Karadeniz Pet

ikinci muhabbet kusu alacam

Oguzhanteq

Meraklı Üye
arkadaslar yarin ikinci muhabbet kusu alacam

ama evdekinin cinsiyetini emin olamadim erkek mi disi mi beli degil bir erkeke benziyor birde disiye benziyor gagasi. yarin alacam muhabbet kusu erkek. iki erkek ayni kaveste dururmu? eger evdeki erkekse.

simdiden tessekurler.
img_2665-jpg.6143

img_2709-jpg.6164

Men de disiye oxsatdim

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş dişi ama dal darigını azaltın zayıflamış sanki

kardesim burda daha net foto birazdan es almiya gidecem alicam kiseye de gosterecem ama belki oda bilemezEkli dosyayı görüntüle 6283 Ekli dosyayı görüntüle 6284

Kuşu götürün mümkünse orda kalsın ve eşi seçsin kendisi hatta 1 2 gün bekletmekte fayda var. Kuş dişiye benziyor dal darı normalde faydalıdır fakat sadece dal darı yiyip normal yem yemiyorsa zayıf kalmıştır. Nijer tohumu bulun biraz bir de yulaf içi alın ama ezmesi değil içi olucak tohum gibi yani. Yulaf yağlandırır tüyleri parlatır. Yeminin içine nijerle yulafı katın biraz. Dal darıları da sürekli bırakmayın ara sıra verin.

sagolun. daha yeni cikardim dal dariyi. ben hollandada yasiyorum kusu petshoptan almiyacam adam evinde 7 tane 5-6 haftalik muhabbet kusu var ordan secip getirecem alacam kisi istemez benim kusumun onun kafesini girmesine

sagolun. daha yeni cikardim dal dariyi. ben hollandada yasiyorum kusu petshoptan almiyacam adam evinde 7 tane 5-6 haftalik muhabbet kusu var ordan secip getirecem alacam kisi istemez benim kusumun onun kafesini girmesine

Anladım. Zaten o kadar küçük kuşlar da eş seçmez kolay kolay. En sağlıklı gözükenini alın. Zıt renklerde almanız yararlı olabilir.

zit rengi derken kardesim?

turkcem okadar iyi degil

Yani elinizde ki kuş açık tonlara sahip. Rengi gri gibi mesela. Alıcağınız kuşun rengini yeşil veya böyle güzel bir mavi seçebilirsiniz. Farklı renk genlerini taşıyanlar daha büyük yavrularlar genelde. Özellikle yeşil kuşlar daha iri gen rengi taşırlar. Albinolar ve lutinolar ise çekinik gen taşıdığı için daha küçüklerdir.

Arkadaslar sagdaki mavi kus bugun aldim 6 haftalik aldigim yer erkek dedi sizcede erkek mi?
WhatsApp Image 2017-01-08 at 20.22.18 (2).jpeg

Erkek

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

soldakide desim degilmi?

Hayırılı olsun bence erkek dişiden daha güzelmiş ayırmak tabi ki olmaz ama bana hoş geleni söyledim. Anca 2 aylık falandır sağdaki erkek, soldakinden küçük. Önce ki attığınız fotoğraflar da dişi olarak gözküyodu yani büyük büyük ihtimalle dişi. Yalnız dişi kuşun ya kıl kökleri patlamış ceresinin üstünde ki ya kirlenmiş bişey bulaşmış ya da mantarımsı bişey var. Hafifçe temizleyip azıcık krem veya vazelin sürebilirisiniz.

sagol, ilk basta acele etmistim petshoptan aldim disiyi(€25) hayvanin kanadini kesmisler banada demislerdiki kendi kendine oyle olmus ama imkansiz. tabi ben ilkez muhabbet kusu aliyorum kandim onlarin dedigine bence kafadaki kaka yada yemek lekesi. bugunde gittim erkek(€12) aldim adam evinde uretip satiyor ama cok temiz kuslara iyi bakiyor. petshoplar genelde kuslari hic takmiyor.

sagol, ilk basta acele etmistim petshoptan aldim disiyi(€25) hayvanin kanadini kesmisler banada demislerdiki kendi kendine oyle olmus ama imkansiz. tabi ben ilkez muhabbet kusu aliyorum kandim onlarin dedigine bence kafadaki kaka yada yemek lekesi. bugunde gittim erkek(€12) aldim adam evinde uretip satiyor ama cok temiz kuslara iyi bakiyor. petshoplar genelde kuslari hic takmiyor.

Çok pahalı alıyorsun bence özellikle o dişiye o para aşırı pahalı. Almanya da yaşayan arkadaş var forumda o 25 euroya en iri kuşları alıyor onların ilanlarına bakıyor. Ebay almanyadan bakıyordu sanırım. Hollanda mı çok pahalı diyeceğim ama sanmıyorum fiyatları baya yüksek yani onu söyleyim de Hollanda cinsiyle ün salmış bir muhabbet kuşu türü varken o ülke de.

Geri