Karadeniz Pet

ilk yumurta heyecani:))

Mehmet GÜLER

Meraklı Üye
Bugün ilk yumurta geldi coooook şükür inşallah devami da gelir.

Simdi bi kaç sorum olacakti..
1) kafes üzerindeki yuvalik cengellerdenn dolayı biraz eğik duruyor. Bunun kusun yumurtayı altina almasinda bi sakincasi olurmu..??
2)yuvalik içinde kum yada talaş yok koymalimiyim.??
3)beslenme konusunda nasip bir yol izlemem lazim.??

Şimdiden tskler...

ilk yumurta gelmişse baska bişey yapmana gerek yok eğer kafes yüzeyi eğimli ise bildiğimiz don lastiğini yuvalıgın alt arka kısmında gerdirerek kafese tutturabilirsiniz veyahut altına taş koyun dengeli olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:42 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

Benimde ilk 2. kuluckanın ilk yumurtası dün gece geldi gece 3:00 da cıraklamasını duydum sabah baktım küçücük bi yumurta :) hayırlı yavrular olsın devamı gelir insallah fazla kurcalama hergün aynı saatte yumurta kontrolu yap ve bir kağıt üzerinde yumurtanın cıkıs tarihini ve 21 gün sonraki tarihini hesaplayın

Yuvalik eğri durduğu için onu duzetmem lazim huylandirmadan.
Mama filan kaç günde bi vereyim şuan.yada yumurta cikana kadar normal yem devam mi

Aynı şeyi akvaryumda cüce vatozlarım yumurtlayınca ben de yaşamıştım çok güzel bir his. :)

bol bol mama ver kardeşimm artık iki kat daha fazla özen göstermelisin dişinin çok çok iyi beslenmesi lazım iki günde bir mutlaka mama ver

Yarindan itibaren mama ya baslarim.hayirlisi bakalimm

İsmail bey' in yanıtına zıt cvp vermiş olmaz isem konuyu netleştirmek isterim.

Ymurtalı kuşlarınıza mama haftada 1 kez vermeniz yeterli olur , o da İsmail bey'in dediği gibi kuşlara direnç vermesi adınadır. Daha fazlasına kaçarsanız kuşlar kızgınlaşır tekrar çiftleşmek ister ve sonuç hüsranla bitebilir.yumurtaları kırabilir.Fakat yavru çıktığı andan itibaren anne ve baba yavruları beslemek için çaba göstereceği için gün aşırı mama vermek en doğrusudur.

Saygı ve Sevgilerimle..

Tesekkur ederim verdiğiniz cvplar için.
Yuvalik altina kum yada talas koyma ya gerek varmi peki. Şuan boş yuvalikk

İsmail bey' in yanıtına zıt cvp vermiş olmaz isem konuyu netleştirmek isterim.

Ymurtalı kuşlarınıza mama haftada 1 kez vermeniz yeterli olur , o da İsmail bey'in dediği gibi kuşlara direnç vermesi adınadır. Daha fazlasına kaçarsanız kuşlar kızgınlaşır tekrar çiftleşmek ister ve sonuç hüsranla bitebilir.yumurtaları kırabilir.Fakat yavru çıktığı andan itibaren anne ve baba yavruları beslemek için çaba göstereceği için gün aşırı mama vermek en doğrusudur.

Saygı ve Sevgilerimle..

estağfurullah kardeşimm ben kendim hep bu yolu izledimm o yüzden herkesin kendine göre çizmiş olduğu bi kuluçka süresi vardır ha ben ne yaptımm havuç oranını normal mamaya koyduğum havucun üçte birini koydumm bazı malzemeleri çıkardım başarılı da oldumm ama dediğim gibi herkesin kendi görüşü saygı duyarımm ben kuşlarıma sürekli veririm mamayı yavruları yumurtaları etkiliyo kuşun direnci düşmüyor

Mamadan havuç çıkarsa tabikii işin rengi değişir.

Ne demişler her yiğidin yoğurt yiğişi farklıdır mı derler ne derler :) öyle birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam :)

Tesekkur ederim verdiğiniz cvplar için.
Yuvalik altina kum yada talas koyma ya gerek varmi peki. Şuan boş yuvalikk

ben yulaf kabuğu buldumm onu koydumm . Kaba talaş bulursan oda ii olur kardeşim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:04 --

Mamadan havuç çıkarsa tabikii işin rengi değişir.

Ne demişler her yiğidin yoğurt yiğişi farklıdır mı derler ne derler :) öyle birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam :)

demek istediğimi şimdi anladın serkann kardeşimm :)

Allah razi olsun..

sabahin erken saattlerinde çiftleşmeye devam :))

kalamari kafesinden eksik etme sularina vitamin koy mama yap disi yuvada kalinca bol enerji sarf eder yavrulara. rahatsiz etme bu dönemde genelikle disiler 1. ci yumurtada fazla yatmazlar 2.ciden sonra kalkmamaya b a slarlar eger raha tsiz olursa butun yumurtalari kirar veya yatmayi keser . h.o bu araada :) Bende bekliyorum

kalamari kafesinden eksik etme sularina vitamin koy mama yap disi yuvada kalinca bol enerji sarf eder yavrulara. rahatsiz etme bu dönemde genelikle disiler 1. ci yumurtada fazla yatmazlar 2.ciden sonra kalkmamaya b a slarlar eger raha tsiz olursa butun yumurtalari kirar veya yatmayi keser . h.o bu araada :) Bende bekliyorum

bu çift bana daha iki gün öncesinde gelmişti.gelmeden önce 2 tane yumurtlamış ama yolculuk esnasında kırmıiş yumurtaları.bende evde sakin kalacağı güzel bir yere yerleştirdim kafesini dün 1 tane yumurtladı. sabahda çiftleşirken gördüm..

Geri