Karadeniz Pet

Ishal tedavisi sonrasi beyaz dışkı

hatice1

Paylaşımcı Üye
Erkek kuşumun yaninda bir yildan fazladir eş tutmayan dişi vardi geçen petshopa yem almaya gidince bi kuş gözüme çarptı erkeğimle uyumlu olacağını düşündüm benim dişiyle değiştirdim. Petshop tanidik olur bu dişi erkekten büyük dedi acik acik. Farkindaydim zaten. Dişi biraz zayifti ve ishaldi. Evde düzenli yem yiyp temiz yerde durunca duzelecegini umarak aldim 3 4 gün kadar baktim kabarik duruyor yem ve su nadir tüketiyor erkekten ayirdim baska bir kafeste tedavi uygulamaya basladim. Araştırdım elimde olan flagly şuruptan agzina bir damla damlattin kustu geri suluguna 'yarim su 7 damla flagly 12 saate kalmadan bir değiştirdim. Yem kapali yemdi zaten. Bu arada popo tuylerini temizleyi kisalttim biraz yapismasin diye. Kuş hareketlendi düzeldi erkegin yanina koydum cokta güzel anlasiyorlar erkek üstüne çıkıyor dusuyor geri tecrübesiz. Probiyotik uyguladim 3 günde. Dun farkettim yine kabarmaya başladı. Sabah baktim dışkı beyaz. Suluguna 3te 1 oranda maden suyu koydum bu seferde dışkı garip bir hal aldı. Tam ishali geçti başka sorun çıktı sanırım. Disiyi ayırdım başka odada. Görselleri ekliyorum. Akli başında kuştan anlayan veteriner yok burda geçen tavsanimin ayağı kirildi diye gittim buna mi geldin demeye getirdiler virusten dolayi dışarı cikamiyoruz zaten.

20200330-181905
20200330-182506
20200330-182644
20200330-182700
20200330-182745
linki kopyala

Erkek kuşum yem kusuyodu yemlikten pek yem yemiyodu ayırdım şimdi yem yemez mi acaba ne yapsam. Erkekte sıkıntı olmasin diye ayirdim

20200330-193637

Peçete ıslanmış leke ondan dışkı etrafında leke birakmiyor

Pankreas sorunu var gibi görünüyor. Eczaneden pankreoflat ilacını alın. Tableti ezip toz haline getirin ve suyuna mercimek tanesi kadar ekleyin. Bu ilacı önce 5 gün kullanın ardından tekrar dışkı resmi atın....

Pankreas sorunu var gibi görünüyor. Eczaneden pankreoflat ilacını alın. Tableti ezip toz haline getirin ve suyuna mercimek tanesi kadar ekleyin. Bu ilacı önce 5 gün kullanın ardından tekrar dışkı resmi atın....
Dışarı cikamam ilac icerigini nedir evde yegenlerimin bir sürü ilaci var belki vardir evde. Bende pankreas olark düşünüp maden suyu verdim ondan sonra beyaz değil daha bir değişik oldu dışkısı. Suan kafesler ayri ama dişi sürekli erkeğin yanina gitmeye çalışıyor sizce ayri mi dursun kafesler

Dışarı cikamam ilac icerigini nedir evde yegenlerimin bir sürü ilaci var belki vardir evde. Bende pankreas olark düşünüp maden suyu verdim ondan sonra beyaz değil daha bir değişik oldu dışkısı. Suan kafesler ayri ama dişi sürekli erkeğin yanina gitmeye çalışıyor sizce ayri mi dursun kafesler

İlacın etken maddesi pankreatin. Amilaz, lipaz, proteaz enzimlerini içerir. Pankreas hastası kuşların pankreası sindirim enzimleri salgılayamadığı için bu enzimlerin dışarıdan verilmesi gerekiyor.

Maden suyu dokunmuş olabilir. Zaten maden suyuyla düzelmiyor bu sorun. Tedavi bitene kadar ayrı dursunlar. Çünkü hasta kuşun suyuna ilaç koyucağınız için aynı sudan sağlıklı kuşun içmesi doğru olmaz.....

İlacın etken maddesi pankreatin. Amilaz, lipaz, proteaz enzimlerini içerir. Pankreas hastası kuşların pankreası sindirim enzimleri salgılayamadığı için bu enzimlerin dışarıdan verilmesi gerekiyor.

Maden suyu dokunmuş olabilir. Zaten maden suyuyla düzelmiyor bu sorun. Tedavi bitene kadar ayrı dursunlar. Çünkü hasta kuşun suyuna ilaç koyucağınız için aynı sudan sağlıklı kuşun içmesi doğru olmaz.....
Hic yem yemedi geri birlestirdim şimdi. Pankreas sorunu belirtisi gibi duruyor ama o kadar konuya baktim ama dışkı öyle durmuyor acaba baska sorun mu var anlayamiyorum kuş 3 haftadir bende nerdeyse. Yuvaliktan hic çıkmıyor erkekle arasida baya iyi dün yumurta mamasi yaptim ondan önce yoktu dışkı değişimi. Hayatinda ilk defa mi yedi acaba. Tahminimce 4 5 basinda var

Hic yem yemedi geri birlestirdim şimdi. Pankreas sorunu belirtisi gibi duruyor ama o kadar konuya baktim ama dışkı öyle durmuyor acaba baska sorun mu var anlayamiyorum kuş 3 haftadir bende nerdeyse. Yuvaliktan hic çıkmıyor erkekle arasida baya iyi dün yumurta mamasi yaptim ondan önce yoktu dışkı değişimi. Hayatinda ilk defa mi yedi acaba. Tahminimce 4 5 basinda var

Bu ve buna benzer pek çok dışkı örneği gördüm. Siz bilirsiniz ama bence sorun pankreasta. Siz dediğim ilacı kullanın sorun çözülücektir büyük ihtimalle. Zaten kullanıcağınız ilaç bile değil enzim takviyesi....

Dışkı sadece beyaz uzun ve kuru değil o yüzden tam pankreas diyemiyorum. Son dışkı sariydi. Bilemiyorum biraz beklemem lazim sanirim

Bu ve buna benzer pek çok dışkı örneği gördüm. Siz bilirsiniz ama bence sorun pankreasta. Siz dediğim ilacı kullanın sorun çözülücektir büyük ihtimalle. Zaten kullanıcağınız ilaç bile değil enzim takviyesi....

20200401-210316-1

Son durum ne sizce. Sürekli yuvalikta erkek uzerine cikiyor ama tam ciftlesme olmadi henüz. Dışkı büyümesi yumurta kaynakli olamaz sanirim

son attığım fotoda büyüklerin hepsi ona ait aslında.şimdi rahatsız etmeyim yarın atarım.

Anormal diskilarin hepsi disiye ait. Bazen yesile yakin bazen beyaz yapiyor. Bazen hareketli ciftlesmeye falan istekli bazen aşırı durgun kabarik duruyor. Daha once nasil ortamlarda yaşadi hic bilmiyorum yasida baya var. Acaba bu durgunluk yasindan kaybakli olabilir mi siz ne diyosunuz ?

Anormal diskilarin hepsi disiye ait. Bazen yesile yakin bazen beyaz yapiyor. Bazen hareketli ciftlesmeye falan istekli bazen aşırı durgun kabarik duruyor. Daha once nasil ortamlarda yaşadi hic bilmiyorum yasida baya var. Acaba bu durgunluk yasindan kaybakli olabilir mi siz ne diyosunuz ?
Bende kayıbeyi ile aynı görüşteyim. Sorun pankreas ta. Pankreoflat ilacını alın.

20200404-201300

Sarimsakli su uyguladim bugün. 3 gun kullanacam. Büyük olan dışkı dişinin.
Bende kayıbeyi ile aynı görüşteyim. Sorun pankreas ta. Pankreoflat ilacını alın.
Bu yüzden ilac kullanmak istemiyorum dogal yollarla çözülecek sanki

20200404-201300

Sarimsakli su uyguladim bugün. 3 gun kullanacam. Büyük olan dışkı dişinin.

Bu yüzden ilac kullanmak istemiyorum dogal yollarla çözülecek sanki
Tm hocam deneyin Bi ne diyeyim. Ama geçmezse ilacı alıp kullanın

Son dışkılara baktığımızda dışkılar bem beyaz buda pankreas olduğunun kanıtı. Ancak sarımsaklı su iyi gelmiş. Arada bir gün boşluk bırakıp ondan sonra bir kaç gün daha sarımsaklı su kullanılabilir. Sarımsaklı suyun pankreasa iyi geldiğini bende okumuştum bir kaynakta...

Geri