F0549570D994.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 14
  • 8F817E52-DEA8-4DFB-8CC9-AEF2B70DEEB3.jpeg
    8F817E52-DEA8-4DFB-8CC9-AEF2B70DEEB3.jpeg
    914.1 KB · Görüntüleme: 17
Yem yiyemiyorsa elle besleme yapilmasi sart hemde en kisa zamanda vucut sicakligini koruyamadigi icin kabartiyor kendini sicak tutmaniz lazim. kurumanin sebebi hangi hastalik onu iyi bilmek lazim 1 veya 1'den fazla sebep olabilir.

Yem yiyemiyorsa elle besleme yapilmasi sart hemde en kisa zamanda vucut sicakligini koruyamadigi icin kabartiyor kendini sicak tutmaniz lazim. kurumanin sebebi hangi hastalik onu iyi bilmek lazim 1 veya 1'den fazla sebep olabilir.
Elle besleme derken bugün aspur yem ve kızıl darı almayı düşünüyorum onun dışında elle besleme başka ne verebilirim . Vücut sıcaklığı aslında iyi kalorifere yakın duruyorlar nem olması için su da koyuyorum . Üstlerini de örtüyorum hatta bazen sıcak olmasına rahmen elektrikli sobayı bile uzaklarına koyup acıyorum yani ne yapacağımızı şaşırdık

Açıkcası sebebi nasıl bulacağım bilmiyorum imkanlarımız ölçüsünde gidebilecegımız her yere götürdük neyi olduğunu nasıl anlayacağız gagasından tık tık ses geliyor tıkanıklık gibi karın kısmının şekli degıstı iyice elimden geleni yapmaya hazırım çabalıyorum ama durum degısmıyor
[/QUO

Açıkcası sebebi nasıl bulacağım bilmiyorum imkanlarımız ölçüsünde gidebilecegımız her yere götürdük neyi olduğunu nasıl anlayacağız gagasından tık tık ses geliyor tıkanıklık gibi karın kısmının şekli degıstı iyice elimden geleni yapmaya hazırım çabalıyorum ama durum degısmıyor

Son düzenleme:
Size daha önce yorum yapmıştım sanırım. Biteral ve flucan kullanman gerekiyor diye. Madem biteral almışsın onu kullan. Eğer düzelme olmazsa flucan şart! Ve biteralin 6'da biri fazla gelir kuşa. Sen onu 10'da bir kullan (bir pirinç tanesi kadar).
Aynen siz biteral ya da flucan demiştiniz eczanede Biteral 250 vardı onu aldım kullanıyorum 10 a mı böleyim

Biterali ezip toz haline getir. Ve tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekleyip kullan. 5-6 gün kullanalım bunu daha sonra duruma göre flucan kullanırız.

Aynı ilaçlar ama flucan daha etkili. FLUCAN 150 mg 1 kapsül (Flukonazol) al.
Tamamdır 5-6 gün sonra yazacağım insaallah etkisi olur . Birde aspur yem aldım onu kullanayım mı?

Geri