Karadeniz Pet

Hastalığı ne olabilir

zeynepxxxx

Yeni Üye
Muhabbet kuşum dişi ve 4 yasında dişimde yumurta sıkışması olduğunu sanıyordum elle kontrol edince anüs kısmındaki şişliğin yumuşak olduğunu farkettim 3 4 gündür tünekte halsiz tüyleri kabarık şekilde duruyor ve dışkısı kuyruğunun üst kısmında birikiyor o bölgeyi suyla temizlemek zorunda kalıyorum dün tanıdığım bir kuşçuya götürdüm bağırsak tıkanması olabilir bol bol havuç yedir dedi ve bir ilaç verdi havuç rendeleyip kafese koydum ama hiç yemiyor onun dışında ilaçlı sudan içiyor ve kuru yemden yiyor kum tüketiyor 2 aydır falan hazır mama karıştırıyordum yemine kuşçu o yapmış olabilir dedi ve uzun süre kafesine kum koymamıştım onu da yemine karıştırıyorduk kuşçu çok dayanamaz bu hayvan ölür dedi sizce mubişimin hastalığı ne olabilir daha önce böyle anüs bölgesinde şişme ve dışkı birikimi gibi bir deneyimi yaşayanlar cevap verirse çok sevinirim onu kaybetmek istemiyorum

uyurken bu kadar sallanmasi hic normal degil ve sisligin durumu da hic iyi degil kuşun durumu ağır gibi geldi bana. kanatlidan anlayan bir vet.e acilen gitmesi şart

Geri