Karadeniz Pet

Hava kesesinde şişme ve ölmek üzere..

Herkese yeniden merhaba, nöbet geçirmeyi bıraktı. Yürümeye ve tüylerindeki kurumuş mamayı temizlemeye başladı :)

İştahı nasıl? Elinize alıp kursağına bakın dolu mu diye. Dışkıları nasıl?

Yemlik ve suluğu çıkardım dün nöbet geçirdiği için. Şimdilik 3 saatte bir kursaktan besliyorum elle. Kekik ile 1 bardak suyu kaynatıp soğuyunca kulak çöpüyle burun deliklerininin oraya hafif kompress yaptım. Tetra antibiyotik kullanıyorum seyreltip. Dün ayakta duramıyordu. Youtube linkinden profilimde bi kaç video var. Şu an ayakta çok şükür. Ama tamamen iyileşmiş değil. Biraz zamana ihtiyacımız var.

Elle beslemeyi biliyor olmanıs süper, kuşunuz şanslı sayılır. Nutribird a21 varsa en iyisi o. Kekik daha çok iltihapların giderilmesi için kullanılır. Nefes alışverişinde sorun var mı? Bulunduğu odayı bu aralar sıcak tutun. Hava nemlendirici çok önemli.

Yavruluktan doğru dürüst çıkmadı 1 aydır, ona bağlıyorum ben de bu hastalığını

50 gramdan 41 grama düşmüş ağırlığı. Bu akşam istanbul veterinere götüreceğim eceler sokaktaki. Fazla kiloluydu, ondan kurtuldu ama ani şekilde vermesi kötü oldu.

Zaten son attığınız videoda da durumu iyi gözükmüyor. En doğru karar kanatlı uzman 🙏🏻

egzotik kuş uzmanı Filiz hoca ile görüştüm. Cerrahi müdehale gerekli olduğunu söyledi.. kaldırabilir mi bilmiyorum

Cerrahi işlem olarak ne yapicakmis acaba sordunuz mu. Çünkü nefes ve atak sorunu var diye biliyorum.

Sanırım oradaki şişkinliği alacaklar hava kesesine girerek. Daha önce de duymuştum bunu. Ama kuşlarımız anesteziyi kaldıramıyormuş genelde. Yem yemeye tünekte durmaya başladı. Kıyamıyorum şu an bıçak yarasına.

Arkadaşlar günden güne iyi gidiyor Bulutum. Son videosunu yükledim izleyebilirsiniz :)

Merhaba, çok daha iyi. Fakat tamamen normal diyemem. Gagasını aç kapa yaparak nefes alıyor, kuyrukta nefes alırken sallanıyor. Veteriner cerrahi müdale gerekli dedi. Kaldırabileceğini sanmıyorum. Uçabiliyor ama hafif denge sorunu var. Mamadan dolayı gagasının altında tüyleri birleşip sertleşti suyla tampon yaptım fakat çözülmedi. Tavsiyeniz var mı bununla ilgili

Ilık suyla o bölgeyi hafif hafif silin. Düzelecektir. Benimde çünkü başıma gelmisti. Nefes sorunu içinde doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız lazım. Daha önce de söylemiş olabilirim. Evet cerrahi müdahale maalesef bünyelerinde dolayı kaldiramayabilir. Keyfi neşesi yerindeyse bağışıklığı güçlü tutun. Multivitaminlerle haftada bir kekik çayı yapın ve kekik spreyi burun deliklerine gelecek şekilde fısfıslayın. Başka onerebileceğim bir şey yok. Ama başka arkadaşların belki farklı yorumları olabilir.

Geri