Karadeniz Pet

Hint bülbülü bakımı nasıl olmalı?

1 erkek 1 dişi hint bülbülü almayı düşünüyorum ve aklıma takılan birkaç soru var?
1) Kuşların sağlıklı ve uzun ömürlü olması için ne yapmalıyım?
2) Anı hava değişiminde etkilenirler mi?
3) Aynı kafeste 2 erkek 2 dişi birlikte sorunsuz yaşar mı?
4) Soğuğa karşı muhabbet kuşuna göre dayanıklı mı?

1-Her anlamda iyi bakılmalı ve ilgilenilmeli her canlı için gecerli bu tabi.
Bakıyorsak sorumluluk olacak elbet mümkün olduğunca emek verilmeli. Kötu bir durum olduğunda keske dememek için elimden geleni ben fazlasıyla yaptım daha fazla yapılcak birsey yoktu diyebilmek önemlidir.
2- ani hava değişiminden elbet etkileneceklerdir hassas ve narindirler.
3- kuş sayısının onemi yok kafesin boyutuna göre kuş sayısı nekadar olursa olsun sorun yaşamazsınız.
4- değildirler.

1 erkek 1 dişi hint bülbülü almayı düşünüyorum ve aklıma takılan birkaç soru var?
1) Kuşların sağlıklı ve uzun ömürlü olması için ne yapmalıyım?
2) Anı hava değişiminde etkilenirler mi?
3) Aynı kafeste 2 erkek 2 dişi birlikte sorunsuz yaşar mı?
4) Soğuğa karşı muhabbet kuşuna göre dayanıklı mı?
Kışın takımlardan yavru almayı hiç bir şekilde durduramayıp bu yüzden hintleri veren biri olarak söylüyorum emin olun muhabbet kuşlarına göre oldukça dayanıklı ve daha fazla üremeye odaklı Bi tür.
Yuvalığı alsanız yemliğe yemliği alsanız yere yumurtlayacak kadar haylazlar.
40x35 ve daha ufak ölçülerde tek çift ideal.
Daha büyük boyuta göre 3 4 takım bakılabilir.
Mutasyon alırken dikkat edin Black Cheek mutasyonunda dişilerin de çok hafif yanak lekesi vardır sizi yanıltmasın :)
Ani hava değişiminden insanlar bile etkilenir mevsimsel geçiş harici ısıyla bir sorununuz olmaz
Bakımlarında dinlendirmek şart daha doğrusu dinlendşrmeye çalışmak :D çünkğ gerçekten çok fazla üremeye meraklılar eğer imkanınız varsa dinlendirme esnasında dişi erkek ayrı ortamda yada salma da dursun genellikle eş seçmezler bu nedenle sorun olmaz yanına attığım 5 aylık dişi ile hemen çiftleşen 1.5 yaşında zebram vardı.
Yem olarak normal karışık muhabbet yemi yerler kanarya yemini direkt dayamaya gerek yok..
Yuvalık olarak tavsiye isterseniz finch yuvalığı olarak satılan renk çeşitleri bulunan kontrol kolaylığı sağlayan yuvalıklar var. Hasır yuvalıkta kontrol pek kolay olmuyor ne yazık ki.. Ölen yavruları yuvadan uzaklaştırmak gerekşnce özellikle. (fazla yavru olunca maalesef bu sorun kaçınılmaz)