Karadeniz Pet

Üreme sorunu Hint bülbülü

Papağanaşkına

Yeni Üye
Selam forum.
2 çift zebra ispinozum var çiftimin biri yuvayı ördü lakin dişi yumurtlamıyor eşleşme var mı bilmiyorum rahatsız etmiyorum fazla, 4 gün kadar önce kuşta yumurta belirtisi vardı şu an normal.
Diğer çiftimin erkeğinin bir ayağında parmak eksikliği var jumbo erkek ile bc çifti kendileri yuvalık takmıştım ama yuvalığa malzeme taşımadılar yerlerini değiştirdim bugün tekrar taktım yuvaya ilgileri var ama malzeme taşımıyorlar.
ilk defa bakmıyorum 1.5 sene önce 4 takımım vardı tek dişi kızgınlıktan yemliğe bile yumurtlardı şu an değil yavru yumurta bile göremiyorum. şartlar hala aynı hiç bir değişiklik yapmadım.
ilk çifti alalı 1 ay oldu diğer çifti alalı en az 2 hafta olmuştur.
sizce sorun ne olabilir? sağlık sorunları mevcut değil mama veriyorum yumurtasızken ve belirti yokken kızıştrııcı belirti gördüğüm an normal mama (beautiful food ballı yumurtalı mama ile kızıştrııcı) veriyorum yuvalıkları kurcalamıyorum ayrı odadalar insan görmüyorlar günde bir kaç kez girmem gerekebiliyor onun harici yok.
Daha önce başına böylr bir şey gelen varsa aydınlatırsa çok sevinirim zira önceden çatır çatır yavru aldığım türü tekrar beslemek isteyince böyle bir şey yaşamak oldukça zoruma gidiyor 😥
Kafeste gaga taşı var
mamaya yumurta kabuğu ekliyorum
haftada 1 mama veriyorum
rahatsız edilmiyorlar
karışık muhabbet üretim yemi yiyorlar
gerektiği takdirde probiyotik veya vitamin takviyesi yapıyorum

İspinozlar çok zıt üreme hareketlerine sahip bana göre, ispinozlar çok kolay eş tutup çok sık üreyen türler olduğu gibi tam zıttı da olabiliyor. Biraz daha zaman tanıyın verim alamazsanız şayet eş değiştirme işlemine gidebilirsiniz.
teşekkürler 🙏
maalesef aynı bereketi bu sefer yakalayamadım şansıma