Karadeniz Pet

ishal vakası Veteriner hekimler bakmıyor

Thelord

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum 1 haftadır sarı dışkı yapıyordu zolax vermeye başladım ama durumu kötüleşiyor.Dışkı iyice sıvılaştı kuş halsiz.bulunduğun şehirde klinikler kuşlardan anlamıyor probiyotik verebiliriz dediler.Dışkı formuna bakarak hangi ilacı vermem gerekiyor tecrübeli abilerim yardımcı olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• 737980F3-FFBD-4AAC-AE37-35898FEFB671.jpeg
    737980F3-FFBD-4AAC-AE37-35898FEFB671.jpeg
    28.8 KB · Görüntüleme: 37
  • F161C610-A9D7-4C86-9F68-AF229546947B.jpeg
    F161C610-A9D7-4C86-9F68-AF229546947B.jpeg
    35.2 KB · Görüntüleme: 36
Kafese yeni peçete serin bi kaçtane dışkı yapsın resmini çekip ekleyin.

Kafese yeni peçete serin bi kaçtane dışkı yapsın resmini çekip ekleyin.
Benim kuşumda bir süre önce ishal oldu,10 gün ne yaptıysam geçiremedim.En son bir veteriner kuşlardan çok anlamıyorum ama gene de hafif bir antibiyotik önereyim dedi.Mecbur kullandık ve geçti çok şükür.Tabi sizin durum farklı mı iyi gelir mi bilemiyorum.

Benim kuşumda bir süre önce ishal oldu,10 gün ne yaptıysam geçiremedim.En son bir veteriner kuşlardan çok anlamıyorum ama gene de hafif bir antibiyotik önereyim dedi.Mecbur kullandık ve geçti çok şükür.Tabi sizin durum farklı mı iyi gelir mi bilemiyorum.
Antibiyotik olarak hangisini kullandınız?

Neo tramisine gerek yok şimdilik ağır bir ilaç. Önce 2 gün ge-oral daha sonra 5 gün ercefuryl ardından 2 günde vitamin vererek tedaviyi bitirin.

Teşekkürler ge-oral vermeye başlayacağım inşallah düzelir

Neo termicyne ağır demeyi bıraksanız artık...

Vitaform, neo teramicyn bunlar antibiyotik değil antibakteriyel ürünlerdir önleyici olarak yaygın kullanılırlar...
Veteriner de aynı şeyi söylemişti ki ne kadar tedirgin olduğumu ilaç konusunda anlattım.Bütün ilaçlar mevcuttu elinde neredeyse kuşlara kullanılan onu verdi.Dozaj ve süre önemli bence de.

Neo termicyne ağır demeyi bıraksanız artık...

Vitaform, neo teramicyn bunlar antibiyotik değil antibakteriyel ürünlerdir önleyici olarak yaygın kullanılırlar...

Etken maddelerini araştırın oksitetrasiklin antibiyotiktir! Antibiyotikler aynı zmanda antibakteriyeldir ama bu antibiyotik olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve önleyici olarak kullanılmaz, kullanılıyorsada yanlış yapılıyor hiç bir antibiyotik önleyici olarak kullanılmaz!

Ayrıyetten bu ilacın ağır olduğunu kafadan uydurmuyorum. Hem tecrübe ederek kendim gördüm hemde araştırmalarımda ağır bir antibiyotik olduğunu öğrendim. Kuşlarda felç ve körlüğe sebep oluyor uyarması benden kardeşlerim ;)

• Beğen
Tepkiler: Kca
Etken maddelerini araştırın oksitetrasiklin antibiyotiktir! Antibiyotikler aynı zmanda antibakteriyeldir ama bu antibiyotik olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve önleyici olarak kullanılmaz, kullanılıyorsada yanlış yapılıyor hiç bir antibiyotik önleyici olarak kullanılmaz!
Ayrıyetten bu ilacın ağır olduğunu kafadan uydurmuyorum. Hem tecrübe ederek kendim gördüm hemde araştırmalarımda ağır bir antibiyotik olduğunu öğrendim. Kuşlarda fel ve körlüğe sebep oluyor uyarması kardeşlerim ;)
Tabi ki hiçbir ilaç önleyici olarak kullanılmaz hele ki antibiyotikler.Zaten bende bu yüzden son ana kadar direndim kullanmamak için ama durum kronikleşmeye gidiyordu o zaman belki çok daha ağır bir tedavi gerekecekti.Zaten bu ilacın vitaminli olan versiyonunu ilk kuşumda da kullanmıştım gene bir ishal vakasında.Hemde bir hafta kadar.O zamanda iyi gelmişti sonrasında bir sorun yaşamadık.Sık ve yanlış kullanımı tehlikeli olabilir tabi.

Son düzenleme:

Ayrıyetten bu ilacın ağır olduğunu kafadan uydurmuyorum. Hem tecrübe ederek kendim gördüm hemde araştırmalarımda ağır bir antibiyotik olduğunu öğrendim. Kuşlarda fel ve körlüğe sebep oluyor uyarması kardeşlerim ;)

Gerekli durumlarda önleyici olarak kullanıyorum henüz kör yada felç olan kuşum olmadı.

Linkte Levent hoca da konuya değinmiş okuyabilirsiniz ;)

Gerekli durumlarda önleyici olarak kullanıyorum henüz kör yada felç olan kuşum olmadı.

Linkte Levent hoca da konuya değinmiş okuyabilirsiniz ;)

Levent abi yanlış bir bilgi vermiş malesef. Tetrasiklinden bahsediyoruz oksitetrasiklin, doksisiklin, tetrasiklin hepsi antibiyotik etken maddeleri internetten araştırırsanız antibiyotik olduğunu görüceksiniz. Ve ben neo teramisin kullandıktan sonra kör olan bir kuş ve felç olan başka bir kuş gördüm hemde bu forumda. Forumda aratırsanız belki denk gelirsiniz konulara. Ben uyarıyorum sadece herkes bildiğini yapmakta özgür :)

Levent abi yanlış bir bilgi vermiş malesef. Tetrasiklinden bahsediyoruz oksitetrasiklin, doksisiklin, tetrasiklin hepsi antibiyotik etken maddeleri internetten araştırırsanız antibiyotik olduğunu görüceksiniz. Ve ben neo teramisin kullandıktan sonra kör olan bir kuş ve felç olan başka bir kuş gördüm hemde bu forumda. Forumda aratırsanız belki denk gelirsiniz konulara. Ben uyarıyorum sadece herkes bildiğini yapmakta özgür :)

Ürünün üzerinde Antibakteriyel ibaresi yer alıyor farkettiyseniz...

Antibakteriyellerde antibiyotik etken maddeleri bulunur fakat büyük farklar içerirler bu yüzden Antibiyotiklerin alt sınıfında yer alırlar fakat içeriğindeki etkenlerin dozajı ve uygulaması koşulu ile birbirinden oldukça farklıdır.

Önleyici olarak kullanılabilirler ve etken maddeler dozajında verildiği sürece ağır reaksiyon yada yan etki göstermezler. Neden antibiyotik değilde antibakteriyel olarak geçtiklerine bakabilirsiniz bir sebebi olmalı doğal olarak.

insan gibi düşünmeyin bunlar zaten ufacık hayvan ve bu ilaçlar kuş ilacı değil. arada ilaç kullanmak bence yanlış. siz hasta olmayım diye ara sıra ilaç mı içiyorsunuz? antibiyotik de olsa antibakteriyel de olsa bu etken maddeler hastalığa emin olmadan verilmez. hafif bir antibiyotikle başlayın gidişata bakalım. hangi şehir?

Ürünün üzerinde Antibakteriyel ibaresi yer alıyor farkettiyseniz...

Antibakteriyellerde antibiyotik etken maddeleri bulunur fakat büyük farklar içerirler bu yüzden Antibiyotiklerin alt sınıfında yer alırlar fakat içeriğindeki etkenlerin dozajı ve uygulaması koşulu ile birbirinden oldukça farklıdır.

Önleyici olarak kullanılabilirler ve etken maddeler dozajında verildiği sürece ağır reaksiyon yada yan etki göstermezler. Neden antibiyotik değilde antibakteriyel olarak geçtiklerine bakabilirsiniz bir sebebi olmalı doğal olarak.

Ürünün üstünde antibakteriyel yazmasının sebebi ilacın bakterisidal etkisinin olmasından dolayıdır. Yoksa düşük dozda etken madde kullanıldığı için değil. Üstünde antibakteriyel yazsa bile prospektüsünde antibiyotik olduğu yazar. Alttaki linklerin açıklamasını okuyun antibiyotik olduğu yazıyor;

• Beğen
Tepkiler: Kca
ilaç tartışması baya büyümüş bende tartışmaya odun atayım :D bakımı beslenmesi kafest emizligi ilgi alakası eksik olmayan hiç bir kuş hastalanmaz.Doğada 80 yaşında kuş türleri görebilirken kafes ortamındaki kuşlar 5-10 seneyi anca görüyor bunun en büyük nedeni yukarıda saydıgım durumların yetersizligi ve üstüne ilaç vitamin vs kullanımıda gelince sonuç kaçınılmaz son.Benim kusura bakmayın ama bu tamamen benim görüşüm.Ben asla ilaç kullanma taraftarı değilim.Tabi sizin kuşun durum biraz ilerlemiş sanırım adrian,levent bey ve recai muhabbet kuşları ilaç kullanımı hakkında bilgi vereceklerdir.

Geri